Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Horror (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=249)
-   -   Cea mai tare faza dintr-un film horror (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=92726)

EgOisM 27 Apr 2008 18:54

Cea mai tare faza dintr-un film horror
 
care credetsi k este cea mai teribila faza dintr-un horror???
mie mi-a plakut Naomy Watts in THE RING 2,cand a inchis-o pe samara in put si a spus"i'm not your f*ck*ng mami:)"

torrance 28 Apr 2008 20:13

Le-am selectat in functie de ordinea cronologica in care am vazut respectivele filme - de altfel primele filme horror vazute de subsemnatul, intre 11 si 14 ani, cu impact major - datorita lor am devenit horror addict :(

1.Alien - momentul chest-bursting (Alien este primul film de groaza pe care l-am vazut, la 11 ani, la sarbi - la televiziunea sarbeasca noptile de vineri din august erau dedicate :D - cand la noi programul TVR era de 2 ore)
2.Halloween - Michael Myers, acoperit de un cearsaf, intra in camera unde tipa isi asteapta prietenul
3.Carrie - tacamurile zburatoare
4.The Fog - aparitia cetii
5. The thing - testul sangelui cu sarma
6.The shining - scena in care Danny se plimba cu tricicleta pe holul hotelului si intra in camera cu stafia babei

EgOisM 28 Apr 2008 20:33

o sa enumer sh yo kteva scene: :shock:
shutter-cand se miscau pozele si fantoma arata un loc secret
fragile:cand doctorul a descoperit ca fantoma criminala nu era pustoaica ci asistenta... :shock: :shock:
alien:cand Sigourney Weaver a aflat ca poarta in pantec extraterestru sh sa aruncat in foc

dryna 09 Jul 2008 22:27

uhh scarry moments!
 
Disturbia: criminalul isi fila viktima mangaind un kutit ,iar pustiul kre l filma d dupa perdea a skapat kamera digitala si a fakut poza ku blitz :((
Wrong turn: grupul ratacit in padurile din West Virginia gaseste coliba acelor zombi,mutanti, si n nestire d kauza sunt surprinsi d acestia in timp c kotrobaiau prin organele congelate ale persoanelor kre fusesera captivate d acesti muntati :shock:
Saw1:Samantha aia isi taie iubitul pt a skoate din stomakul lui keia kre o putea skapa d mecanismul ala grotesc :huh:

criss robi 11 Aug 2008 20:23

Halloween in care Michael Myers se ascunde in casa parasita.
Prom Night atunci cand s-a luat curentul
:D

SaMaRa 18 Dec 2008 02:34

inside: cand bate la usa si ii spune ca sotul sau nu e mort....si ii cere sa deschida usa
the strangers:...bataile in usa :D
the others...momentul in care nicole kidman (nu mai stiu cum o chema) vede pozele in care servitorii au ochii inchisi si isi da seama ca sunt morti
the ring 2 ....faza in care isi face baie baiatul si cand vine naomi wats o gaseste pe samara in cada
the abandoned....imaginea protagonistei inecata

EgOisM 18 Dec 2008 15:04

@Samara

waaa esti the ring addicted?? :love: :love: :love:

SaMaRa 19 Dec 2008 00:50

nope nu sunt ring addicted ..dar...la vremea la care l-am vazut (ring1) mi-a marcat copilaria

Mikala 08 Jul 2009 23:18

The Exorcist The Begging : Cand femeia care era posedata se pune peste preot si zice " Fuck me " a fost amuzant rau :))
The Grudge : Cand copilul albastru " ala mic albastru de respira greu " face ca o pisica.

vlad4s 31 Mar 2010 07:32

Dupa mn era in filmul ala vechi cu Jason in Mannhatan,cand adolescentul i - a dat cam 10 pumni si Jason i - a dat unul si i - a zburat capul de pe umeri!Prea tare>:)

chuckyfan 26 Jul 2010 15:36

Aici sunt doua faze tari(parerea mea)din Hellraiser(1987)

1.Inainte de a fi sfasiat din nou,Frank,rosteste:Jesu Wept
2.Pinhead catre Kirsty:We have such sights to show you

Fazele astea chiar mau ingrozit tinand cont ca aveam 9 ani can am vazut filmul prima data.

P.S:Ar mai fi faza din Hellraiser III cand imita Pinhead pe Iisus in biserica.

alex_il_fenomeno 26 Jul 2010 15:41

In filmul "Bad Moon" (1996) : era noapte , iar un om statea intr-o padure la marginea unui copac. Deodata aude ceva si , cand se uita in sus , un varcolac ii sari direct in cap ! daca te uiti noaptea , singur , la acest film , faza te ia prin surprindere si te sperie rau !

CosminHorrorMaster 05 Sep 2011 12:15

In "The Wolfman" (2010) - transformarea
In "Halloween" (1978) - i-am vazut fata lui Michael Myers
In "Grave Encounters" (2010) - tot filmul am fost :-O


All times are GMT +2. The time now is 16:10.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.