Thread: muzikronica
View Single Post
Old 06 Mar 2006, 15:19   #14
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Originally Posted by MissLeafy:
in primul rand...hello pentru toata lumea.
probabil va intrebati de ce primul meu post in acest forum este exact in acest thread. e simplu...cineva din Romania a auzit...si a si ascultat Arctic Monkeys.
inca sunt foarte surprinsa de acest thread si de cuvintele minunate pe care
tailgunner le-a scris despre formatia care va ramane intiparita in mintea mea pt ca este formatia "generatiei" mele.ok...generatiei mele nu e chiar corect pt ca "generatia" mea,de aici din Ro, este preocupata mai mult de guta si restul manelistilor cu nume inspirate de la tiganci "prezicatoare" de faima...sau cum se numesc ele.
pot sa spun ...cu multa sinceritate si putina lipsa de modestie ca sunt singura fana a acestei formatii. inca din iulie am auzit de ei( cu mult inaintea multo persoane din UK) si de atunci sunt cumva "addicted" de ei. am toate piesele si demo-urile, si interviuri si tot....
si da...inclusiv albumul ORIGINAL. nu downlodat de pe internet ca si majoritatea celor din UK(cu toate ca l-au cumparat ulterior). cumparat de un prieten foarte bun.
a costat 11lire,bani pe care inca nu i-am trimis pt ca nu ii am inca. am renuntat la credit pt cartela timp de 2 luni(ceea ce pt o persoana de varsta mea conteaza...asa se zice :hmm: ),am renuntat la visul meu de a cumpara chitara,am renuntat la tot ce era mai mult sau mai putin "vital" pt mine. dar pot sa zic ca a meritat. poate vor disparea de pe scena muzicala...dar peste ani,voi asculta albumul si voi putea fii mandra de mine ca in loc sa dau banii pe idiotenii(adica ca si 80% din "generatia' mea ,bautura si tigari) am dat banii pe ceva care a facut istorie...ceva care reda perfect atmosfera Marii Britanii impreuna cu necazurile din cluburi si timiditatea specifica varstei...

ok..am scris ca mult si celui/celei care a citit ce am scris..ii multumesc foarte mult pt ca prima oara am putut si eu sa scriu in Romana ce inseamna pt mine Arctic Monkeys

P.S:daca aveti intrebari despre formatie sau despre baieti...sunt prezenta...cred ca sunt cea mai indicata persoana avand in vedere ca am vb cu unul din ei cateva minute(nu e minciuna)

I like you.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif