Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Cinematografia romaneasca (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=229)
-   -   "Moartea domnului Lăzărescu" (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=86350)

Blanche 11 May 2005 12:20

"Moartea domnului Lăzărescu"
 
Pun pariu ca v-ati uitat ieri la el ... :)
Hai, povestiti-ne ....

Dragos Bucur 17 May 2005 22:34

Cum ziceam la forumul"scurt metraje"...mai bine nu ma repet si trec la subiect: un film FOARTE BUN!E adevarat,daca iti place Triplex2 nu te vei uita la Moartea D-lui Lazarescu,daca preferi Reconstituirea sau Dansand cu noaptea,fa rost de filmul asta.Cu respect,Dragos Bucur

Alex Leo Serban 19 May 2005 10:34

vezi si la 'festivalul de la cannes'!

Blue 24 May 2005 10:59

Draga Dragos
 
Originally Posted by dragos 1977:

Cum ziceam la forumul"scurt metraje"...mai bine nu ma repet si trec la subiect: un film FOARTE BUN!E adevarat,daca iti place Triplex2 nu te vei uita la Moartea D-lui Lazarescu,daca preferi Reconstituirea sau Dansand cu noaptea,fa rost de filmul asta.Cu respect,Dragos Bucur


Waa Dragos, nu mi se pare normal chiar daca esti Dragos Bucur, sa te semnezi la sfarsit cu numele asta. Adica nu am vazut pe nimeni sa zica la sfarsit cum il cheama. E ca si cum ai zice :"Cu respect, cineva mare". Nu poti avea un nick ca noi muritorii de rand ?? Credeam ca aici respectul celorlalti se obtine cu idei inteligente nu cu nume pompoase, se pare ca m-am inselat!!

EgoN 24 May 2005 17:14

pt. blue: dimpotriva, mi se pare de bun simt sa te semnezi cu numele tau adevarat in cazul in care esti un V.I.P. 8)

nume 24 May 2005 17:31

Originally Posted by EgoN:

V.I.P. 8)

Bucur asta nu e vip. In cel bun caz e un actoras care joaca, deocamdata, intr-un serial prost al protv-ului. ;)

Alex Leo Serban 24 May 2005 18:08

vip e dom' "jiji".
in general, mai toate vipurile noastre sint niste tzoape :sick:
dragos bucur e cel mai bun actor tinar din clipa de fata; e belmondo al nostru - are nevoie doar de un "a bout de souffle" ;)

nume 24 May 2005 20:51

Originally Posted by Alex Leo Serban:

dragos bucur e cel mai bun actor tinar din clipa de fata; e belmondo al nostru - are nevoie doar de un "a bout de souffle" ;)

Indoi-m-as !

M0n0 24 May 2005 22:06

Bine...sa zicem ca nu e cel mai bun din Romania...dar dupa parerea ta, nume...care ar fi?

nume 24 May 2005 22:43

Originally Posted by M0n0:

...dar dupa parerea ta, nume...care ar fi?

Vasluianu, daca talentul lui e bine exploatat de regizor. Din generatia veche n-are rost sa mai discutam, nu-i mai sufar. Din cea de mijloc Rasvan Vasilescu.

Alex Leo Serban 25 May 2005 00:25

Originally Posted by nume:

Originally Posted by Alex Leo Serban:

dragos bucur e cel mai bun actor tinar din clipa de fata; e belmondo al nostru - are nevoie doar de un "a bout de souffle" ;)

Indoi-m-as !


poti sa te "indoiesti" cit vrei, stii ca tot eu am dreptate ;)

gionloc 25 May 2005 08:48

Originally Posted by Alex Leo Serban:

Originally Posted by nume:

Originally Posted by Alex Leo Serban:

dragos bucur e cel mai bun actor tinar din clipa de fata; e belmondo al nostru - are nevoie doar de un "a bout de souffle" ;)

Indoi-m-as !


poti sa te "indoiesti" cit vrei, stii ca tot eu am dreptate ;)


cam asta reiese si din formularea lui nume :)
e un conditional optativ - eu 'm-as indoi' [daca as avea de ce!]
sau 'mi-as dori sa ma indoiesc', dar lucrurile is evidente, Bucur e un actor bun!

lucrurile ar fi fost clare daca nume si-ar fi afirmat neconditionat neincrederea in calitatile lui Bucur: 'ma indoiesc!'
sau poate isi exprima pofta de a se indoi = a se pleca in fata talentului acestui actor :huh:

Blanche 25 May 2005 08:52

Originally Posted by gionloc:

sau poate isi exprima pofta de a se indoi = a se pleca in fata talentului acestui actor :huh:


Asta era !!!!! :):):)

L-ati vazut pe Puiu aseara pe B1 ?

raptor 25 May 2005 10:26

.da, si Nasu' a fost penibil cu intrebarile lui despre stridii-adica dom'le ia un atlas zoologic si mai scuteste-ma! Puiu cam motaia, dar am vazut ca l-au cam trezit pe final(intrebarile idioate :) )

axiology 25 May 2005 12:10

Originally Posted by Blanche:


L-ati vazut pe Puiu aseara pe B1 ?



era cam cu figuri, toti erau obositi, se vedea ... Alexander Payne sa traiasca fiindca e baiat bun si sensibil da' sa n-o mai filmeze pe Kathy Bathes goala :sick: ... daca Puiu ia o selectie "en Competition" cu unul din alea 5 care au mai ramas din ciclul gen Eric Rohmer , io o sa zic : Jos palaria (si la cat mai multe stridii) !

nume 25 May 2005 17:10

Originally Posted by gionloc:

sau poate isi exprima pofta de a se indoi = a se pleca

Pofte d-astea are criticul nostru.

@leo
Ntz.

keyzer soze 26 May 2005 09:42

Originally Posted by nume:

Originally Posted by EgoN:

V.I.P. 8)

Bucur asta nu e vip. In cel bun caz e un actoras care joaca, deocamdata, intr-un serial prost al protv-ului. ;)


'actorasul' cu pricina a comis si 'visul lui liviu', si 'marfa si banii', si 'furia'.

BeNnY 26 May 2005 14:19

Da, Bucur a fost ok in Marfa si Banii. Si Papadopolul inainte de Numai Iubirea a fost ok.

nume 26 May 2005 16:29

Originally Posted by keyzer soze:

'actorasul' cu pricina a comis si 'visul lui liviu', si 'marfa si banii', si 'furia'.

Marfa si banii e un cacat. Bucur continua sa fie sub mediocru in Baieti buni.

emanuel 26 May 2005 20:25

Va rog sa reveniti la subiect, adica filmul Moartea domnului Lazarescu.

Multumesc.


All times are GMT +2. The time now is 14:34.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.