Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Acum pe ecrane (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=228)
-   -   CONSTANTINE (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=85855)

V_Rossi 12 Feb 2005 19:06

CONSTANTINE
 
Acu sa va aud ce mai puteti comenta despre acest film.......... nu am mai vazut asa ceva de la Matrix si Underworld incoace!!! pe mine m-a cucerit.... cred k o sa fie cum a fost nebunia cu Matrix acu 2 ani.... :D

bellhop 12 Feb 2005 22:21

te-a cucerit traileru' sau ce?

ca daca-mi spui c-ai vazut filmu cu o sapt. inainte de rls, inseamna ca le sugi.. ;) ;

Longshot 12 Feb 2005 22:31

oricat ash fi dorit sa ma iau de el, actually, p imdb sunt destule voturi, si acolo, nu merge sa votezi decat dupa lansare, deci cred ca a fost deja.
o fi bagat si el tzava pe undeva shi-o fi prins un bootleg din ala jegos :P

bellhop 12 Feb 2005 22:43

n-a aparut nici CAM-ul filmat de la balcon, stai linistit.. :)

radu83 13 Feb 2005 12:40

Parca aici eram la "Acum pe ecrane".... odd

Filmul are potential, dar cum mi-a fost dat sa vad destule jeguri "cu potential" pana acum, raman sceptic. Eu n-am vazut nici un film bazat pe benzi desenate care sa merite. Sa fie Constantine filmul care sa schimbe toate astea?

Longshot 14 Feb 2005 16:16

batman-urile lui burton sunt dupa benzi desenate, road to perdition e dupa benzi desenate, american splendor e dupa benzi desenate.
daca te refereai la superhero comics atunci raman primele spuse mai sus. :P

radu83 14 Feb 2005 19:18

Originally Posted by Longshot:

american splendor e dupa benzi desenate.


you may have a point here... :D

la capitolul "ce bine ar fi daca n-ar da in bara si de data asta" intra si Batman Begins. De data asta eu am incredere in Christopher Nolan. Sper sa nu dezamageasca

bellhop 16 Feb 2005 17:51

constantin ãsta pare cam pãmpãlãu, dacã e sã ne luãm dupã imaginile din film:

http://outnow.ch/Media/Img/2005/Constantine/

oricum numai fatã de detectiv nu are keanu, cel putin imaginea aia cu sticla si el fumînd copiatã dupã Casablanca, gimmeabreak... :hmm:

astept, totusi sã vãd filmul;

BeNnY 16 Feb 2005 17:56

Mi se pare mie sau Keanu seamana foarte tare cu Max Payne in pozele alea?

alex2 16 Feb 2005 18:08

revenire
 
am vazut trailerul la cinema...desi matrix (prima parte) mi-a placut, au mai urmat inca 2....nu la fel de reusite, pararea mea si sa nu incepeti sa urlati. :P
iar acum apare filmul asta. cam multa imaginatie, iar talentul lui actoricesc (cat are) nu mi se mai pare atat de evident in filme de genul asta. prea mult e prea mult!

ma asteptam sa faca altceva dupa trilogie. :hmm:

Gaandalf 17 Feb 2005 07:23

Re: revenire
 
Originally Posted by alex2:

ma asteptam sa faca altceva dupa trilogie. :hmm:

inseamna ca nu ai vazut Something's Gotta Give ... :P

Longshot 17 Feb 2005 12:02

mie mi s-a parut miscast la keanu in SGG. pe el il prind rolurile astea unde are ochelari de soare si o expresie imobila care nu exprima si nu trebuie sa exprime nimic.pentru ca daca trebuie sa exprime deja o da ca-n sweet november :sick:
dar hai k am luat-o off-topic.
tocmai am vazut la in curand la constantine ca vine la noi pe 1 aprilie. pacaleala? :P

bellhop 20 Feb 2005 18:50

si iarãsi revenim la tema filozofica, cît de bun e un actor dacã nu-l prin bine decît rolurile cu ochelari si geci de piele? :? sã-l vedem pe Keanu dacã stie sã facã si pe marlowe, sau ce-o fi în filmul ãsta..;

bellhop 22 Feb 2005 20:46

am vãzut filmul, e o dumã;

Keanu în rol de izgonitor de demoni, dotat cu puteri para', exorcist fãrã licentã, prinde demoni aflati printre oameni si-i expediazã cu expresu' de hell fãrã sã-si stingã tigara, doar-doar si-o putea ispãsi pãcatele si obtine astfel un ticket to heaven..;

umblã cu amulete si tatuaje pe el, fumeazã tigarã de la tigarã si scuipã sînge, nici mãcar sã fumeze nu stie, le pufãie ca liceenii; si nu doar cã nu i se potriveste rolul, interpretarea lui e proastã, de-abia vorbeste, pare mereu constipat si adormit..bine cã si personajul era unul distrus de viatã...mai bagã si voiceoveruri din alea ca-n filmele cu detectivi gen Soimul Maltez;

plotul e varzã; începe cu un aurolac mexican care gãseste un pumnal si-o ia razna la goanã spre LA..; chipurile aia era sabia cu care fusese împuns Jesus pe cruce, care nu se stie cum ajunsese taman în Mexic, si învelitã într-un steag cu zvastika.. :?

