View Single Post
Old 07 Oct 2004, 01:47   #209
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
@ALS
am zambit la mesajul tau „incarcat de emotii”(iconite), dar mi-am reprimat de indata buna dispozitie, m-am incruntat (ce fioros eram!), sa nu care cumva sa observe Korben si sa contabilizeze un nou exercitiu de admiratie intelectuala, ca de fapt CineMagia ar trebui sa fie – in opinia sa –un spatiu al plasei si tridentului (uite inca un cuvint nou pentru „ucenicul nostru vrajitor”!)

si de ce n-ai cunoaste cat mai multa lume? cunoasterea pe unii ii elibereaza..., e drept ca pe altii ii problematizeaza.

observ ca la „Dilema veche” exista un adevarat fun club O-Zone (tu, Cioroianu s. cl., ), ca mereu citati si fredonati din trio-ul basarabean.

te invidiez ca ai stat la „The Angel Hotel” cu Marlene Dietrich, Katharine Hepburn, Bette Davis, Sophia Loren, Gregory Peck, Bob Hope, Beatles... John Major. Eu si astazi ma laud 8) ca am stat intr-un hotel in care poposisera si Bergmanii (Ingrid & Ingmar), Stanley Kubrick si un „prapadit de scriitoras” – Philip Roth (care are sanse la Nobel in acest an, desi mai sunt Kundera si Kadare).
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif