Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Video/DVD (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=232)
-   -   De unde pot cumpara (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=92355)

Dan1 28 Feb 2008 15:43

De unde pot cumpara
 
De unde pot cumpara filmul Sophie Scholl ?

Dan1 29 Feb 2008 13:29

despre film
 
Se mai numeste si : Die Letzten Tage.

Neuptolem 29 Feb 2008 14:22

De la cooperativa.

Dan1 29 Feb 2008 19:52

Ce cooperativa ? Nu inteleg. poate sunteti mai explicit in raspunsul dvs.

Neuptolem 29 Feb 2008 19:58

Ce nu-'ntelegi bah?!? Iote-l pa raft acolo! Nu vezi ce scrie?!? DIE LETZTEN TAGE! :hmm:

redmen 29 Feb 2008 20:05

Nu o sa gasesti filmul acesta de vanzare la noi in tara .. deci singurua optiune este sa il cauti sa il iei de pe net daca chiar doresti sa il vizionezi.Joaca Julia Jentsch in el .. in caz ca nu ai vazut Der Untergang .. sa il iei ca joaca tot ea in film si este despre ultimele zile din viata lui Hitler si a celor din jurul lui.Asta il poti gasi pe dvd.

Neuptolem 29 Feb 2008 20:12

redmen, e ruda cu tine? :D
Aaa, domnu' Dan, ma scuzati domnu' Dan, pai de ce nu-mi spuneti asa domnu' Dan, stati colea jos, domnu' Dan, luati o cafelutza, pai se poate? Ooo, vad ca sunteti cinefil...domnu' Dan, DVD-u' cu filmu' asta nu se prea gaseste , il cautati si matalica pe la chioscuri, Haliud Muzic End Films, alea-alea, Diverta, alea. Eu n-am gasit 8 1/2, n-am gasit subtitrarea la Lars and the Real Girl, si nici Mortal Transfer, se gasesc greu la noi in tzara Dane, se gasesc greu. Du-te afara, s-ar putea sa-l gasesti...Eeh, asta e acu', n-ai ce sa-i faci.

redmen 29 Feb 2008 20:16

Nu vad nici o placere in a ironiza un om care nu mi`a facut nimic.Dupa mine cu cat mai multi oameni care iau parte la activitatea forumului cu atat mai bine.

Neuptolem 29 Feb 2008 20:20

Cu siguranta, asa e. Dar asta nu-i un site de achizitii, se vede de la o posta asta. Sau m-am trezit eu ieri...respect noii forumisti care stiu sa-si faca intrarea. Multi nu stiu. Iar cei mai multi pun o intrebare dintr-asta apoi dispar. Adaugand ca s-ar putea sa fie o clona, vezi: "dvs." adresat mie.

Dan1 29 Feb 2008 23:48

Nu o sa gasesti filmul acesta de vanzare la noi in tara .. deci singurua optiune este sa il cauti sa il iei de pe net daca chiar doresti sa il vizionezi.Joaca Julia Jentsch in el .. in caz ca nu ai vazut Der Untergang .. sa il iei ca joaca tot ea in film si este despre ultimele zile din viata lui Hitler si a celor din jurul lui.Asta il poti gasi pe dvd.

Multumesc pt raspuns.

Dan1 29 Feb 2008 23:59

Cu siguranta, asa e. Dar asta nu-i un site de achizitii, se vede de la o posta asta. Sau m-am trezit eu ieri...respect noii forumisti care stiu sa-si faca intrarea. Multi nu stiu. Iar cei mai multi pun o intrebare dintr-asta apoi dispar. Adaugand ca s-ar putea sa fie o clona.


Vaaaiiii... domnule.... nu stiam ca v-am jignit prin umila mea intrebare. Auzi, mon'ser, am pus o simpla intrebare si atat. Nu am nevoie de ironiile dumitale.

Ziceti ca nu e un site de achizitii ? Pai, eu cred ca e ; sau, cel putin, asa mi-a spus o anumita doamna din structura site-ului cinemagia.

Ok, nu stiu sa-mi fac intrarea pe forum. Si care e problema ? Am pus o intrebare, despre filmul care ma intereseaza. Din cate stiu, un forum, e un spatiu unde poti discuta si intreba liber, fara ingradiri de orice natura, orice este legat de temele si ansamblul subiectelor care compun acest site, in acest caz : filmele.

Posibil sa fie singura intrebare, sau, singurul topic deschis de mine, si, sa dispar. Dar e posibil si sa nu fie asa. Oricum, am intrebat ce m-a interesat.

Cat despre clona, nu e nici o clona. Abia astazi mi-am facut contul acesta. Am incercat si acum o sapt, dar, nu a mers.

Seara buna tuturor. Si multumesc de raspuns.

In plus, nu stiu limba germana, ca sa stiu ce inseamna "Die Letzten Tage" .

Neuptolem 01 Mar 2008 01:12

Originally Posted by Dan1:

Auzi, mon'ser

Mistah J?!? :w00t:

Originally Posted by Dan1:

o anumita doamna din structura site-ului cinemagia.

Tot ce e posibil.

Originally Posted by Dan1:

sa dispar

Plauzibil.

Originally Posted by Dan1:

Abia astazi mi-am facut contul acesta. Am incercat si acum o sapt, dar, nu a mers.

Paramitomania n-a mers, vezi conectat pe 28, adaugam explicatiile-i caracteristice, cu tenta de alibi (si inutile pt unul ca mine) dupa fiecare afirmatie "socanta".

Dan1 01 Mar 2008 10:06

Rog administratorii si / sau moderatorii sa ia masuri ca sa se inceteze comentariile inutile ale acestui user : Neuptolem.

Nu vad unde am gresit ca am intrebat ceva care ma intereseaza.

Daca asa ii tratati pe toti cei nou veniti, e treaba voastra. Sunt dezgustat de ironiile astea. :sick:

alexu 07 Mar 2008 17:34

Il gasesti de cumparat pe amazon.co.uk. Dai cautare in sectiunea DVD la numele filmului si il vei gasi la pretul de 5,98 Lire. Plata poate fi facuta cu cardul, taxele care se adauga sunt cele postale. Pentru un disc o sa te coste in plus transportul 3,58 Lire si TVA 1,49 lire. Daca esti in Bucuresti pachetul iti ajunge intr-o saptamana la posta (cu optiunea Air Mail, cea mai lenta si mai ieftina). Sa ai pregatit pe card contravaloarea a 12 lire (sa nu cumva sa iti depaseasca fata de cat ai pe card, iti refuza comanda). Discul are subtitrare doar in engleza.

iu10lia 10 May 2009 17:46

Printul desertului (1989)
 
De unde pot cumpara dvd-ul cu filmul: Printul desertului (1989), Italia-Germania, :(
regizor: Duccio Tessari

DistribuĊ£ia:
Rutger Hauer (Tom Burton)
Carol Alt (Catherine Saunders)
Omar Sharif (Generalul Magruf)
Elliott Gould (Red Murchinson)
Kabir Bedi (Moulay Ben Zair)


All times are GMT +2. The time now is 11:20.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.