Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Cafenea (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=233)
-   -   Concerte (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=95758)

illotempore2002 28 Jun 2009 13:23

Concert Limp Bizkit, in seara asta
 
Care mergeti?

I can hardly wait :x

Alex Leo Serban 28 Jun 2009 13:42

u'll keep waiting, coz lumea (buna) vine la mine B-)

illotempore2002 28 Jun 2009 13:43

degeaba daca nu vin si LB la tine :-*

Alex Leo Serban 28 Jun 2009 13:44

dc sa vina?! nici nu-mi plac!

illotempore2002 28 Jun 2009 13:46

>:P


mai bine

miercuri 28 Jun 2009 19:58

Limp Bizkit respecta traditia trupelor care ajung in Romania la aproape 10 ani de la perioada de glorie :P
My better half a avut ceva invitatie si s-a dus, tot imi da mesaj agonizante despre trupetii din deschidere, Queensryche, plictiseala e in toi.

Bogie 28 Jun 2009 20:15

Poftim????? Queensryche sunt adevaratii headlineri, nu papagalii de LB.

miercuri 28 Jun 2009 20:31

Hai sa nu incepem cu din astea. In ierarhia mea Limp Bizkit>>>>>Queensryche oricand, macar pentru ca nu sunt inuman de plictisitori.
Si daca-ti plac asa de mult de ce nu esti acolo? :P

Bogie 28 Jun 2009 20:35

Pentru ca am fost la concertul lor de anul trecut (the state of the art in materie de concerte rock in Romania, alaturi de Maiden) si nu vreau sa-i vad in deschiderea unei formatii care nu-mi spune absolut nimic. Si pentru ca nu cred ca mai pot sa reediteze acel concert :)

miercuri 28 Jun 2009 20:40

Aha well, te inteleg.
Si e absolut stupid ca alatura trupe atat de diferite pe aceeasi scena. Chiar nu vad ce au vrut de fapt organizatorii cu asta.

illotempore2002 28 Jun 2009 22:15

Queensryche au fost foarte ok, bine, acuma daca e sa analizam obiectiv, sunt destul de comuni, mai sunt cateva sute de trupe care canta ca ei, aceeasi voce enervanta de roackeri depasiti de vremuri

dar eu pt Limp Bizkit m-am dus and they were fucking great.....debordeaza de energie, sunt amuzanti, foarte proaspeti si vitali si nu se iau in serios ca suparatii de dinainte......pur si simplu nu pot sa suport trupele de rock desuete care canta cu acea gravitate plictisitoare....

@miercuri, ce a zis iubitul tau, i-a placut?

miercuri 28 Jun 2009 22:43

Da, tocmai ce-am vorbit cu el, a fost foarte incantat si acuma parca imi pare rau ca nu m-am dus si eu :P

illotempore2002 28 Jun 2009 22:46

ti-a povestit de ploaia infernala care ne-a udat pana la chiloti si de roackerii care-au facut pogo de au lasat pe unu paralizat?

io am fost prinsa la un moment dat intr-un cerc de pogo-isti (bine, de fapt m-am dus io :D ) au jucat aia putin ping-pong cu mine (dar m-a invatat iubitul meu roacker de vara trecuta cum sa ma apar >:) ) pana m-a luat efectiv de cureaua fustei prietenul meu indonezian si m-a scos de acolo pana sa ma invinetesc

deci a fost foarte misto concertul, Fred debordeaza de energie cred ca-i bestial in pat :">

illotempore2002 28 Jun 2009 22:49

Concerte
 
Ar trebui sa avem topicul de concerte aici, ca tot urmeaza Best Fest-ul cu Killers si Franz Ferdinand.


Cinemania, alatura te rog aici si concertul Limp Bizkit.

Cine merge la Franz Ferdinand?

miercuri 28 Jun 2009 23:10

De ploaie mi-a zis, de moseala mai putin, era foarte bucuros ca au cantat Break Stuff, o piesa dupa care a facut si el cover cand era mai tanar si nelinistit. Ma tem ca maine se va trezi fara voce tho :P
Sa te duci si la Faith No More, vin pe 15 august. :D Eu nu am cum sa-i prind aici ca o sa fiu la Sziget in saptamana aia si o sa-i vad pe 16.

corinka 28 Jun 2009 23:20

Eu inca ii astept pe irlandezi... In ziua in care U2 va concerta in Romania ma voi declara "cea mai fericita fata din lume"... :x

illotempore2002 28 Jun 2009 23:23

au acuma concert la Barcelona, au plecat prietenii mei cu pompe sa-i vada in concert....nu ma dau in vant dupa ei, sunt prea comerciali iar Bono ala nu se mai trage nici o basina fara sa fie el prezent s-o prinda....e peste tot, ma exaspereaza

miercuri 28 Jun 2009 23:46

U2 au imbatranit cam nasol (spre deosebire de Depeche de exemplu) si de la All That You Can't Leave Behind s-a cam rupt firul. Ce-au scos in ultima vreme nu neaparat asa de rau, dar mi-e greu sa cred ca sunt aceeasi trupa care a scos Achtung Baby! m-au facut sa am asteptari mult prea mari de la ei si nu mi le mai indeplinesc. De ce zice Bono in ultimii ani m-am obisnuit sa fac abstractie cu totul :P
As fi vrut sa merg sa-i vad in Croatia in august, dar pana m-am sucit eu cu biletele era deja sold-out (also 60 de euro e cam mult...). La noi nu or sa vina probabil decat dupa ce terminam de reconstruit stadionul. Pe de o parte as vrea ca U2 sa se desparta pana nu le piere de tot inspiratia, dar pe de alta as vrea sa mai prind macar un turneu. Sau poate la asta or sa bage extended tourdates. O data in viata tot trebuie sa-i vad.

Vara asta am planificate Szigetul si Rock en Seine. Lineupul de la Bestfest nu ma atrage asa de tare si cred ca I'll save my money for something else...

illotempore2002 28 Jun 2009 23:51

:-/ nu-ti plac Franz Ferdinad si Killers?

miercuri 29 Jun 2009 00:11

nu foarte tare. si pe Killers i-am mai vazut si n-am fost cine stie ce impresionata, in sesnul ca pe Flowers nu-l prea tine vocea...


All times are GMT +2. The time now is 08:48.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.