Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Vreau sa stiu (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=225)
-   -   Vreau sa aflu titlul unui film! (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=98842)

ainhoa 26 Jul 2012 16:36

Vreau sa aflu titlul unui film!
 
Buna tuturor!Caut de mult timp titlul unui film american difuzat dePRO TV prin anii 2002-2003.Actiunea se centreaza in jurul unui psiholog si a unui cuplu(ea se numeste Maria) .Cuplul aplica intocmai sfaturile psihologului in relatiile lor sexuale.Mi se pare ca tanarul o suspecteaza pe Maria ca intretine relatii sexuale cu psihologul.Dar nu stiu sigur! Rolul psihologului il joaca un actor in varsta ,foarte cunoscut ,dar cu pareri de rau nu imi amintesc cum se numeste! Daca cineva a vazut filmul si isi aminteste titlul il rog sa-mi spuna si mie. Mii de multumiri !

ValentinEklund 29 Jul 2012 15:43

Originally Posted by ainhoa:

Buna tuturor!Caut de mult timp titlul unui film american difuzat dePRO TV prin anii 2002-2003.Actiunea se centreaza in jurul unui psiholog si a unui cuplu(ea se numeste Maria) .Cuplul aplica intocmai sfaturile psihologului in relatiile lor sexuale.Mi se pare ca tanarul o suspecteaza pe Maria ca intretine relatii sexuale cu psihologul.Dar nu stiu sigur! Rolul psihologului il joaca un actor in varsta ,foarte cunoscut ,dar cu pareri de rau nu imi amintesc cum se numeste! Daca cineva a vazut filmul si isi aminteste titlul il rog sa-mi spuna si mie. Mii de multumiri !


Cred ca este vorba de "Anger Management" cu Adam Sandler si Jack Nicholson...

dutisor 20 Feb 2013 18:43

Nu cunosc cum se numeste un film vazut pe cand eram mic. M-a impresionat scena finala : Concubinii duceau pe o sosea de munte cadavrul sotului inselat in portbagajul masinii. Ajunsi la cabana, l-au au carat cu greu inauntru si dupa ce au inchis usa , s-a aprins lumina de catre prietenii care-i asteptau sa le faca o surpriza. M-a impresionat momentul in care la unison au strigat " SURPRISE !"

Multumesc anticipat

corina_m 17 Jul 2014 08:34

salut
 
Vreau sa aflu denumirea unui film.E despre o femeie insarcinata care merge cu autobusul prin munti, la un moment cad pietre din munti si autobusul cade intr-un riu de la poalele muntilor.De pasagerii si inclusiv femeia insarcinata nu se stie nimik.Sotul primeste un fel de semne si incepe so caute pe sotie, si pe tarimul de linga riu afla ca sotia lui a murit insa ia lasat copilul.Va rog sa ma ajutati cine stie denumirea filmului.Please...

corina_m 17 Jul 2014 08:49

buna
 
Vreau sa aflu denumirea unui film.E despre o femeie insarcinata care merge cu autobusul prin munti, la un moment cad pietre din munti si autobusul cade intr-un riu de la poalele muntilor.De pasagerii si inclusiv femeia insarcinata nu se stie nimik.Sotul primeste un fel de semne si incepe so caute pe sotie, si pe tarimul de linga riu afla ca sotia lui a murit insa ia lasat copilul.Va rog sa ma ajutati cine stie denumirea filmului.Please...

White1 17 Jul 2014 11:25

Dragonfly

FlorinaVer 17 Jul 2014 20:26

Salut!
 
Mi-am adus aminte de un film acum ceva timp si nu imi aduc aminte nicicum titlul. Filmul este narat de o scriitoare bogata si isi spune povestea. Cand era mai tanara, se cupleaza cu un pictor sau sculptor, amandoi saraci. El pleaca la razboi si ea ramane pe drumuri. La un moment dat, este violata pe o strada laturalnica. Cumva, da de o bogatasa si o ingrijeste si, la moartea batranei, devine bogata. Sfarsitul o arata pe ea, intr-o caleasca scumpa. Un tip o opreste, cu intentia de a o jefui si, cand tipa, scriitoare, se da jos, vede ca hotul este sotul ei. Se imbratiseaza si totul se sfarseste cu bine. Nu sunt sigura, dar cred ca tipa era bruneta si el, pictorul, era blond. Multumesc anticipat. :)

