Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Cafenea (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=233)
-   -   Caricaturi (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96969)

Ipu 11 Apr 2010 16:31

Caricaturi
 
La data de 11 aprilie 2010 a debutat cea mai de succes rubrică din secțiunea Cafenea a forumului nostru! ;)
Vă invit să postați caricaturi interesante care v-au plăcut atât de mult încât să vreți să ni le arătați și nouă.
Pentru postarea unei caricaturi, urcați fișierul-imagine pe unul dintre saiturile publice de găzduire a imaginilor, ca de pildă imageshack.us, iar apoi în mesajul vostru clicați această pictogramă

și inserați în fereastra de dialog care apare link-ul obținut la imageshack etc.

Firește că puteți posta și caricaturi proprii.

Reguli:
1. Fiecare caricatură va fi însoțită de numele autorului ei.
2. Niciun utilizator nu poate posta două caricaturi consecutiv(e) în aceeași zi.
3. Nu se acceptă caricaturile cu subiect obscen, xenofob, rasist, cu caracter ofensator.

Să-i dăm drumul! Vă băgați?

Mihai Ignat

Windom 11 Apr 2010 16:50

In conditiile in care "nu se acceptă caricaturile cu subiect obscen, xenofob, rasist, cu caracter ofensator", nu ne bagam.[-( :!! :-h

Ipu 11 Apr 2010 17:03

Mai așteaptă puțin. Ai să vezi că putem fi interesanți și fără a fi obsceni sau agresivi. ;)

Ipu 11 Apr 2010 17:59

Ce te-ar interesa? De cunoscut, mai cunoaștem, dar eu speram ca lumea să se gândească la lucruri general acceptabile. În lume se organizează concursuri periodice de caricaturi, chiar și în România, se aleg și teme de concurs de interes general, cum ar fi sărăcia, poluarea, lipsa apei potabile etc. N-aș vrea să ne radicalizăm. Puteți posta și caricaturi politice, dacă vreți, chiar din ziare, numai să precizați autorul și eventual sursa.
Mai așteptați. Suntem abia la început.

Ipu 11 Apr 2010 18:39

În fine, voi postați ce vi se pare mai interesant și discutăm. Cred că o să găsiți voi ceva interesant. Nici eu nu știu exact cum mi-ar plăcea să arate topicul. Regula a treia am stabilit-o pentru că din experiență știu că pe forumul ăsta se cade imediat în extreme.

Ipu 11 Apr 2010 18:54

Nu știu ce să-ți recomand. În orice caz, dacă dai peste ceva interesant din întâmplare, postează aici. Cred că topicul are viitor.

Ipu 11 Apr 2010 19:36


Constantin Ciosu

Ipu 12 Apr 2010 09:15

MistaJ, vezi aici.

Ipu 12 Apr 2010 09:48


Constantin Ciosu

SoX 12 Apr 2010 10:18


Ipu 12 Apr 2010 10:29

Dacă știți autorul, treceți și autorul. Dacă preluați din ziare sau reviste, menționați sursa. Regula nr. 3 nu e strictă. Încercați totuși să nu săriți calul, ok? Deocamdată nu s-au depășit limitele decenței.

Ipu 12 Apr 2010 10:40


(www.)Mordillo(.com)

vave 12 Apr 2010 13:44



:D >:)

Ipu 12 Apr 2010 13:55


Pavel Botezatu

vave 13 Apr 2010 14:42

Couple
http://xkcd.com/355/

Ipu 13 Apr 2010 15:37


Valeri Aleksandrov (Bulgaria)

victor 13 Apr 2010 16:19

Inainte de marea aglomerare din 89 colectionam din Romania Libera caricaturile lui Matty. Trebuie sa caut pe unde le-am pus. Era omu pasionat de pescuit si de Rapid. Sunt cateva caricaturi memorabile. Mai cumparam si niste carticele mici de 5.50 lei daca imi aduc bine aminte. Am si vreo trei carti ale lui Stanescu plus una de la Playboy.

Am sa incerc sa scanez si sa postez pe aici. Cele cu Rapidu' insa mi-e teama ca pentru unii pot incalca regula "3. Nu se acceptă caricaturile ............ cu caracter ofensator ".(cei fara simtul umorului si cu un pic de paranoia de care vorbeam la alt topic plus care din intamplare tin si cu Rapidul....sau chestile astea sunt redundante?) Pe atunci Rapidul canta ABBA:))

Ipu 13 Apr 2010 16:50

Pentru cei mai tineri, Victor vrea să spună că Rapidul era ba în (Divizia) A, ba în (Divizia) B.
Da, Victor, te așteptăm oricând cu mare drag.

victor 14 Apr 2010 08:44


keepwalking 14 Apr 2010 08:46

excelent, Victor!
mai baga!


All times are GMT +2. The time now is 04:44.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.