apoi continuã cu o exorcizare executatã misto de Keanu - singura parte care mi-a plãcut din tot filmul, foarte intensã, misto realizatã..;
si dup-aia potopul, cã n-am mai înteles nimic, se sinucide o gagicã, sor'sa politistã apeleazã la Constantine sã vadã dacã nu e ceva necurat la mijloc, ãla începe sã descopere semne si draci..;

treacã si lipsa unei povesti coerente, la urma uurmei poate fiecare sã înteleagã ce vrea, dar ce m-a dezamãgit cel mai tare a fost cã nu existã o actiune/bãtaie/confruntare finalã, ceva! :(( am asteptat pînã mi s-au terminat cipsurile si am trecut pe alune si seminte si Keanu ..pauzã! stã la taclale cu Lucifer la fel ca-n Devil's Advocate .. si apoi se terminã filmul;

pãcat, cred cã filmul avea potential mai mare, cu sau fãrã Keanu, dacã s-ar fi lucrat povestea mai bine, cã material exista;

nume 22 Feb 2005 21:53

Originally Posted by bellhop:

dar ce m-a dezamãgit cel mai tare a fost cã nu existã o actiune/bãtaie/confruntare finalã, ceva! :(( am asteptat pînã mi s-au terminat cipsurile si am trecut pe alune si seminte si Keanu ..pauzã!

Lol, de ce nu ne miram c-ai fost dezamagit. :((

max_guevara 25 Feb 2005 02:43

Da...Deci ma bucur ca vorbiti si sunteti dezamagiti voi astia care nici macar n-ati vazut filmu'....Si...cat despre Matrix....a vorbit Oscarul de la sine..asa ca comentariile in plus nu-si au locul.
Ah, da...moaca de detectiv a lui keanu Reeves....Tin sa va anunt ca nu joaca rolul vreunui detectiv...haha...ca sa vada si ala care a scris ce prostii debiteaza...
E UN FILM SUPER-FAIN...MERITA VAZUT...EU L-AM VAZUT DE 2 ORI..PANA ACUM SI MAI AM DE GAND SA-L VAD.
Astept critici pe urma...dupa ce-l vedeti si voi.. :sleep:

max_guevara 25 Feb 2005 02:59

bellhop....nu ma mir ca te-a dezamagit lipsa confruntarii finale...care de fapt e prezenta...Ahh.....ca tu te asteptai la o bataie intre bine-rau...ca-n povesti....fat-frumos cu zmeul...E rasuflata chestia...de aia nu se mai dau Oscaruri pe asa ceva:P
Confruntarea e acolo..si e una...personala...trebe doar sa gandesti un pic si sa cauti sa vezi mai departe decat imaginile prezentate...Stii tu ce vreau sa zic:)
Filmu' e de explicatia cea mai coerenta pe care multi o cauta...e spus ca pentru copii, exact cum ar trebui sa fie.Nu o sa se faca niciodata filme doar pentru "intelectuali"...se cauta sa se explice el insusi pentru toti(filmul)
Umila mea parere e ca, povestea lui Constantine, e cea a fiecaruia din noi, la un moment sau altul al vietii noastre.Si felul in care se sfarseste filmul, e exact raspunsul la ceea ce cei mai multi dintre oameni cauta sa afle- cum sa moara ca sa traiasca:)

Longshot 25 Feb 2005 07:37

Originally Posted by max_guevara:

..cat despre Matrix....a vorbit Oscarul de la sine... asa ca co mentariile in plus nu-si au locul


hai ca am ras la asta

Longshot 25 Feb 2005 07:41

bai aici e ceva suspect rau de tot. al 2lea msj in 2 zile care-l trimit de 2 ori la interval de 4 minute. weird.

Lady_Skar 25 Feb 2005 22:54

Originally Posted by radu83:


la capitolul "ce bine ar fi daca n-ar da in bara si de data asta" intra si Batman Begins. De data asta eu am incredere in Christopher Nolan. Sper sa nu dezamageasca


Amin. :)

Cat despre Constatin... apropo, ce avea daca se intitula "Hellblazer" la fel ca bd-ul? Mult prea deep sau ce?
Ma astept ca filmul sa fie oribil. :D
Dar Punisher mi-a placut (in ciuda multor comentarii... :hmm: ) deci nu se stie niciodata. :happy:


All times are GMT +2. The time now is 11:35.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.