schindler_anne_mary 05 Aug 2014 17:25

Buna...nu pot sa imi aduc aminte cum ii zice la film!tipa era oarba si intr.o zi il gaseste pe prietenul ei mort in casa, omorat de 2 tipi care cautau niste diamante....si o tine prizoniera pe tipa in casa ei sa afle unde sunt diamantele, care se descopera ca sunt in congelator....cine ma poate ajuta????:D mai multe nici nu tin minte....avea parca o pisica neagra care la.un moment dat unu din tipi o arunca de la etaj

iuliana_gabriela_moldovan 14 Jul 2015 01:47

Buna! Caut un film dar nu stiu cum se cheama sau cine joaca in el. L-am vazunt demult ( acum aproximativ 10 ani ) dar mi-a placut ( era un film cu cavaleri ) . Actiune se petrece cel mai mult intr-un turn sau castel ( ceva de genu asta ). Nu mai imi amintesc inceputu dar stiu ca un rege (sau asa ceva, dar nu este batran ) intalneste o fata pe o pajiste dar fata se sperie si fuge pe sub o arcada facuta de radacina unui copac si cant regele vrea sa treaca un fulger loveste arcada. Dupa care se intalnesc cand familia lui vine la el sa ii ceara sa o casatoreasca cu un alt satea. Regele o rapeste, o inchide intr-o camera, mai apare si un copil pe care era din acelas sat cu fata si se da un razboi pana cand le da copilul inapoi. La sfarsit este ranit si o lasa pe fata sa se intoarca in sat.
Multumesc !

heidel_theodor 16 Jul 2015 21:29

Ajutorrr va rooog ! :(
 
Salut, oameni dragi. Am si eu o rugaminte la voi, poate ma puteti ajuta. Prin anii 2000-2004 am vazut un film de razboi, pe care as vrea sa il revad cu multa ardoare, dar nu reusesc sa il gasesc, desi ma chinui de cateva zile bune sa dau de el. Filmul incepe cu o secventa in care un avion de armata, pilotat de doi militari, este dintr-o data lovit de o racheta si se prabuseseste. Unul, sau ambii piloti (nu imi mai aduc aminte exact) reusesc sa se catapulteze cu scaunele avionului. Se pare ca ii lovise cineva dintr-o tabara inamica, iar acum cei din tabara pilotilor incearca sa ii gaseasca si sa ii salveze, iar cei din tabara inamicilor ii cauta sa ii extermine. In cele din urma parca scapa doar unul dintre piloti, deoarece cei din tabara lui reusesc sa il localizeze si vin dupa el sa il salveze. Asta e tot ceea ce reusesc sa imi amintesc. V-as fi recunascatoar daca m-ati putea ajuta sa gasesc numele filmului. Va multumesc anticipat ! :)

Disclosure99 31 Jul 2015 14:01

Buna tuturor! Caut un film .Este vorba despre o fetita nebuna. Parintii ei o inchid in cuptor dar o salveaza o femeie care mai tarziu o adopta. Fetita are ceva puteri . Poate sa omoare oameni doar dand un telefon. Pana la urma femeia care o adopta isi da seama ca fetita nu e normala si vrea sa o inece. Daca aveti vreo idee cum se poate numi filmul..va rog sa imi spuneti. Multumesc! ;)

claudiu_clau11 04 Aug 2015 18:35

ajutor
 
buna la toti va rog frumos ajutati-ma si pe mine am vaz acuma vreo 2 3 ani un film cu skateboarding era drama era nou filmul nu era din anii 90 era vorba desprea un baiat care la final ajunge sa castige un turneu mare de skate si ia multi bani dar se chinuie mult sa castige pentru mama sa care se imbolnaveste pe parcurs si ajunge la spital si fara banii stiti si voi ca nu se poate face nimic in ziua de azi dak cumva l-a vaz cineva filmul si isi aminteste de el va rog frumos lasati un mesaj aici

Puferiu 05 Aug 2015 10:21

Originally Posted by schindler_anne_mary:

Buna...nu pot sa imi aduc aminte cum ii zice la film!tipa era oarba si intr.o zi il gaseste pe prietenul ei mort in casa, omorat de 2 tipi care cautau niste diamante....si o tine prizoniera pe tipa in casa ei sa afle unde sunt diamantele, care se descopera ca sunt in congelator....cine ma poate ajuta????:D mai multe nici nu tin minte....avea parca o pisica neagra care la.un moment dat unu din tipi o arunca de la etaj

Posibil sa fie Penthouse North (2013).

enache_alexandru13 09 Aug 2015 01:06

Salut,am nevoie sa aflu numele unui film!
 
