Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Vreau sa stiu (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=225)
-   -   Nou MULTIPLEX in Mall PLAZA ROMANIA (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=85351)

Sparxxx 26 Oct 2004 12:30

Nou MULTIPLEX in Mall PLAZA ROMANIA
 
Singurul lucru pe care il stiu este ca are 11 sali.
Daca cineva are orice alt detaliu despre acest nou multiplex, ele sunt binevenit.
In general m-ar interesa:
1.Cand se deschide? (odata cu complexul comercial sau mai tarziu)
2.Aspect, dotari etc (banuiesc ca nu stie niemeni asa ceva dar nu se stie:D)
3.Preturi etc
SI orice alte informatii
Multumesc anticipat

Sparxxx 26 Oct 2004 12:33

Am uitat sa metionez ca nou complex comercial se deschide pe 29 octombri (27 octombrie cred ca doar pt vip-uri, politicieni etc).Oare multiplex-ul v-a fi si el lansat in aceeasi zi? sau ca la "vechiul" Mall dupa 1 an de zile.

TLD 26 Oct 2004 17:21

Originally Posted by Sparxxx:

Am uitat sa metionez ca nou complex comercial se deschide pe 29 octombri (27 octombrie cred ca doar pt vip-uri, politicieni etc).Oare multiplex-ul v-a fi si el lansat in aceeasi zi? sau ca la "vechiul" Mall dupa 1 an de zile.


Am vazut prin oras panouri despre nou mall... Suna promitator.. si sper sa nu fie o dezamagire ca noul mall din baneasa...


Ceva detalii aici, aici

In momentul de fata nu se stie mult... Doar ca va avea 11 sali, si ca tot complexu a costat pe unva in jurul a 45 milioane euro...

Sparxxx 26 Oct 2004 18:52

O dezamagire sigur nu v-a fi.Eu zic ca o sa fie identic cu cel de la Mall sau chiar mai frumos.

BeNnY 26 Oct 2004 20:28

Cum cacat se deschide peste 3 zile cand eu am trecut pe langa el si nici macar exteriorul nu l-au terminat?

M_olecula 26 Oct 2004 21:40

Au terminat o parte din el , nu se deschide in intregime pe 29 !!

Sparxxx 27 Oct 2004 11:01

Pai normal ca nu o sa fie totul gata.Cred ca doar GIMA si cateva alte magazine.
Oricum eu intebat de Multiplex, pt ca si la Mall din Vitan tot asa a fost.L-a u deschis dupa 1 an de la deschiderea Mall-ului.Sper sa il deschida si ei mai devreme aici si sa mai micsoreze preturile putin :D

cherryblossom 27 Oct 2004 11:07

stai linistit, se deschide abia in mai 2005.

Sparxxx 27 Oct 2004 14:02

De unde stii ca in mai 2005? Mai ai si alte informatii?

cherryblossom 27 Oct 2004 14:15

Originally Posted by Sparxxx:

De unde stii ca in mai 2005? Mai ai si alte informatii?


am vorbit cu muncitorii de pe santier :lol:

nume 27 Oct 2004 14:47

in evenimentul zilei de azi sunt toate info. despre noul mall, multiplexul se va deschide tocmai in primavara lui 2005, e al italienilor si a costat 4 mil . E

Sparxxx 28 Oct 2004 10:24

Mda, atunci ramane sa vedem in primavara ce o fi de capul lui.
Eu zic ca o sa fie 90% asemenator cu multiplex-ul actual.

beavis 28 Oct 2004 13:25

tot degeaba daca vor rula aceleasi jeguri americane de care m-am saturat :x (gen:"oare pana la coada vor reusi sa invinga?" caruselul ironiei inutile) :sick:

christi 28 Oct 2004 19:30

Distribuitorii sint problema. In afara de Independenta, nimeni nu se oboseste sa aduca filme ne-americane. E si normal, doar audienta si incasarile sint singurele care conteaza.

nume 28 Oct 2004 23:39

Daca fac bani cu indiene baga indiene , banu' sa iasa! intr-un fel e normal, vor sa-si scoata investitia si sa faca profit', e logic.

notorious 31 Oct 2004 09:19

bah, cer si eu lamuriri: in afara de mall-ul (si aici ma refer, desigur, la hollywood multiplex) din vitan, mai e vreunul prin bucuresti ? unde?

TLD 31 Oct 2004 18:54

Originally Posted by notorious:

bah, cer si eu lamuriri: in afara de mall-ul (si aici ma refer, desigur, la hollywood multiplex) din vitan, mai e vreunul prin bucuresti ? unde?


Da tocmai s-a deschis.. Ii zice Plaza Romania.. Are un multiplex cu 11 sali ("cel mai mare din balcani"). Si se afla in zona Pasajului Lujerului

notorious 01 Nov 2004 08:44

ok, dar nu poti sa-mi zici exact care este strada ?

cherryblossom 01 Nov 2004 11:20

notorius, ti-a zis foarte bine, pasaj Lujerul... ca idee, Plaza Romania asta se intinde pe vreo 3 bulevarde... nu strazi :P

M_olecula 01 Nov 2004 15:43

Originally Posted by cherryblossom:

notorius, ti-a zis foarte bine, pasaj Lujerul... ca idee, Plaza Romania asta se intinde pe vreo 3 bulevarde... nu strazi :P


Daaaa... vreo 13 strazi , 9 bulevarde.....

E la intersectia strazilor Brasov (iesirea din pasajul Lujerului) cu Timisoara
E imens mall-ul , de 3 ori mai mare ca cel din Vitan !!!
Multe multe magazine , acum s-au deschis 80% din magazine , restul urmeaza sa se deschida in luna curenta + Zara ;)


All times are GMT +2. The time now is 22:38.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.