Thread: TIFF 2006
View Single Post
Old 11 Jun 2006, 08:18   #66
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
superhaios exchange-ul asta intre mala & gionloc dspr umbrele mai ales k e cit se poate de ontopic - avind in vdr aversele zilnice de aici, cind pierderea/uitarea unei umbrele este o mica mare tragedie...

eu plec de la tiff cu 2 mari frustrari;
prima - k nu am reusit sa vad mai multe filme,
a doua - k nu am avut mai mult timp liber, k in alti ani, cind pt mine erau sfinte o sauna pe sapt. si vizitarea gradinii botanice... in plus (asta intra la capitolul personal screw-ups), cu mala (mala! :love: ) am skimbat fix 2 vorbe intr-o seara, in fata la republica, cind trebuia sa ma grabesc pt k ma astepta o masina sa ma duca la restaurantu lu peste in afara clujului... wtf is that!? de ce in alti ani am putut sa fac toate kestiile astea, iar anul asta nu :o this is so frustrating! i mean, da, am ajuns a doua zi a festului, seara - but still.
plec pissed din aceste cauze.

f ok palmaresu, cu filmu lui porumboiu umflind aproape tot ce era de umflat in categ. respective (trofeul, pr. publicului si cel al 'zilelor filmului rom' - care, in case someone was asking (i know ada solomon was), este acordat de strainii invitati la fest) & lasindu-l pe mitulescu cu buzele si mai umflate...
iar ceremonia propriu-zisa a fost, cred, cea mai relaxata & simpatica de cind 'fac tiff-u' - adik de la prima editie! cu tot cu bilbe (c/o catalin stefanescu), cu desincronizari de iesiri/intrari in scena (udo kier was the toast of the evening!), cu one-line-urile darimatoare ale lui corneliu & cu momentul (aproape de stand-up comedian) 'radu mihaileanu' 8)

in rest, nasol k a plouat, dar la cannes se zice: 'festival pluvieux, festival heureux'. poate k se aplica si la cluj [/i]
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif