Thread: Berlinale 2006
View Single Post
Old 14 Feb 2006, 13:59   #24
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
mai multe kestii aici, pe care tre sa le pun la punct (nu-mi plac 'the loose ends'...)

1 (pt nae) inkipuie-ti k am stat pina la sf. 'container'-ului, si am asistat si la q & a-ul cu yr beloved lukas m! dar nu m-a convins nici k vorbitor... iar daca vroiam sa-l cunosc, all i needed to do was to stay for the press conf la tiff... actually, am plecat de la ea 8) nu ma intereseaza sa cunosc 'filmmakers'! daca se-ntimpla sa-i cunosc, totusi - 'viata e complexa & are multe aspecte', eh? -, asta e, ce sa fac; unii sint kiar umani :lol:
2 in general, sint un aparator al experimentelor & arthouse stuff-urilor, dar... nu ale celor expirate, rasuflate & reciclate! mie, de pilda, mi-a placut mult 'a hole in my heart' - mai mult decit 'lilya 4-ever'!! (andrei gozo, hope u don't read this!) -, dar asta nu-nseamna ca orice are 'the experimental stamp on it' meets my unconditional acceptance...
3 (pt airlight) mda, frankly - si eu am vrut sa fac film... asta se-ntimpla pe la 18 ani. intre timp mi-a trecut, din prea multe motive pt a fi insirate aici (si totusi, unul trebuie: nu mi-ar placea sa ma inham la o arta colectiva!). DAR: kestia cea mai definitorie (pt mine) as to why i don't want any of this este: daca nu poti fi hitchcock, dreyer, godard, fellini sau bergman - forget about it!
refuzul meu vine din orgoliul de a nu putea fi number one...
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif