Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Star-uri (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=230)
-   -   Tom Hanks (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=88224)

crin3l 09 Apr 2006 12:41

Tom Hanks
 
Vad ca se tot fac topicuri despre Al Pacino , Robert de Niro , Edward Norton , Russell Crowe(totushi s-a scris cam putzin la el) , Brad Pitt ,aceshtia fiind actori foarte buni , insa s-au facut topicuri despre altzi actori de care nici n-am auzit, dar totushi despre acest geniu al actoriei(poate cel mai bun din toate timpurile) ma mir cum de nu s-a facut.A fost nominalizat la Oscar de la varsta de 33 de ani (una destul de frageda zik yo ,totushi daca ma gandesc la Haley Joel Hosment...) pt "Vreau sa fiu mare".Oricum cred ca cel mai mare rol al lui il constituie Forrest Gump , care cred ca este cea mai grea shi cea mai bine interpretare facuta de un actor vreodata; efectiv m-a shocat cum a jucat in acest film.In "Salavati soldatul Ryan" nu prea l-am observat (dar ashtept sa vad din nou filmul).Un alt rol mare l-a facut in Philadelphia , interpretand excelent rolul unui gay bolnav de sida pt care a shi luat Oscarul(nu shtiu daca chair l-a meritat in fatza lui Liam Neeson , oricum a jucat shi aici exceptzional).In "Green Mile" facut din nou un rol f bun , dar totushi cred ca l-a eclipsat Michael Clarke Duncan.Abia ashtept sa vad Naufragiatul(pt care a fost din nou nominalizat la Oscar dar l-a pierdut in fatza lui Russell Crowe pt "Gladiator", multzi zicand nemeritat) , "Codul lui Da Vinci" shi "Road to perdition" unde sunti sigur ca nu ma va dezamagi.Un actor ce are extrem de multe premii , shi va mai avea shi un actor ce poate juca orice, roluri de handicapat , gay , soldat pana la roluri de indragostit(precum in comediile romantice cu Meg Ryan).

Goddess 03 May 2006 16:14

Astept cu nerabdare un reply la thread starter-ul ( :P ) tau. N-a sa vina, zic eu.Toate lumea stie ca Tom Hanks e un actor bun si...absolut normal in viata privata, in sensul de plictisitor :) Nothing to talk about here.


PS:"Astept cu nerabdare un reply la thread starter-ul tau "... in afara de-al meu, that is. :)

Xing18 03 May 2006 17:07

sal!Intr-adevar este un actor bun! ;) Numai k nu prea a aparut in multe filme...cu adevarat cunoscute de inreaga lume.........Bye

crin3l 05 May 2006 05:41

Originally Posted by Xing18:

sal!Intr-adevar este un actor bun! ;) Numai k nu prea a aparut in multe filme...cu adevarat cunoscute de inreaga lume.........Bye


Cum adica nu sunt cunoscute.Cata lume nu a auzit de Forrest Gump sau chiar Salavati soldatul Ryan.Itzi spun yo ca foarte multi au auzit de aceste filme.

Cinemania 05 May 2006 10:26

nu te lua dupa toti..unii sunt rauvoitori :D

danyel 08 Aug 2006 01:20

cel mai prost actor da-l dracu

Cinemania 08 Aug 2006 10:43

Originally Posted by danyel:

cel mai prost actor da-l dracu


nu mai spune...

M0n0 08 Aug 2006 10:44

Originally Posted by danyel:

cel mai prost actor da-l dracu

Da dupa tine care e cel mai bun Van Damm? Steven Segal?

Dea_Tofog 11 Oct 2006 11:07

dap... a facut roluri extraordinare in forrest gump, philadelphia si nu numai. doar ca... nu e genul meu. :)

tibir 11 Oct 2006 14:21

Sper sa nu scandalizez multa lume. L-am iubit pe Hanks in Forrest Gump si Phildelphia, dar m-a induiosat cum nu prea reusesc multi actori (si ma refer aici la cei de sex masculin exclusiv) sa o faca. Este un filmulet usor dar dragut, in opinia mea, cu o meg ryan debordanta.
Oricum si-a meritat oscarurile cfa actor cu varf si indesat. Mi-a placut mult si in Naufragiatul, dar sunt impresionat de registrul larg pe care il poate aborda (mai tine minte cineva "Omul cu un pantof rosu?). Exceptionala interpretare. Cu soldatul ryan am o problema personala, mie mi-a placut LA NEBUNIE "The red thin line". Este net superior soldatului ryan, dar.. astea sunt oscarurile... - repet - ca unul dintre politicinei "deh, parerea mea :) "

Ava 12 Nov 2006 19:02

Naufragiatul, Forrest Gump, Philadelphia. My top 3 Tom Hanks favourite.

carmen_angelus_romila 26 Oct 2018 09:04

Merita aplaudat pentru multele realizari de exceptie...!


All times are GMT +2. The time now is 21:15.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.