View Single Post
Old 09 Jan 2005, 10:08   #15
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
@pitbull
Domnisoara Aurica e penal.

Profanarea lui Preda ? De ce ? Mie mi-a placut filmul, a surprins "esenta jegoasa" a cartii. Ce vroiai sa-i arate pe aia doi cand erau in marile iubiri ? Ma refer la a doua gagica, imi scapa numele, care nici nu apare in film.

Ilustrate cu flori de camp e o insulta adusa romancelor care se chinuiau sa faca avorturi prin baraci tiganesti, pentru ca tovarasul vroia ca fiecare familie sa aiba 4 bovine in ograda.

Padurea de fagi e o voma si un jeg, adevarul este ca trebuia sa avem un film si cu telefoniste. Ce ele nu e oameni ? :w00t:

Tata de duminica, sa zicem.

Mai, astea-s niste l*** triste, care mai tin de unii nostalgici si de jurnalul intim al celor ce au lucrat in bashita noastra cinematografie. Cam atat.

Callas Dinescu jeg, punct.

Cuibul de viespi rezista. Nu se vede "furaciunea" in el. De furat se fura peste tot, nimic nou sub soare.

Rautaciosul adolescent - de ce toate filmele romanesti trebuie sa se termine cu stop cadru? Nu inteleg, tampitii se copiau intre ei ca boii.

Faza cu Doru Nastase e adevarata, o stiu si eu. Cu 2 zile inainte de 23 august, la previzualizari nu i-a placut lu' nea nicu ceva. Omul (Nastase), a fost trezit cu noaptea in cap si pus sa refaca megalomania cu stegulete si placute colorate. A cedat.

Opritescu isi apara filmul, chiar il si lauda pe Antena 1. Spunea ca a avut ecouri si in Franta :w00t: , la IADEH (parca), unde e el profesor de regie.

Nu cred ca au plesnit-o cu Morometii si Rascoala. Nu cred ca exista "plesneala". Daca exista asa ceva o plesnea si sergiu, marele futac al Romaniei.

Operatiunea monstrul e inegal, naiv si fermecator.
Ma dispera tigara lui Caragiu, care cand e aprinsa, cand stinsa, cand la jumate', cand chistoc etc etc etc
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif