Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Filme la TV (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=269)
-   -   The nine lives of Chloe King (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=98111)

claudelina 13 Jul 2011 16:52

The nine lives of Chloe King
 
Cine urmareste acest serial?:-/
De ce nu apare pe Cinemagia?:|
Cum vi se pare?:-bd

Darkyse 16 Jul 2011 13:55

Eu ma uit la el, iar pentru un serial de vara e chiar dragut;) Ma relaxeaza.:P

claudelina 18 Jul 2011 14:54

Da,ce-i drept,pentru o vara merge...

claudelina 18 Jul 2011 15:00

Originally Posted by Darkyse:

Eu ma uit la el, iar pentru un serial de vara e chiar dragut;) Ma relaxeaza.:P


La ce seriale te mai uiti? :)

claudelina 02 Aug 2011 15:21

Deja e telenovela,ma dezamageste :(.

Darkyse 03 Aug 2011 23:36

da, am observat...sa vedem ce ne mai ofera. In rest, ma mai uit la cateva seriale de vara pe langa asta, gen Rizzoli & Isles, White Collar, Leverage, Switched at Birth, Falling Skies, Rookie Blue, Awkward:)

claudelina 08 Aug 2011 19:52

Originally Posted by Darkyse:

da, am observat...sa vedem ce ne mai ofera. In rest, ma mai uit la cateva seriale de vara pe langa asta, gen Rizzoli & Isles, White Collar, Leverage, Switched at Birth, Falling Skies, Rookie Blue, Awkward:)


Cum este Switched at Birth,tot ma tenteaza sa-l incep :-?,dar nu am avut un impuls :))

PoliFanAthic 09 Aug 2011 14:23

Putin OT, dar ca sa-mi dau si eu cu parere:

M-am uitat a Switched at Birth (mai putin finalull de ieri), mi se pare destul de bun. Desi uneori frezeaza banalul adolescentin (drame, orgolii, prostii), personajele au destula individualitate cat sa ii distinga din pletora personajelor varatice.

Nu cred ca e un spoiler, dar o spun aici, anume ca imi place aspectul comunicational intre toti membrii familiei extinse. Personajele surde, care scot in evidenta problematica aceasta a comunicarii, atat de tipica pentru adolescentism, dar care afecteaza toate varstele, creeaza o dinamica aparte.

Sunt niste scene care mi se pare mereu fascinante, cand comunica Daphne si Emmet prin semne, si chiar daca sunt furiosi unul pe celalalt si dialogul e unul agresiv, pe un fond de tacere combinat eventual cu niste sunete de fundal pasnice se defineste un cadru foarte surreal.

Darkyse 12 Aug 2011 11:37

Originally Posted by PoliFanAthic:

Putin OT, dar ca sa-mi dau si eu cu parere:

M-am uitat a Switched at Birth (mai putin finalull de ieri), mi se pare destul de bun. Desi uneori frezeaza banalul adolescentin (drame, orgolii, prostii), personajele au destula individualitate cat sa ii distinga din pletora personajelor varatice.

Nu cred ca e un spoiler, dar o spun aici, anume ca imi place aspectul comunicational intre toti membrii familiei extinse. Personajele surde, care scot in evidenta problematica aceasta a comunicarii, atat de tipica pentru adolescentism, dar care afecteaza toate varstele, creeaza o dinamica aparte.

Sunt niste scene care mi se pare mereu fascinante, cand comunica Daphne si Emmet prin semne, si chiar daca sunt furiosi unul pe celalalt si dialogul e unul agresiv, pe un fond de tacere combinat eventual cu niste sunete de fundal pasnice se defineste un cadru foarte surreal.


Ai dreptate, serialul asta ne prezinta evidentele drame adolescentine dintr-o alta perspectiva, una cu care multi nu o sa fie obisnuiti. Nu cred ca il poate urmari toata lumea, din simplul fapt ca nu e atat de alert, iar pe parcurs , asa cum ziceai, o sa fie momente de liniste deplina in cate singura comunicare dintre personaje va fi cea prin semne.
Sunt bucuroasa ca i-au mai acordat 22 de episoade pentru a doua parte a sezonului 1 care va incepe prin ianuarie parca. Spor la vizionat va urez;)

claudelina 12 Aug 2011 14:10

Originally Posted by Darkyse:

Originally Posted by PoliFanAthic:

Putin OT, dar ca sa-mi dau si eu cu parere:

M-am uitat a Switched at Birth (mai putin finalull de ieri), mi se pare destul de bun. Desi uneori frezeaza banalul adolescentin (drame, orgolii, prostii), personajele au destula individualitate cat sa ii distinga din pletora personajelor varatice.

Nu cred ca e un spoiler, dar o spun aici, anume ca imi place aspectul comunicational intre toti membrii familiei extinse. Personajele surde, care scot in evidenta problematica aceasta a comunicarii, atat de tipica pentru adolescentism, dar care afecteaza toate varstele, creeaza o dinamica aparte.

Sunt niste scene care mi se pare mereu fascinante, cand comunica Daphne si Emmet prin semne, si chiar daca sunt furiosi unul pe celalalt si dialogul e unul agresiv, pe un fond de tacere combinat eventual cu niste sunete de fundal pasnice se defineste un cadru foarte surreal.


Ai dreptate, serialul asta ne prezinta evidentele drame adolescentine dintr-o alta perspectiva, una cu care multi nu o sa fie obisnuiti. Nu cred ca il poate urmari toata lumea, din simplul fapt ca nu e atat de alert, iar pe parcurs , asa cum ziceai, o sa fie momente de liniste deplina in cate singura comunicare dintre personaje va fi cea prin semne.
Sunt bucuroasa ca i-au mai acordat 22 de episoade pentru a doua parte a sezonului 1 care va incepe prin ianuarie parca. Spor la vizionat va urez;)


Multumim ;;)

Rossalie 25 Aug 2011 20:08

Si eu ma uit la The nine lives of Chloe King si imi chiar place :)
Este foarte interesant
Azi am vazut ultimul episod si sunt curioasa sa aflu ce se va intampla mai departe :)

carmen_angelus_romila 30 Oct 2018 18:34

Ulterior am gasind cateva episoade, le-am vizionat si eu, dar nu iese prea mult in evidenta fata de celelalte de acest gen.


All times are GMT +2. The time now is 23:17.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.