Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Filme la TV (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=269)
-   -   Dexter (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96368)

marius_em 24 Nov 2009 15:42

Dexter
 
Trebuie sa recunosc ca e unul din putinele seriale ce devine din ce in ce mai bun cu fiecare sezon. Mai e cineva pasionat de acest show?

ooo333 25 Nov 2009 17:16

Te referi la Dexter , cu Michael C. Hall care este criminal ??

Gospin 25 Nov 2009 20:14

Originally Posted by ooo333:

Te referi la Dexter , cu Michael C. Hall care este criminal ??

Desigur!

ooo333 25 Nov 2009 20:22

da este super nu am vazut toate episoadele dar este super !!

marius_em 26 Nov 2009 09:13

Eu sunt la zi cu toate episoadele. Acum e sezonul cu Trinity, iar ultimul episod mi s-a parut foarte, foarte bun. Momentele in care Dexter isi arata "partea intunecata" sunt geniale, actorul parca s-a nascut pentru rolul asta. Un omulet chiar adorabil, poate banal in timpul obisnuit, reuseste sa se transforme intr-un monument de sadism, si tu, ca spectator, ai sentimente si de admiratie, dar esti si putin infricosat de aceasta fata. Eu sunt surprins de mine cat de mult pot sa simpatizez un personaj ce este, totusi, un criminal in serie.

Gospin 26 Nov 2009 09:27

Da, isi intra foarte bine in rol, am vazut primele 2 sezoane dar nu ma mai uit de o juma' de an.

moltisanti88 01 Dec 2009 14:37

Dexter e din ce in ce mai bun, de la episod la episod, de la sezon la sezon. Mai sunt doua din actualul si sunt foarte curios sa vad cum se va incheia.

TZurtzur 01 Dec 2009 23:42

primele 2 sezoane au fost ok;
al treilea l-am vazut ca sa-l vad;
din ultimul sezon am reusit sa vad 5 episoade si apoi am renuntat.

Personajul Debra Morgan, cu "limbajul ei vulgar" si cum la 3 cuvinte al patrulea e fu*k, m-a scos din toate mintile. Ma amuza f tare replicile de genul ca personajele din acest serial sunt f complexe. Bull crap, exceptand personajul dexter, restul mi se par de duzina, fiecare dintre ei avand o singura trasatura care ii caracterizeaza si care e exploatata la maxim.

marius_em 02 Dec 2009 11:18

Originally Posted by TZurtzur:

primele 2 sezoane au fost ok;
al treilea l-am vazut ca sa-l vad;
din ultimul sezon am reusit sa vad 5 episoade si apoi am renuntat.

Personajul Debra Morgan, cu "limbajul ei vulgar" si cum la 3 cuvinte al patrulea e fu*k, m-a scos din toate mintile. Ma amuza f tare replicile de genul ca personajele din acest serial sunt f complexe. Bull crap, exceptand personajul dexter, restul mi se par de duzina, fiecare dintre ei avand o singura trasatura care ii caracterizeaza si care e exploatata la maxim.


Dap, cam asta e reteta. Dar personajul Dexter face toti banii.

Dominic 04 Dec 2009 12:51

Am urmarit cateva episoade pe ProTv si nu am fost deloc dezamagit, pacat ca au bagat CSI in locul lui, mai prindeam si eu un episod doua....am sa imi iau totusi toate sezoanele sau fiu linistit.B-)

Dany23 06 Dec 2009 17:50

intr-adevar devine din ce in ce mai bun si nu ma dezamageste deloc,este foarte foarte bun sezonul actual.

marius_em 14 Dec 2009 19:15

Tocmai am vazut finalul sezonului 4. Socant.

not.Who.you.think 15 Dec 2009 18:20

Un serial "criminal" de bun :) Dupa sezonul 3 credeam ca se cam :distruge serialul, insa aparitia lui John Lithgow in rolul lui "Trinity" a ridicat sezonul 4 unde nimeni nu se astepta sa fie atat de reusit. L-au ales perfect pe Lithgow in rolul de mad men care i se potriveste perfect (ca in 3rd rock from the sun). Cu siguranta va fi si sezonul 5 care sunt sigur ca va fii mult mai slab si cred ca ultimul.

moltisanti88 16 Dec 2009 12:54

Pentru mine cel mai bun episod ramane cel cu Thanksgiving Day. Sfarsitul finalei acestul sezon a fost oarecum previzibil in sensul ca pe toata durata episodului aveam senzatia ca ceva nu e in regula si ca ne este pregatit un "soc". Nu zic ca am ramas masca, dar nu ma asteptam la un asemenea deznodamant. Asta face ca sezonul 5 sa fie cu mult mai interesant.

rvn 01 Mar 2010 00:29

michael c hall
 
Imi pare nespus de rau pentru Michael!!Un actor extraordinar!A meritat globul pe deplin!Momentul a fost emotionant ,intr-adevar,mai ales ca el se afla intr-o mare cumpana a vietii.Sa speram ca va castiga lupta cu cancerul si va reveni in seria 5 ,fiindca alt actor n-ar avea nici pe departe prestatia lui in rol!!!

Klara 07 Apr 2010 13:42

Foarte tare serialul, genial. Am urmarit toate sezoanele cu sufletul la gura, mai ales sezonul 4 care a fost cel mai bun dupa parerea mea, iar finalul m-a lasat masca. Sper ca Michael C Hall sa castige lupta cu cancerul si sa revina in forta cu un nou sezon.

R_Afc 15 Apr 2010 21:11

Am urmarit primul sezon. Mi s-a parut destul de slabut, asa ca am renuntat.

rushy 22 Apr 2010 10:58

slabut?! e din ce in ce mai tare
vreau sa apara sezonul 5 mai repede :((

robbiex2 27 Apr 2010 14:02

Originally Posted by marius_em:

Trebuie sa recunosc ca e unul din putinele seriale ce devine din ce in ce mai bun cu fiecare sezon. Mai e cineva pasionat de acest show?

Corect ! Devine din ce in ce mai bun cu fiecare sezon.Da ! eu ma numar printre cei pasionati de acest show :)
Genial show-ul ! Om cu dubla personalitate B-)
Sa vina sezonul 5 !!! >:D<

marius93 28 Apr 2010 18:23

Am auzit de serialul asta cum ca e intradevar foarte bun :-? Sper sa pot face rost cat mai curand de episoade, ca vreau si eu sa-l vad neaparat. :D


All times are GMT +2. The time now is 19:51.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.