Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   cineclub@cinemateca (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=252)
-   -   Filme bune filme proaste în anul 2011 (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=97983)

tantibus 30 Apr 2011 17:13

Filme bune filme proaste în anul 2011
 
Care sunt cele mai proaste filme,care au dezamăgit crunt şi care după părerea voastră este cel mai bun film aşteptat eu am să numesc două Transformers 3 şi harry potter mai ales din pricina deznodământului.

Gloria 04 May 2011 11:21

M-a dezamagit Water for Elephants.

Anna-Maria 07 May 2011 17:01

Mi-au placut:
- Source Code
- The Lincoln Lawyer
- Unknown

M-a dezamagit cumplit:
- The Roomate (ma asteptam la ceva mai multa actiune!)

Mai revin cand o sa mai vad cateva! :)

L.E.:
Filme insignifiante, dar pe care totusi le-am vazut:
- I am Number Four (Twilight din prima secunda pana la ultima, cu decoruri mai luminoase si o poveste care aminteste oarecum de Superman )
- Beastly (Slabiciunea mea pentru Frumoasa si Bestia se pare ca devine o problema. Nu trebuia s-a vad acest film ca sa mi se confirme ideea ca re-make-urile nu sunt bune!)

BenPC 07 May 2011 23:24

n-am vazut multe filme lansate in 2011 dar pana acum

cel mai prost: Sanctum (nota mea 3/10)

cel mai bun: Rio (nota mea 7,5/10) ... abia astept sa vad Rango :) , teoretic ar trebui sa fie peste Rio

dragonfly_drk 08 May 2011 11:00

Originally Posted by Gloria:

M-a dezamagit Water for Elephants.


de ce?:-S am auzit ca e foarte bun. ce-i drept, inca nu am reusit sa il vad dar foarte multa lume l-a laudat si ma mir acum sa aud asta.:-/

Liviu- 08 May 2011 12:16

http://www.imdb.com/title/tt1067583/ (imdb: 6.9 ; metacritic: 52)

http://www.rottentomatoes.com/m/water_for_elephants/ (58%, 6.1/10)

arnoldroland 08 May 2011 15:18

The roommate mi-a sfidat asteptarile

corinka 09 May 2011 13:53

Poate ca este cam devreme pentru asemenea aprecieri, inca nu am vazut tot ce aduce anul 2011. Eu m-am simtit de-a dreptul insultata la Red Riding Hood, mi s-a parut film pentru oligofreni, dar sunt convinsa ca se poate si mai rau!

dragonfly_drk 10 May 2011 00:11

Originally Posted by Liviu-:



irelevant.
dar nu mai spun nimic. astept sa il vad

Liviu- 10 May 2011 00:20

Era raspuns pentru:

Originally Posted by dragonfly_drk:

de ce?:-S am auzit ca e foarte bun.


Presupun, insa, ca parerile auzite de tine sunt mult mai relevante decat cele prezentate mai sus...

dragonfly_drk 10 May 2011 00:23

da, mi-am dat seama ca era un raspuns pentru ce am intrebat mai sus. faza e ca am asteptari mari de la filmul asta. nu stiu de ce, am impresia ca mesajul pe care vrea sa il transmita e undeva mai sus de mediocritatea pe care multi au vazut-o in el. sper doar sa nu fiu dezamagita.

Sorin87 16 May 2011 14:16

film bun: Fast & Furious 5
film foarte prost: Anamorph

DragonMaster 17 May 2011 18:26

Filme bune filme proaste în anul 2011
 
Filme bune:Unknown,Kill the Irishman ,The Adjustment Bureau,Limitless,Rio,London Boulevard ,Rango,Gnomeo & Juliet
Filme proaste:Red Riding Hood ,Big Mommas: Like Father, Like Son,Season of the Witch,The Eagle,Little Fockers.

Anna-Maria 13 Jun 2011 20:21

Am revenit, pentru ca am mai vazut cateva filme din 2011:

Pe aceeasi treapta valorica, adica nu capodopere si nici medii, dar nici foarte proaste se situeaza:
- Water for Elephants (aia 2 parca sunt frati, asa se uita unul la altul, nu ca si cum ar fi nebuni de iubire)
- Beastly (aici te impresioneaza doar tatuajul lui Alex si muschii lui, ca, in rest, la fiecare replica parca spune Spune-mi ca ma iubesti, ca sa scap de blestemul asta nenorocit, iar Vanessa este execrabila ca de obicei)
- I am number Four (filmul merge pentru 12 ani, dar nici pentru ei, deja e prea mult).

Si un film cu o calitate medie si asta nu din cauza actorilor sau a interpretarii lor, ci din cauza povestii - la un moment dat devine prea neverosimila, cel putin asa mi s-a parut mie:
- Limitless

black_pearl_ 17 Jun 2011 10:43

Film bun: inca nu am vazut un film cu adevarat bun in 2011...
Film prost: Sucker punch.
M-a plictisit enorm.

danonino 08 Jul 2011 05:39

Adaug la filme bune in 2011: X-Men First Class, Transformers 3, Kung Fu Panda 2 si Limitless.

aniela07 09 Jul 2011 13:45

Nu stiu exact daca filmele trebuie sa fie aparute in 2011 sau trebuie sa fie difuzate (oficial) la noi in 2011. Si chiar si asa, am luat ce am vazut eu in 2011...

Filme bune pe care le-am vazut eu in 2011 (pana acum): Ajami, Never Let Me Go, Metrobranding, Winter's Bone.

andreioprescu 18 Jul 2011 00:42

Hanna mi-a placut mie.

blackheart4you 15 Oct 2011 12:30

filme bune : POTC4 ,Limitless ,Crazy Stupid Love ,Midnight in Paris Transformers Dark of the Moon ..

fime proaste : Sucker Punch , Red Ridding Hood , Drive , Monte Carlo

BenPC 15 Oct 2011 15:00

Cel mai bun (nota maxima) : "Pina"

Cel mai prost (Pierdere de timp) : "Your Highness" ; urmat destul de aproape de "Sucker Punch"

Update

Cel mai bun (nota maxima) : The Tree of Life - urmat de Pina pe locul #2


All times are GMT +2. The time now is 05:39.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.