View Single Post
Old 08 Jun 2004, 18:37   #15
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by K's:
Originally Posted by Leonard:
mersi de recomandari K's. Cremaster 3 are rost sa-l vad daca nu le-am vazut pe 1 si 2? Se poate intelege?

Cum lui Barney ii place sa fie ciudatel, Cremaster 3 este de fapt partea a 5-a a Cremasterului (mare...pentru cei care stiu ce-i Cremaster).
Nu stiu cum au fost celelalte, dar stiu ca asta m-a obosit (in juma de ora am iesit).- ar mai fi fost inca 2 ore jumate.

Premiile au fost anuntate si pe forum: la filmele din competitie a iesit "Aaltra", de care zisesem inca din timpul primei vizionari (eu, unul vrajit de Kontroll, as fi mers pemina lui; totusi, frankly acum, Aaltra e un film mai bun); la scurt metrajele din Umbre/ Shadows a iesit Dummy, cu o idee simpatica; initial, dupa prima serie de vizionari ne oprisem la le Dormeur, film de-ala greu, filozofic, cu timpul care sta pe loc.

Cremaster tie o sa iti placa, ca tu esti un ciudatel si nebunel, si tie ti-a pact si ala care facea muzica cu tubur, tevii si alerga sa puna doape de colo colo. Mie, si oamenilor normali la cap sau, poate, maisubtiri la cap, nu mi-a palcut Cremaster. Daca nu era marul lu' K's la mijloc sa ma trezeasca (eu funtionez invers decit Sleeping Beauty, care stiti ca pe ea o adoarme merele de la ma-sa vitrega), cred ca n-as fi rezistat nici juma' de ora. Oricum, Korben i-a vazut sfirsitu', iti zice el dspre ce e vorba. Eu iti recomand KWK daca nuai vazut ceva, Kim Ki Duk, doar the Isle. Altceva ma uit s avad ce mai aduce si zic.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif