Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   S.F.ilm: dincolo de realitate (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=262)
-   -   "Transformers" (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=90458)

freackboy 07 Mar 2007 18:57

"Transformers"
 
Un film care am foarte mari asteptari este filmul 'Transformers'.Nu din cauza subiectului(car pare cam naspa),ci din cauza regizorului(Micael Bay) si a producatorului executiv(Steven Spielberg) care sunt,in opinia mea,cei mai buni regizori de thrilere si efecte speciale din lume.
Filmul va avea multa actiune ,mult suspans,si cu un regizor ca Micael Bay,multa lume,chiar daca nu le plac sf-urile, vor pleca din cinemauri placut inpresionati.
Deschid acedt topic ca sa va anunt de acest film si sa nu cumva sa nu va uitai la el, ca ne suparam :happy: .
Daca mai aveti de adaugat ceva ,i'm listening.

florryinn 07 Mar 2007 20:45

Si eu sunt curios cum o sa fie "Transformers", insa doar pentru ca e produs de Spielberg (care a produs la viata lui filme cu real succes) si pt. ca imi placeau desenele omonime. Insa nimic din ce a facut Michael Bay nu-mi place (poate doar "Bad Boys" ); toate filmele lui sunt supercomerciale, toate au explozii spectaculoase, momente lacrimogene si eroi neinfricati. Personal nu apreciez prea tare genul asta de filme. Poate "Transformers" o sa fie un pic (macar) altfel... (desi nu cred)

Iar in legatura cu ceea ce zice Nacho Libre 99 - nu are cum sa fie lansat un film "de cinematograf" pe DVD inainte de a rula in sala! Si poate nici nu mai posteaza mesajele alea tampe... :x

freackboy 08 Mar 2007 21:54

Chiar daca nu-ti plac filmele lui Micael Bay (cu toate ca nu cred ca nu ti-au placut filmele FORTAREATA si ARMAGEDDON) sa te uiti la film.Ca regizor de actiuni este genial. Dupa ce te uiti sa-mi spui si mie ce parere ai avut. :D

Prince of Persia 25 Mar 2007 18:14

Filmele cu arte martiale nu-s prea faine, desi cradle 2 the grave a fost fain. paote shi tmnt ii fain

Prince of Persia 25 Mar 2007 18:16

sorry am incurcat forumurile, ala era pt arte martiale. mie-mi place f mult micheal bay shi cred k transformers o sa iasa foarte fain.

S0bY 26 Apr 2007 12:53

Super tare filmu trucajele ideea am vazut in trailer e o faza vine un elicopter si e inconjurat de soldatzi ceva genu surrender si coboara din elicopter la care elicopteru se transforma si rupe tot ;)) :w00t: :D

hellsteed 26 Apr 2007 14:24

Sper sa nu fiti profund dezamagiti de film ca si consistenta in afara de efectele speciale care sigur vor fi in abudenta... dar in zilele noastre cine nu poate face efecte speciale....
Am vizionat trailer-ul in care se prezinta acele masini de ucis venite din nush ce galaxie si care incep exterminarea oamenilor care reprezinta elita armatei Terrei(americani clar )... dar ce sa faci nene cu niste arme de calibru 45-90 in fata unor giganti pneumatici :)))... Si in finalul trailerului apare speranta: cateva masini colorate, gen powerpuff, beetle , porsche si un truck :))) vor salva ei omenirea ?om trai si-om vedea :)

freackboy 27 Apr 2007 21:06

Asa e hellsteed, dar e luat dupa comic book.Nu au cum sa schimbe daaaaar poate sa faca un subiect mortal.(DUPA CUM IL STIU PE SPIELBERG O SA FACA CEVA TARE) :w00t:

larinho80 01 May 2007 09:34

da,intradevar,cum sa nu-ti placa filme ca armagheddon? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: in afara de faptul ca e mega-penibil,telenovelistic si e jucat ca o cizma,ce sa nu-ti placa?transformers o sa fie o voma tocmai pt ca o sa fie"un film de michael bay"

freackboy 01 May 2007 19:04

Originally Posted by larinho80:

da,intradevar,cum sa nu-ti placa filme ca armagheddon? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: in afara de faptul ca e mega-penibil,telenovelistic si e jucat ca o cizma,ce sa nu-ti placa?transformers o sa fie o voma tocmai pt ca o sa fie"un film de michael bay"

NU CRED CA STII MAI NIMICA DESPRE FILMUL ASTA.IAR MICHAEL BAY A FACUT NUMAI FILME BUNE.TIE CE I-TI PLACE TESTOASELE NINJA :x

larinho80 01 May 2007 19:56

frate,iubesti filmele facute de michael bay si ai poza cu rob schneider.....asta spune tot despre cultura ta cinematografica.

nu am vazut testoasele ninja da nu are cum sa fie mai cretin decat armagheddon,bad boys 2 sau pearl hearbour

freackboy 03 May 2007 12:19

Originally Posted by larinho80:

frate,iubesti filmele facute de michael bay si ai poza cu rob schneider.....asta spune tot despre cultura ta cinematografica.

nu am vazut testoasele ninja da nu are cum sa fie mai cretin decat armagheddon,bad boys 2 sau pearl hearbour


DAca vrei sa stii regizorul meu preferat e Steven Spielberg iar poza cu Rob Schneider e pentru ca m-i sa parut haioasa.
FAPTUL CA SCRII NUME DE PERSOANE CE LITERA MICA ARATA CULTURA TA GENERALA.
IAR FAPTUL CA NU STII CA MICHAEL BAY E REGIZOR SI ROB SCHNEIDER E ACTOR ARATA CULTURA TA CINEMATOGRAFICA, NU A MEA. LOL :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

larinho80 03 May 2007 12:27

si ma rog de unde ti-ai dat tu seama ca eu nu as sti cine e unu si cine e altul?
de filmul sugarland express ai auzit?incearca sa raspunzi fara sa cauti acum repede pe imdb.

larinho80 03 May 2007 12:39

cred k daca te intreb daca ai auzit de sergio leone sau de dario argento imi vei raspunde sigur pe tine ca sunt fundasi centrali la ac milan

larinho80 03 May 2007 12:41

Originally Posted by freackboy:

m-i sa


cam grea si gramatica asta ,nu?

larinho80 03 May 2007 14:30

si apropo,nick-ul tau ar trebui scris FREAKBOY ,nuFREACKBOY

freackboy 04 May 2007 14:56

Stiu ca se scrie freakboy,dar din cauza ca nu a mers e-mailul cand m-am inscris am incercat freackboy :shock:

freackboy 04 May 2007 14:58

Si daca ai scos niste filme si niste actori crezi ca ma inpresionezi

freackboy 04 May 2007 15:04

Si stiu filmul sugarland express deoarece e facut de Steven Spielberg :hmm:

larinho80 04 May 2007 15:10

aia erau regizori si normal ca stii filmul ca ai avut o zi la dispozitie sa te documentezi pe imdb :D


All times are GMT +2. The time now is 20:38.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.