View Single Post
Old 26 Nov 2003, 11:08   #3
vincent vega
Junior
 
vincent vega
 
Join Date: Apr 2002
Location: vecini
Posts: 56
Re: Kill "Kill Bill" ?

Originally Posted by Mala Portugal:
Spunea cineva ca romanii au niste fixatii(maxime) grupate pe categorii. In muzica il au pe Bregovic,in pictura pe Dali , in cinematografie pe Tarantino.
Am uitat numarul de luni care s-a scurs de cand am auzit prima data cum ca Tarantino ar coace ceva. De atunci , in spiritul "romanilor" de mai sus incep cercetarile.Urmaresc stirile...s-a filmat...a iesit?..au iesit doua??...OCTOMBRIEEEEEE....s-a lansat la ei?.Eh...nu mai e mult pana vine si la noi.
Pana atunci citesc apoi cronicile ...e Tarantino dar vai...nu e chiar Tarantino...nu e chiar deloc Tarantino( am palpitatii)...apoi e Kill Bill dar unde e Bill.... vine in partea a doua (zeci de palpitatii).
A ajuns si la noi (partea fara Bill)!!!! (Mii si mii de palpitatii).
Ma tem de Kill Bill.E primul film pe care il astept nesperand ca va fi excelent, ci doar cu dorinta a nu fi mediocru .

Hmm, chiar nu stiam de obsesiile astea ale romanilor...cat despre Kill Bill are toate sansele sa fie misinterpreted la fel cum a fost si Jackie Brown.
__________________
Did they look like psychos to you?
Psychos do not explode when light hits them, I don't give a fuck how crazy they are...
vincent vega is offline   Reply With Quote sendpm.gif