View Single Post
Old 29 Oct 2004, 19:25   #1
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Shaun of the Dead

Woopi, si nu e ruda cu Goldberg, ce distractie! Spaced with zombies zice un articol "infamous" de pe imdb si bine spune. Am avut grija sa ma "documentez" si mi-am procurat prima serie din Spaced, un serial non-conformist britanic, blestamat, in cea mai buna conotatie a cuvantului, cu niste personaje isterizant de comice. Cred ca-i un sticom pe bune...
Si asa, s-au luat toti mana de mana, mai ales Edgar Wright si Simon Pegg, si au tras o comedie infricosatoare despre z******, satirica in masura in care se impunea sa fie, dar, in primul rand, reprezentativa pentru "genre" in sine. Nu numai ca am avut placerea sa-i revad in ipostaze noi pe toti protagonistii din Spaced, dar au mai rasarit si alti smintiti, la care se adauga nemuritor abilul Billy Nighy. Chiar daca nu a fost atat de ilar precum mi-as fi dorit, sunt destul de multumit cu ceea ce a iesit...un film excelent pentru o societate de consum (ca cea a acestei lumi)!
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif