View Single Post
Old 05 Feb 2005, 01:19   #1
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
mai fratilor, mie fiinta asta – “NUME” – mi s-a revelat ca un bolnav, ca un deraiat, pentru care am intelegere, dar tot mai putina rabdare.
am crezut la inceput – vazand cum ii porcaieste pe toti - ca traverseaza o perioada mai dificila, ca are nevoie sa se exprime mai colorat si rau mirositor, dar el de fapt isi exprima plenar fiinta.
e incredibil ce tumbe poate face tipul asta.
a inceput prin a ma gratula.
iata ce imi scria intr-un mesaj pe PM la 20 Dec 2004 (21:51) cand l-am intrebat de ce crede ca am gresit forumul?:

NUME: „L-ai gresit (forumul) pt. ca scrii foarte bine si ti-ai atras niste antipatii constante. In general ele sunt episodice si de scurta durata. Motivul lor e lesne de inteles. Cacatii iti stiu identitatea (care o fi ea), si sunt invidiosi ca ei nu sunt in stare de nimic.
N-au realizat nimic in viata lor trista, sunt doar "cineva" per cinemagia.
Simplu , nu?”


remarc doar ca la vremea aceea ma tachinam cu, pardon, „cacatii” Ambra Blu si KORBEN.

pe urma NUME s-a gandit ca ar fi bine sa ma identifice. a facut ceva calcule, a studiat postari de-ale mele si a conchis ca sunt (trebuie sa fiu) Radu Gabrea si m-a salutat cu duiosul si servilul „maestre”. i-am spus ca greseste. nu m-a crezut.

Iata postarea sa:
“nume a scris:
Radu Gabrea a scris de curand o carte despre Herzog si Kinski ( :love: them). Radu Gabrea a locuit in Germania.
Tu invitai forumistii la bookarest sa vina sa le dai dedicatii pe noua ta carte, tu scrii de multe ori in germana, semnatura ta este in germana.
Stilul tau seamana cu stilul lui, rezulta tu esti Radu Gabrea.
Nu-i asa ca sunt bun? Am facut unele conexiuni logice. Got u ! Stiu ca o sa negi, dar promit sa nu mai spun la nimeni. Chestia cu "confuziunea nu ma onoreaza" e subtirica. ”


Eu i-am raspuns: “mai omule, eu am numele meu. il bag in p… m…. pe radu gabrea. sunt mai important ca el.”

(imi cer iertare, domnule Gabrea, in eventualitatea ca veti intra candva pe acest forum, dar tipul mi-a fortat aceasta injuratura).

NUME tot nu m-a crezut. Iata un alt mesaj al sau pe acest subiect.

“nume a scris:
tu nu ai inteles ca eu vreau sa fii radu gabrea? ce s-o mai lungim, tu pt. mine esti radu gabrea, punct. ”


si uite asa am devenit Radu Gabrea. a raspandit – probabil - acest zvon pe forum, iar naivul Ambra Blu l-a imbratisat si-l tot porcaieste de atunci pe Gabrea pe acest forum. cumplita eroare – eu ma prapadesc de ras.

cand l-am apostrofat pe NUME sa nu-l atace pe ALS in stilul sau jegos, scatologic, pentru ca este un decalaj astronomic intre valoarea lui ALS si modesta si iritanta sa fiinta, NUME s-a suparat cumplit pe mine. Din “maestruL Gabrea” am cazut la statutul de “jeg” si de uzurpator al fondurilor CNC (eu care n-am filmat in viata mea nici un centimetru de pelicula, am facut doar niste fotografii amatoristice!!!)
citez:
“NUME:
tocmai ti-ai castigat un dusman, bulangiule.
ce era Ambra? stai sa ma vezi pe mine. bah cacatilor bolnavi si batrani (recte tu si cronicarel), din cauza voastra nu merge treaba in romania, voi santeti sursa raului. milogilor. asteptati bani de la cnc, asteptati sa va pompeze statu' bani in cur.
marsh, hai sictir! jegule”.


asa te poate adula si te poate porcai NUME pe acest forum. (nu-l lasatI sa va intre in casa!) repet, mi se pare un tip dezaxat, in orice caz fragil psihologic. am impresia ca traieste plenar doar cand murdareste pe cineva. mi-e mila de el. lasati-l, asa cum ne recomanda si ALS, sa vorbeasca singur.

am scris acest mesaj – in fond trist si foarte neplacut pentru mine – dintr-un instinct sanitar si din solidaritate cu ALS (respect, pretuire) si notorious (atacat si el foarte dur si murdar de NUME).
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif