Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Animatie (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=248)
-   -   Shrek (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=81606)

crimsonking 20 Aug 2001 13:27

Shrek
 
I loved it. Parca de mult nu am mai vazut asa desene animate? Si parca niciodata nu am vazut desene animate care sa aiba atata umor...Eddie Murphy face oricum cel mai bun rol al lui.

emceul 22 Aug 2001 17:46

SUPER TARE

scaramouche 24 Aug 2001 11:30

S-a ajuns prea departe. Se pare ca desenul virtual a luat locul celui clasic. Asta E ! Filmul in sine este un amalgam de personaje din toate basmele celebre (dar puse in situatii comice), bine construit, scris “la misto”, care incinta atat auditiv cat si vizual, cu un final copiat din “Domnita soim” (Rutger Hauer, Michelle Pfeiffer) si cu “tandrul text”… si au trait urati pana la adanci batraneti.
”Indexarea”… ca un coniac bun

sorcereral 25 Aug 2001 19:58

Unul dintre cele mai bune filme de desen animat. Umorul inteligent il recomanda tuturor categoriilor de varsta. Eddy Murphy este perfect in rolul magarului, iar Shrek este cel mai simpatic capcaun din toate basmele. Superba replica "isi refuleaza complexele".

Al Capone 30 Aug 2001 19:06

Quote:

Asa cum au remarcat si ceilaltzi useri, filmul este de nota 10. Dar sa nu uitam ca pe la noi parintzi nu prea isi iau copiii la film ( ii lasa sa zaca acasa in fatza televizorului, unde se uita la toate timpeniile de telenovele si chiar "Vara Ispitelor", "Strada Milion" si alte ... "jeguri" de emisiuni TV) si atunci pentru CINE au fost aduse filmele astea pe ecrane? Eu am cunoscut un pusti care la 11 ani NU vazuse nici un film la cinema!
Si atunci?!
PA!
On 2001-08-25 20:58, sorcereral wrote:
Unul dintre cele mai bune filme de desen animat. Umorul inteligent il recomanda tuturor categoriilor de varsta. Eddy Murphy este perfect in rolul magarului, iar Shrek este cel mai simpatic capcaun din toate basmele. Superba replica "isi refuleaza complexele".


emanuel 31 Aug 2001 16:34

Ai dreptate, crimsonking! Shrek este unul dintre cele mai amuzante filme de animatie pe calculator din ultima vreme. L-am vazut de doua ori si l-as mai revedea. Coloana sonora este excelenta. Eddie Murphy este la fel de amuzant ca intotdeauna, nu poti spune ca acesta e cel mai bun rol al lui. Oricum magarul semana foarte bine cu actorul, dar cred ca ai mai vazut si alte filme cu el, in care era la fel de simpatic. Aminteste-ti seria Beverly Hills Cop. Oricum, cred ca in curand DreamWorks-ul ne va pregati o continuare a povestii.

goe 04 Sep 2001 22:51

Cum am adaugat shi la topicul despre Final Fantasy, Shreck e unul din filmele de ultima generatzie care merita vazut mai ales de cei care nu cunosc lumea PC-urilor shi care nu le cunosc capabilitatzi-le.Poate dupa ce-o sa vada parintzii filmu o sa-i ia la kopil PC ca sa faca shi el un film ka asta.

Arhanghell 25 Jun 2003 00:32

frumos...
 
da, absolut fenomenal magarusul...mi-a placut la nebunie...
ce e interesant este ca desi vazusem 3 sferturi din film acu mai bine de 6 luni, sfarsitul l-am vazut deabea cu o luna in urma...
:)

patch4all 25 Jun 2003 08:56

Da, Shrek a fost savuros. Mi-a placut modul judicios de conturare a povestirii.

Sergiu Nicolaescu 25 Jun 2003 18:38

Nici nu se compara cu ANIME!

Arhanghell 25 Jun 2003 21:04

...not
 
cine? magarusul?

Originally Posted by Sergiu Nicolaescu:

Nici nu se compara cu ANIME!


Silvery thorn 27 Jun 2003 16:50

M-am dus la un film de desene animate, mai mult ca sa ma relaxez (ceva usor de duminica) si ies de la un super film care ma face sa ma gandesc ca nu trebuia sa il subestimez. Beton... il am acum si pe DVD si ma uit cand am chef sa ma bine dispun. Am auzit ca vine si partea 2 ... eu una abia astept.

Gavriil 09 Jul 2003 18:48

ESte un desen foarte bine realizat!

Lady_Skar 11 Jul 2003 08:55

Gingerbread Man: Alright! Do you know...the muffin man?
Lord Farquaad: The muffin man?
Gingerbread Man: The muffin man.
Lord Farquaad: Yes, I know the muffin man. Who lives on Drury Lane?
Gingerbread Man: She's married to the muffin man--
Lord Farquaad: The muffin man?!?
Gingerbread Man: THE MUFFIN MAN!!!

LeonardPiron 11 Jul 2003 14:07

Cel mai bun desen animat al ultimilor ani. Cu difuzare comerciala, adica.

Arhanghell 23 Jul 2003 00:39

2
 
da, si eu, si eu deabia astept...

jona 21 Oct 2003 12:34

Magarul: "I have a dragon, and I'm not afraid to use it!"

Super funny :D :D :D

jona 24 Oct 2003 11:36

Cand vine 2? tot cu Eddy? :wink:

PoliFanAthic 24 Oct 2003 14:19

Evident!
Mai 2004.


All times are GMT +2. The time now is 01:54.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.