View Single Post
Old 05 Feb 2006, 19:11   #50
costobocus
Guru
 
costobocus
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 327
mai mult ...

Dupa ce am vazut a history si revolver am ramas ,totusi, cu un gust amar ..

si nu ca nu ar fi ok...dar sincer m-am cam saturat sa vad filme ok..

Sa luam history..O idee buna, dar intr-un ritm mult prea plictisitor.. si daca muzica lu' Shore mi-a placut la nebunie in the Cell, aci m-a plictisit de moarte..
Asteptam sa fie ritmu mai alert, dar m-am inselat. Tema e interesanta, dar trasa de par in multe faze (faza cand ii ia nevasta apararea in fata serifului ..bleoah ..-doar e barbatul ei), trasu pe scari, faza cu mafiotu interpe\retat de ed haris, chiar faza cu fratele e trasa de par..ca sa nu mai zic de pusti ca-i bate pe aia 2 colegi super-sportivi, si restu stau si se uita ..dream on ..asta e vrajeala..in viata tipu si-o lua, si primea o vizita de la parinti in spital...

La sfarsit chiar ma asteptam sa vad .."based on a true story"..

History e putin prea tras de par, iar Revolver e ok, dar nu l-au impins la limita. Subiectu e la moda, deci nu scapam de comertul asta imputit niciunde... Toti baietii astia din afara au mirajul asta al imbogatirii peste noapte prin nu-stiu-ce formula secreta(apropo' dar mi-a fost rau cateva ore dupa ce am vazut cat s-a prostituat pacino in ultimu s.f. pe aceeasi tema). Daca filmatul, monologurile, actorii au fost de nota 10..Dar se putea mai mult, dar speriau tinerii care veneau la cinema pentru un film cu gangsteri ..

in fine .. ma opresc aci cu aberatiile, si astept in continuare un film perfect. sau macar aproape de perfectiune.. pe cat posibil..
costobocus is offline   Reply With Quote sendpm.gif