Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Oscar 2004 (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=244)
-   -   Cele mai bune efecte vizuale (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=83953)

BeNnY 19 Feb 2004 16:35

Cele mai bune efecte vizuale
 
Votati cele mai bune efecte vizuale :D

TLD 19 Feb 2004 18:43

Ce e asta mai? Asta-i academie? Logic ca lotr va bate la funduletz!

emanuel 19 Feb 2004 18:46

Lord of the Rings, normal!

BeNnY 19 Feb 2004 18:47

Asta e Academia CineMagia :lol:

PoliFanAthic 19 Feb 2004 19:01

Probabil Lord va lua, dar, sincer sa fiu, nu mi se pare ca ultimul film aduce prea multe inovatii. Da, e frumos vizual, dar na...nu voiesc a sustine acest film. :roll:

raptor 20 Feb 2004 10:19

Originally Posted by PoliFanAthic:

Probabil Lord va lua, dar, sincer sa fiu, nu mi se pare ca ultimul film aduce prea multe inovatii. Da, e frumos vizual, dar na...nu voiesc a sustine acest film. :roll:


Discriminare!Huo! :D

Nightwane 20 Feb 2004 10:34

sa dam lotr-ului ce-i al lotr-ului... :P

notorious 20 Feb 2004 23:30

bai, se pare ca hollywood-ul nu mai scoate nici efecte speciale ca lumea! a ajuns LOTR pt a treia oara sa fie nominalizat, iar 'garnitura' a ajuns 'master and commander' (???).

de sequel-urile lui 'matrix' nu se aude nimic...

p.s.: o sa trebuiasca sa asteptam 'ziua independentei 2'. :D in mai parca se lanseaza 'the day after tomorrow' - din trailer pare senzational!

Dan Gerose 21 Feb 2004 14:14

LOTR
 
Ma indoiesc ca, multa vreme de acum incolo, va reusi cineva sa egaleze efectele din LOTR.

BeNnY 21 Feb 2004 16:49

Mie nu mi s-au parut cine stie ce efecte vizuale in LOTR...

Ionutz55 21 Feb 2004 17:06

Oricum in comparatie cu celellalte filme, lotr a avut super efecte.Bine au fost mai mult costume dar in POC nu am vazut mari efecte. Bine master & comander nu lam vazut deci nu pot sa ma pronunt in totalitate. Dar o intrebare tot ma framaqnta. Martrix 2 sau 3 a avut efecte calumea si nu a fost nominalizat la categori asta ca in rest pa

Danica 21 Feb 2004 18:31

Sunt f.nemultumita pt ca M2 shi M3 n-au fost nominalizate...........HUO!!RUSHINICA!!!!!!!!!!!!d e ce n-au fost nominalizate ramane un mare mister pt mine...sau poate nu :roll: ....SHAME ON THE ACADEMIE!!!!!

notorious 21 Feb 2004 22:38

Quote:

Sunt f.nemultumita pt ca M2 shi M3 n-au fost nominalizate...........HUO!!RUSHINICA!!!!!!!!!!!!d e ce n-au fost nominalizate ramane un mare mister pt mine...sau poate nu


poate ca n-au fost nominalizate pt ca nu aduc nici o tehinca noua la capitolul (d)efecte speciale. dar asa, nu vad nici de ce-ar fi nominalizat LOTR.

Danica 21 Feb 2004 23:13

Originally Posted by notorious:

Quote:

Sunt f.nemultumita pt ca M2 shi M3 n-au fost nominalizate...........HUO!!RUSHINICA!!!!!!!!!!!!d e ce n-au fost nominalizate ramane un mare mister pt mine...sau poate nu


poate ca n-au fost nominalizate pt ca nu aduc nici o tehinca noua la capitolul (d)efecte speciale. dar asa, nu vad nici de ce-ar fi nominalizat LOTR.


Hello!!!ai vazut urmarirea de pe autostrada?Ce zici de bataia finala intre Neo shi Smith ...sau intalnirea lui Neo cu Deus ex machina....sa nu-mi spui ca de exemplu efectele speciale din "hulk " aduc ceva nou?(sau ca sunt macar reushite) Efectele din M2 shi M3 mi s-au parut f.reushite shi asta conteaza nu?adica calitatea..nu trebuie neaparat sa reprezinte o inovatie..de celelate filme nominalizate le acest capitol ce sa mai zic..(lotr n-am vazut inca asha ca nu ma pronuntz)

Danny 21 Feb 2004 23:38

Aaa...LOTR?

BeNnY 22 Feb 2004 01:19

Originally Posted by Danny:

Aaa...LOTR?



What about it? :lol:

Ionutz55 22 Feb 2004 14:07

MAREIX 2 si 3 meritau nominalizate dar doar la aceasta categorie. In afara de efecte au dezamagit deztul :( . Matrix 1 merita vazut si pt. altceva in afara de efecte dar 2 si 3 sunt duse

Gaandalf 22 Feb 2004 15:01

1st - LOTR merita sa cashtige... 10x Nightwane 4 recognition!
2nd - faptul k Matrix-urile nu au fost nominalizate - that sux big time!
Fratzii au refuzat orice contact cu presa shi cu Hollywood-ul shi s-au suparat cacatzii aia de akolo shi nu l-au nominalizat. Nici macar la efecte ... ce funny!
THE OSCARS SUCK!

ctoma 23 Feb 2004 11:00

Lord of the rings

Matrix 23 Feb 2004 11:06

La cat de penibil era Legolas pe olifant ........Toti orcii din lume nu spala rusinea.
Piratii din Caraibe


All times are GMT +2. The time now is 06:39.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.