Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Star-uri (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=230)
-   -   Actorul/actrita preferat(a) si dc ? (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96855)

1Simplu 14 Mar 2010 01:51

Actorul/actrita preferat(a) si dc ?
 

Probabil cel mai celebru actor de comedie al ultimelor decenii, Jim Carrey este actorul meu preferat .Cand ma uit la un film cu Jim Carrey intodeauna mă binedispune si ma face sa rad si sa uit de prob:)

pipes 14 Mar 2010 13:16

decat sa fumezi cine stie ce halucinogene sau mai rau, MAI BINE ASA. Bravo!

pipes 14 Mar 2010 13:18

As baga niste duale:

Peter Sellers/Christian Bale
Meryl Streep/Charlize Theron

bogdan0125 14 Mar 2010 18:51

Johnny Depp. Toate filmele lui sunt excelente mai ales cele regizate de Tim Burton.

ALINUL 16 Mar 2010 17:08

Aston Kutcher este actorul meu preferat.Mi-au placut toate filmele lui , imi place cum arata , cum se imbraca , ce masini ii plac , tot :)). Ma pot considera si fanul lui.

LinisteSeFilmeaza 17 Mar 2010 19:30

Anthony Hopkins
Cate Blanchett

reillz 17 Mar 2010 21:40

Edward Norton

corinka 17 Mar 2010 22:00

Ati uitat sa si mentionati de ce.

bogdann1980 21 Mar 2010 09:26

denzel washington, pentru ca e foarte bun, dovada cele 2 oscaruri, plus ca sin in viata reala am impresia ca e ok si keira knightley: emana din punctul meu de vedere tarie si e si frumoas, poate de aia am ales-o in fata lui kate winslet sau meryl streep, care strict ca actrite poate sunt mai bune, deocamdata.

radu_ionascu 22 Mar 2010 21:42

Will
 
will smith...e demential in Pursuit of HappYness :D

1Simplu 22 Mar 2010 22:09

will smith, este extraordinar !
 

will smith, n-a fost doar actor..
A fost crescut cu religia baptistă. Părinţii săi s-au despărţit când avea 13 ani şi au divorţat când avea 32 de ani. În timp ce era încă în adoleşcenţă, a început să facă rap şi să colaboreze cu Jeff Townes (a.k.a. DJ Jazzy Jeff), pe care l-a întâlnit la o petrecere. A frecventat liceul Overbrook în Philadelphia de Vest.

SoX 23 Mar 2010 15:36

Credeam ca e evident faptul ca Will Smith are si o cariera in industria muzicala avand in vedere si faptul ca melodia aia Switch e destul de cunoscuta.

http://www.youtube.com/watch?v=uzUozo1628U&feature=fvst

Medicate 23 Mar 2010 16:33

Viggo Mortensen : Un actor extraordinar , fiecare rol al sau a fost transformat intr-o capodopera prin talentul pe care-l poseda! Inainte de toate, Viggo, este un om cu o personalitate iesita din comun, isi face treaba si nu comenteaza, neiesind in evidenta decat prin munca pe care o depune si niciodata prin scandaluri sau etc.

andrei_10 23 Mar 2010 20:02

Jude Law
Jenifer Aniston

foxyroxy 31 Mar 2010 21:49

Johnny Depp pentru ca a jucat si joaca o varietate de roluri foarte bine.De la palarierul nebun din Alice In Wonderland pana la traficantul de droguri din Blow.

Ammelie 01 Apr 2010 14:24

E o mare doza de subiectivism (sau poate afectiune? :) ) pentru a spune ca un actor/actrita e preferatul tau. Mie mi-a placut Gael Garcia Bernal in toate filmele in care l-am vazut; la fel Humphrey Bogart, pe care il ador.
De Niro, Pacino si Jack Nicholson au fost geniali - pana la un punct. (Daca as putea, as nega existenta lui Righteous Kill:( )
Matt Damon si George Clooney imi plac, si ma interesez mereu in ce filme mai joaca.
Dintre fete, Meryl (ca, de! - chiar joaca bine); si Kate Winslet imi place.

vave 01 Apr 2010 14:38

Originally Posted by Ammelie:

E o mare doza de subiectivism (sau poate afectiune? :) ) pentru a spune ca un actor/actrita e preferatul tau.

Are cineva un actor/actriţă preferat/ă... într-un mod obiectiv? :-?

Adelheide 01 Apr 2010 19:06

Johnny Deep. Nu numai ca e talentat , dar e si foarte sexi =P~
Imi mai place Kate Winslet, Isabelle Huppert, diCaprio chiar si Ewan Mc Gregor. De fapt, sunt mai multi, dar ma limitez deocamdata la ei. :)

rc-st. 01 Apr 2010 20:15

actorul meu preferat din copilarie jean claude van damme
al lui frate miu era arnold si eram rivali la nr afise, decupaje ziar
acum nu am un actor preferat
probabil pt ca acum stiu ca actorul intr-un film face o mica parte... iar altii realizeaza filmul... cum ar fi regizorii, scenaristii

miercuri 01 Apr 2010 20:23

Si totusi daca nu ai un actor care sa fie intr-adevar pe rol, degeaba ai scenariu si regie.


All times are GMT +2. The time now is 00:01.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.