View Single Post
Old 07 Oct 2004, 18:45   #9
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
Ok... Sa o iau pe rand. Mai intai pentru Leonard. Da, m-am informat putin despre acest film si intradevar e filmat continuu. Dar e un film intreg facut asa si asta este o caracteristica specifica a acestui film si cred ca poate fi numit o exceptie.

Urmatorii sunt Ambra Blu si keyzer soze. Eu ma refer la filme, nu neaparat 'revolutionare' si nici nu pot spune ca sunt corpuri negre, dar sunt... "uitate", dupa o scurta perioada. Adica, LOTR vezi odata si tot timpul o sa-ti aduci aminte de el si nu ai cum sa-l uiti. Aici vreau filme care au aceea sclipire de geniu (see American Beauty pentru a vede ce inseamna "sclipire de geniu"), dar, nu ca American Beauty, le uiti usor si daca iti spun de filmul respectiv raspunzi: "Ah, da, parca l-am vazut.". Filme bune care azi au aparut si maine dispar, and so forth. Nu stiu cat de demn este acest topic de 'iconoclast', dar ce ma costa sa incerc? Cel mult 5 min ca sa scriu acest post... In cel mai rau caz o sa-l inchida "moderatorii" 8)

As spune ceva si lui KORBEN ca imi e simpatic :happy: dar nu prea am ce in context... Oricum, n-am vrut sa se simta exclus

Ca sa clarific 'idee topicului': Daca nu ziceam eu (de ex.) de filmul Go acum, iti mai aduceai aminte vreodata de el (asta presupunand ca ti-a placut si ca l-ai vazut)? Filme care sunt BUNE dar le uiti... Si nu merita uitate. Cam asta ar fi ideea topicului si sper ca am fost destul de coerent ca sa o intelegeti. Daca nu, spuneti-mi, ca mai scriu un post dinasta
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif