Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Horror (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=249)
-   -   Captivity (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=91122)

florryinn 13 Jul 2007 20:24

Captivity
 
Nu l-a mai vazut nimeni pana acum? Eu cu un pic de bafta ma uit la el in vreo 30 min si scriu, daca nu uit, dupa aia.

florryinn 13 Jul 2007 21:48

M-am convins. Extrem de slab. O tampenie de amestecatura intre Saw si Hostel. Pur si simplu nu merita.

Metropolis 14 Nov 2007 00:11

Hmmm, ai o perfecta dreptate pentru ca acu cam 3 ore l`am vazut si yo, si e :sick: , unele scene parca is de umplutura acolo sa fie :sick: , iar tenta filmului da spre Hostel...cu Saw nu are nici o legatura :) !!!

morphego 18 Jan 2008 11:37

Captivity nu mi s-a parut decat un film creat pentru a pune in valoare (in acest caz nereusit) o actrita frumusica, dar fara prea mare talent sau pedigree, Elisha Cuthbert...care mai bine ramane la filme pentru adolescenti decat sa incerce thriller-uri sau mai nou drame (The Quiet)...scenariu ripoff compilat din foarte multe alte horroruri (printre care si cele enumerate de voi), si actori slabi...not worth it...

grafico 22 Jan 2008 12:26

:shock:
ce bine cã mam uitat pe aici, altfel ma uitam diseara si pierdeam timpul de pomanã. thx .

Cinemania 22 Jan 2008 13:10

Originally Posted by morphego:

Captivity nu mi s-a parut decat un film creat pentru a pune in valoare (in acest caz nereusit) o actrita frumusica, dar fara prea mare talent sau pedigree, Elisha Cuthbert...


oare de aia realizatorii serialului 24 i-au mai taiat din felie? :D

toamna-lui-1900 22 Aug 2010 10:30

un thriller infricosator, in care un psihopat nenorocit o tine captiva pe elishuca si o obliga sa se imbrace cu fel si fel de tzoale, una mai naspa decat alta. tensiunea atinge cotele maxime atunci cand aflam ca acest ticalos nu actiona singur, ci impreuna cu fratele sau, care frate, la sfarsit, aproape ca omoara intregul cast, mai putin pe fata, care-l omoara pe el. elisha joaca absolut superb rolul unui fotomodel care tocmai a terminat Dreptul. sau stangul, dar nu asta are importanta, ci deranjant e faptul ca scenaristii nu s-au gandit si ei, dreacu', la o continuare. intotdeauna tre' sa lasi loc de buna ziua. just like saw.

robbiex2 17 Sep 2010 01:05

esti tare, bai ! citind postul tau e ca si cum am vazut filmul data viitoare cand vezi un film, spune-le vecinilor ce se petrece, nu noua ! mai sunt useri care sunt interesati sa vada un film dar...mai sunt si useri uber tari care trebuie sa iasa in evidenta cu parerea lor defapt....cu rezumatul lor despre film.

pies: si Mioara de la trei, de la mine din bloc vrea sa-i povestesti ce filme ai mai vazut =D>

psihologu 17 Sep 2010 15:27

Oricat de mult mi-ar placea Elisha Cuthbert,trebuie sa recunosc ca filmul nu prea a fost pe placul meu...Mi s-a parut relativ ok pana la acea rasturnare de situatie chiar previzibila,de banuit...Dupa asta,totul era pe intelesul oricui si am continuat vizionarea doar pentru Elisha...Un thriller simplut,fara pretentii,de la care poate aveam asteptari mai mari...

Nikolle007 09 Jan 2012 21:43

:D si eu l-am vazut ... am regretat, dar era prea tarziu. Benzile alea desenate erau aiurea si foarte scarboase, sadice. cu capul taiat un sfert din el, si yak. Elisha Cuhnbert a fost frumoasa :) , dar in rest, nah, naspa


All times are GMT +2. The time now is 04:50.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.