As vrea sa aflu numele la un film pe care l-am vazut in urma cu ceva vreme.este vorba despre un tip care traieste prin anul 2100(viitor) sau mai mult poate, in care el se ascunde pentru a nu fi omorat si ajunge sa se bata intr-un ring cu mai multe persoane si castiga lupta finala in care se lupta cu fratele lui sau ceva de genul. Nu mai tin minte multe detalii din film.ma poate ajuta cineva?Filmul parca e si putin SF. Mulumesc

enache_alexandru13 09 Aug 2015 01:08

Salut,am nevoie sa aflu numele unui film!
 
As vrea sa aflu numele la un film pe care l-am vazut in urma cu ceva vreme.este vorba despre un tip care traieste prin anul 2100(viitor) sau mai mult poate, in care el se ascunde pentru a nu fi omorat si ajunge sa se bata intr-un ring cu mai multe persoane si castiga lupta finala in care se lupta cu fratele lui sau ceva de genul. Nu mai tin minte multe detalii din film.ma poate ajuta cineva?Filmul parca e si putin SF. Mulumesc!!!

yan_production 11 Nov 2015 00:07

Caut Un Film Rog Ajutati-ma!
 
Vreau sa stiu si eu cum se numeste un film, l-am vazut acum cativa ani si il caut disperat de ceva timp. este vorba de un baiat brunetel care a suferit un accident de masina in care sotia si copii ii mor.dupa acest incident el este afectat de o amnezie profunda. intr-o seara, aude muzica dintr-un bar, o muzica jazz sau blues, el intra in acel bar, ii ia trompeta din mana artistului respectiv si incepe si canta... chiar as vrea nespus de mult sa mai revad acest film !!!! va rogg ajutati-ma !!

margott 11 Nov 2015 20:50

Originally Posted by yan_production:

Vreau sa stiu si eu cum se numeste un film, l-am vazut acum cativa ani si il caut disperat de ceva timp. este vorba de un baiat brunetel care a suferit un accident de masina in care sotia si copii ii mor.dupa acest incident el este afectat de o amnezie profunda. intr-o seara, aude muzica dintr-un bar, o muzica jazz sau blues, el intra in acel bar, ii ia trompeta din mana artistului respectiv si incepe si canta... chiar as vrea nespus de mult sa mai revad acest film !!!! va rogg ajutati-ma !!



Angel Eyes (2001)

http://www.cinemagia.ro/filme/angel-...de-inger-2633/

ionut_cimpoeru 30 Nov 2015 22:00

ajutor
 
nu mai stiu cum se numeste un film numele parca erea cel al clubului despre care e povestea doi prieteni nu reusea sa intre in acest club si desi erau respinsi mereu ei reveneau intr-o seara cineva ii pofteste inauntru si ajung sa stea de vorba cu patronul clubului inpartasind acestuia parerile lor decpre cum ar trebui sa arte cluburile inauntru ca pe strada iar afara cain interior patronul baga ideia la cap si modifica clubul asemenea dar cei doi nu se mai intorceau la club tot ce stiu este caci filmul erea foarte amuzant

CautFilmeVechi 03 Dec 2015 03:33

Originally Posted by ainhoa:

Buna tuturor!Caut de mult timp titlul unui film american difuzat dePRO TV prin anii 2002-2003.Actiunea se centreaza in jurul unui psiholog si a unui cuplu(ea se numeste Maria) .Cuplul aplica intocmai sfaturile psihologului in relatiile lor sexuale.Mi se pare ca tanarul o suspecteaza pe Maria ca intretine relatii sexuale cu psihologul.Dar nu stiu sigur! Rolul psihologului il joaca un actor in varsta ,foarte cunoscut ,dar cu pareri de rau nu imi amintesc cum se numeste! Daca cineva a vazut filmul si isi aminteste titlul il rog sa-mi spuna si mie. Mii de multumiri !


Dupa descriere, cred ca este vorba despre "In Deriva":
http://www.cinemagia.ro/filme/in-deriva-558796/

lcdima 13 May 2016 00:12

denumire film
 
vreau sa stiu din ce film este urmatoarea secventa video....https://www.youtube.com/watch?v=v1pVeGe3Jjg

multumesc.


All times are GMT +2. The time now is 19:15.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.