View Single Post
Old 30 Aug 2004, 17:28   #9
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by Alex Leo Serban:
herr herbert, iar o luashi pe aratura...
pai ce legatura intre scrierea corecta a unui nume si... ce-ai postat tu!?!
si nu ma lua pe mine cu leonard cohen, ca ascultam/eram fan/etc cind tu nici nu existai! iar pe fratiori nici nu-i idolatrizez, nici nu-i 'latrinizez': sint cum sint (cind mai ok, cind mai ko), da au totusi un nume, iar acel nume nu e 'coHen', got it?

cit despre nicole k, kiar asha insulta nu credeam posibila! eu, care am aparat-o de kidmanofobi kiar p-acest forum, care o tin pe peretele deasupra patului k pe-o cadra a celei de-a 7-a arte, alaturi de marilyn, care-am plins & ris cu ea la 'moulin rouge', 'dogville' s.a.m.d. - eu sa patesc asta?!?!
there's no gratitude in this world...
et tu, nighwane :shock: !

sincer sa fiu, de mult n-am mai calcat pe o aratura adevarata … (mi-ar place, dar sunt prea “dezrusticizat” sa mi se intample asa ceva foarte curand si prea inteligent s-o iau aiurea in vazul lumii…). da’ nu-l contrazic pe domnu’ Leo, ca el e destept, persiflant/intolerant si cu formularea acida in varful “penitei” (o fi avand calculator & internet acasa?)... doar ca uneori nu prea are umor sau e prea special umoru’ sau si nu-l inteleg eu…
are legatura ce-am scris cu postarile de mai sus, pentru ca cinefilu’ a ortografiat dupa ureche numele fratilor Coen, a scris Cohen, ceea ce m-a facut pe mine - asa tanar cum sunt , cu o memorie culturala de invidiat , cu auditiile si lecturile la zi – sa ma gandesc la Leonard Cohen. care-i problema, Leutzu??? te-a deranjat ca mai stie cineva despre Leonard Cohen? mi s-a parut ca aceasta “dilatare” a discutiei va face ca cinefilu’ sa retina numele fratilor Coen, ca sa nu te mai enervezi atat de spectaculos . asta a fost miza si “legatura” cu postarile anterioare. daca nu vrei s-o observi, n-o observi…
ma bucur ca-ti pace Nicole Kidman. eu am formulat “se pare”, dar tu strivesti intotdeauna nuantele. rusine pentru un poet… nu mai descriu si anturajul meu de cinefil, care o implica si pe Nicoleta, doar ca e mai maturizat (anturajul) , mai sobru-distant, nu stau cu posterile in cap si nici nu plang atat de usor… poate din cauza ca sunt prea tanar
vsem privet!
P.S. ma gandesc daca merita sa reactionez la "formularile" domnului Leo...
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif