View Single Post
Old 14 Oct 2004, 09:51   #47
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by K's:
Eu zic ca alege sa se faca auzita asa doar din dorinta de a-si (re)demonstra iubirea pentru fugarul pescar si nu dintr-un gest disperat de a-l lua by her side. Tocmai de asta, cind il are linga ea, prefera sa se sinucida, demonstrind simbolic ca ea vroia si simtirea, nu actul mecanic, cu final slobozesc- un fel de ea cu ea in moarte amintirea lui (desi formularea ma cam :sick: ).

Pai asa ar fi putut sa isi demonstreze si el iubirea pentru ea, taindu-si capul pulii. Eu zic ca interpretarea ta legata de gestul ei este fortata. Oricum, m-am convins ca Kim Ki Duk asta are numai basini in cap dupa ce i-am vazut si "Bad Guy"; daca asa imi zice el ca se poarta femeile (si barbati care le iubesc), inseamna ca eu nu mai sint de mult la curent cu trendurile. Spre exemplu, in Bad Guy un tip e atras puternic de una, face tot posibilul ca fata sa ajunga la bordel, o priveste voyeurist cind se culca cu altii, ajunge la puscarie pentru ea, ea ii da palme, si, in final, o scapa de acolo doar pentru a o scoate la produs. In culcusul cald din camion vine si el sa se iubeasca cu ea. Daca eu inghit asta, inseamna ca sint unul dintre pestii solubili.

Originally Posted by K's:
Hai sa nu facem alt film din Insula sau sa-l facem, dar independent de Insula. Cadem in pacatul lui ce ar fi daca? sau ce ar trebui sa fie?, cind putem foarte bine sa vedem ce este?
Da, Insula este un film prost. Ce ar fi fost daca ar fi fost un film bun? Probabil ca mi-ar fi placut.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif