View Single Post
Old 12 Jan 2005, 11:26   #23
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
@ europe_east ...
Cea mai mare gresheala se comite atunci knd 20 de oameni vin cu 20 de pareri shi incerci sa le abordezi pe toate shi nu cashtigi nimic ... ba mai mult te bulversezi.

Filmul vizionat trebuie vizionat de placere shi in nici un caz nu incepi sa te uitzi la un film cu ideea ca cine shtie cata cultura cinematografica vei capata in urma vizionarii lui. Dk cautzi sa vezi un film shi in timp ce te uitzi te gandeshti la 1000 de lucruri s-ar putea sa pierzi frumusetzea lui. Cel mai indicat lucru este sa-l vezi cap coada shi dk tzi-a placut tzie atunci pui mana pe o carte sau intrii pe un site shi cautzi sa aflii cat mai multe despre film shi vezi ce ai observat tu se regaseshte in comentariile altora shi dk ceea spun altzii tzi se pare acceptabil.

Alta situatzie mai este aceea knd cineva itzi recomanda un film shi il lauda enorm de mult de nu se mai opreshte. E bine sa vezi filme recomandate dar sa nu te mintzi pe tine shi dupa vizionarea lui sa zici k a fost la superlativ doar ptr k multzi altzii au spus-o. Am intalnit mii de pareri de genu asta... false shi spuse ptr a fi pe placul altora.

Asta este mentalitatea mea, parerea mea.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif