View Single Post
Old 20 Jun 2003, 01:43   #27
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
Din pacate, am fost dezamagit de film. M-am convins inca odata ca horror-urile ma plictisesc si ma fac sa adorm. Filmu e bine facut, e bine jucat, dar nu e genul meu. Am mai incercat, la sugestia prietenilor, sa vad niste horror-uri care spuneau ei ca sigur ma vor speria: Evil Dead si Blair Witch Project, dar si la acestea mi s-a facut un somn pe la jumatate si am inceput sa casc..., si am continuat a doua zi dimineata cu restul, parandumi-se la fel de ridicole si plictisitoare. si The Ring la fel.
Asta e... mi-ar fi placut sa simt satisfactia pe care unii se pare ca o simt la acest gen filme. Din fericire exista alte filme care ma ravasesc, ma zdruncina, ma sperie, ma fac sa nu pot dormi noaptea si care nu sunt horror. Conditia e sa aibe ceva realism, nu niste speculatii ieftine, care se simt usor ca sunt doar filme, si sunt facute special pentru a speria.

Hai sa-i dau un 7/10, mai mult din respect pentru Naomi Watts. Poate ca este totusi unul dintre cele mai putin plictisitoare horror-uri pe care le-am vazut.
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif