View Single Post
Old 05 Feb 2005, 16:45   #13
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
pt nae:

multumesc pt grija pe care mi-o porti; intimplator, "net-cafe"-ul este chiar in sala de presa a festivalului, este gratuit si - cum mi-am terminat treaba (de jurizare a sectiunii experimentale) - am timp berechet sa intru pe forum.
nu, nu este "important" pt mine; dar nici nu-mi pot retine mica placere cotidiana de a taxa perlele (de incultura) ale numitului nume... sa ne-ntelegem: am scris ca nu voi mai INTRA IN DIALOG cu individul, nicidecum ca voi lasa sa treaca - nesemnalate - timpeniile pe care le asterne, constiincios, pe forum.
desi (aici trebuie sa recunosc cu nostalgie) vremurile cind ma luam in gura cu alde ambra sau crydead (cinemagisti de alt calibru, totusi!) mi se par - acum - un vis frumos pe linga nivelul no-name! in orice caz, cum nici ei (si altii, si altii, si altii...) n-au reusit sa ma dovedeasca, e la mintea cocosului ca nu ma sperii de "categoria pana".

pt ca s-a discutat pe-aici despre oportunitatea (sau ne-) publicarii "in clar" a mp-urilor, vreau sa se stie ca mi se pare - si mie - ca nu e cazul; altminteri, as putea sa copy & paste - si eu - mp-ul trimis ieri (intr-un acces de furie & disperare, probabil) de ipochimen, in care - dupa ce ma facea prostu dreaq, poponar infect s.a.m.d., ma-ntreba cite limbi i-am dat in peezda ecaterinei oproiu pt o face sa ma debuteze la revista "cinema"... (elegant, nu?); adevarul e ca n-am dat nici una (desi, macar in calitate de "lesbiana" - vezi topicul "asociatii diverse" -, ar fi fost o placere ), ci am fost - pur & simplu - recomandat acesteia de regretatul prof. ov. s. crohmalniceanu (cinefil de o imensa cultura - nu doar cinematografica, needless to say! - care ma luase sub aripa lui protectoare)
imi face placere sa divulg acest amanunt legat de debuturile mele de cronicar, stiind ce parere buna are no-name-ul despre "croh"...

pt marx:

fraza "esti decit un nume mare, dar un caracter mic" este incorecta gramatical; chestia cu "caracteru" ma lasa rece, dar tin la o exprimare corecta atunci cind cineva mi se adreseaza. altminteri, draga marx, risti sa aluneci in categoria "operatoru-care-n-a-vazut-blowup", cu care, eu unul, nu discut...
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif