View Single Post
Old 17 Nov 2004, 02:13   #254
europe_east
Guru
 
europe_east
 
Join Date: Oct 2004
Location: N of Sierra Madre
Posts: 1,012
Originally Posted by grig:

despre listele alea cu regizori de care nu a auzit nici dracu nu vreau sa intru acuma pe threadu de filme preferate si sa bag copy paste sa nu mai sara pe mine autorii. am citit threadu ala integral si mi s-a parut ca o gramada au bagat acolo filme pretentzioase (cel putin) doar ca sa para mai interesanti. ceva de genu : pun un film rar, de care nu a auzit nimeni, ca oricum nu o sa aiba nimeni curaj sa intrebe de el ca sa nu para lamer.

Nu-i judeca pe altii dupa cum judeci tu. Daca tu citezi filme 'rare' pentru ca sa pari interesant, nu inseamna ca asa fac si altii. Sunt foarte multe persoane pe acest Forum care au o cultura cinematografica impresionanta si care atunci cand vorbesc de Herzog, Wong Kar Wai sau alti 'rusi', chiar stiu despre ce vorbesc. Coincidentally enough, sunt chiar cei care te-ai gasit tu sa te iei la harta. Daca ai fi citit mai atent Forumul ai fi vazut ca lumea nu se sfieste sa intrebe cand nu stie ceva. E mai putin snobism decat crezi tu... Cred ca problema sta altundeva...

p.s. Si totusi, care erau rusii? Just curious.
europe_east is offline   Reply With Quote sendpm.gif