Thread: TIFF 2006
View Single Post
Old 07 Jun 2006, 22:33   #48
gionloc
Guru
 
gionloc
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,105
Originally Posted by Mala Portugal:
Actually sunetul e ceva mai bun la Republica iar la Victoria, la scenele cu volum puternic vibreaza & huruie doua nenorociri de geamuri (asta e un pitic care imi sta pe creier de vreo trei ani)

aha aha!!
republica e cel mai bun dpdv al sunetului, iar ecranul, let's face-it, e atat de mare incat nu ai cum sa te ratacesti pe pereti!! si asta nu e rau.

victoria a devenit cochet dupa renovare, adica are scaune faine, mocheta noua.. dar la balcon e cam de cacao sa nimeresti ca nu pricepi nimic, vezi printre balustrade., de fapt nu vezi printre ele... si, da, geamurile care baraie is infernale! si NU are instalatie de aer conditionat. sau nu merge, daca are.. si acum ca e privat ar cam tebui sa umble la aceste aspecte. am vazt si Taxidermia si Drawing Whales al lui Barney dupamasa asta si.. la Barney nu aveam aer.. nu mai era pic de oxigen in sala, simteam ca mi se inmoaie plamanii in chiept (si nu mai fumez depe clasa a patra!!).

arta. acolo vin in timpul anului cele mai faine filme, de aceea ramane, oarecum, cel mai drag mie. acolo am vazt prima data Mulholland Drive :lol:
gionloc is offline   Reply With Quote sendpm.gif