Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Condica de sugestii si reclamatii (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=226)
-   -   Offtopic Asylum (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=95483)

aayana 21 Mar 2007 01:04

Offtopic Asylum
 
Zicea Pitbull la un moment dat "Prea multe off-topicuri (si prea aprinzibile - cum scria pe etichetele petardelor din armatä) pe-aici. "

Eu cred ca tocmai asta e farmecul pe un forum, ce-ar fi sa se scrie numai la subiect si sa se conformeze toata lumea?

Se poate observa cu ochiul liber ca cele mai multe mesaje postate pe acest forum sunt.....stiti voi bine unde sunt,1104 pana-n prezent.


Asadar, parerea mea e ca tomai off-topicurile sunt sarea si piperul unui forum.

Carmine Galante 21 Mar 2007 09:54

Re: off topic
 
Originally Posted by aayana:

Asadar, parerea mea e ca tomai off-topicurile sunt sarea si piperul unui forum.

ASA E !Dictatorilor ! :)

Alex Leo Serban 21 Mar 2007 10:12

hai sa nu fim mai catolici decit papa: NU off-topicurile sint problema, ci (sub)limbajul unora kre s exprima off-topical - cu 'agramaticalitati' comportamentale! :sick:

aayana 21 Mar 2007 11:38

Originally Posted by Alex Leo Serban:

NU off-topicurile sint problema, ci (sub)limbajul unora kre s exprima off-topical - cu 'agramaticalitati' comportamentale! :sick:

LA urma urmelor, ce-i mult strica si ce-i putin n-ajunge, nu?
In cazul in care "agramaticalitatile" atarna in balanta...e normal sa deranjeze, traim intr-o lume in continua evolutie si ceea ce ne tine pe loc se transforma in scame ce trebuie curatate imediat si care ies in evidenta de la o posta! 8)

aayana 07 Apr 2007 00:34

Pai cand barbatul este mai scund decat majoritatea femeilor din jurul lui...ce sa-i faca? Oricum,inaltimea ar trebui sa fie ultimul lucru care sa conteze, stiu de ce spun asta ;) La cei 177 cm ai mei....! 8)

Andy69 07 Apr 2007 11:27

Originally Posted by aayana:

Pai cand barbatul

exact. nu inaltimea conteaza ci grosimea. portofelului baaa la c va gandeati? Marius iz a selfmademan so...

crisa 19 Apr 2007 00:27

Da, sunt mandra ca sunt romanca, dar NU ca traiesc in Romania... ;)

aayana 19 Apr 2007 02:31

In afara tarii, romanii se feresc sa spuna ca sunt romani, iar asta nu inseamna ca nu vad altii bine ci pur si simplu faptul ca ne-o cam facem cu mana noastra.
Am vazut la stiri, o famile tanara care lucra la niste belgieni parca (faceau curat in apartament) a fugit cu toata aparatura (furata de la ei). Bineinteles ca au fost prinsi, dar astfel de chestii atarna greu la imaginea romanilor.
In Italia, un roman si-a ucis iubita in statia de metro. Toata presa a pus asta peprimele pagini, sunt convinsa ca au si ei astfel de cazuri numai ca nu sunt romani si nu e atat de usor de aratat cu degetul :x

aayana 19 Apr 2007 09:32

Sa vin totusi si cu o bila alba! Limba romaneasca este foarte bogata, nu stiu ce m-as fi facut fara atatea sinonime, expresii, bogatie de cuvinte ..toate numai pentru a ne exprima cat mai unicat :)

In engleza de exemplu, la samburele de la masline se zice stone, mai sunt o gramada, nu ma apuc acum sa scriu de fiecare limba in parte :P (asta ca tot era vorba de limba)

crisa 19 Apr 2007 13:40

Oameni buni, n-a vazut nimeni "sunshine"? :?

norina 19 Apr 2007 13:48

"sunshine" e o porcarie, nu merita vazut

Pitbull 19 Apr 2007 14:48

Am fäcut topic - usa de-aläturi.

aayana 19 Apr 2007 22:07

knock-knock 8)

Pui 07 May 2007 22:19

scuzatzima da de cateva zile pe cinemagia numi mai apar pozele(afishurile de la filme , poze,nici casutele unde scrie raspunde sau de genu nimik absolut)ma poate ajuta cineva?

Carmine Galante 07 May 2007 22:41

Originally Posted by Pui:

afishurile de la filme ?

:lol:

aayana 15 May 2007 11:48

Originally Posted by Pui:

scuzatzima da de cateva zile pe cinemagia numi mai apar pozele(afishurile de la filme , poze,nici casutele unde scrie raspunde sau de genu nimik absolut)ma poate ajuta cineva?


Nu pot sa-mio dau seama, trimite si tu un mp la unul dintre admini 8)

Pui 15 May 2007 14:38

acum imi apar.....un prost nu sh ce mio facut la calc ms oricum

Carmine Galante 20 Dec 2007 19:51

oIo

Pauline Kael 22 Apr 2009 16:15

Rostul acestui topic este acela de depozitar al mesajelor off-topic care ar merita sä fie sterse dar, pentru cä unii useri sunt atât de îndrägostiti de propriile lor productii, încât considerä un sacrilegiu stergerea lor, consider cä ar fi un gest de bunävointä sä le mut doar într-un loc anume, unde sä nu mai deranjeze pe nimeni, iar ei sä si le poatä citi când li se face dor.
Din päcate, unii l-au luat ca pe o scuzä de a-si värsa iar în public dejectiile mintale si zoaiele morale - ba chiar, protestând zgomotos când au fost pusi la punct. OK. Pentru scandal, aveti "în suturi!!!" si atât.
Topicul rämâne închis. Voi trimite în el, si pe mai departe, mesajele off-topic, atunci când voi considera cä stergerea lor totalä nu e cea mai fericitä solutie.

Pitbull






Alex Leo Serban moderator.
Buticut,moderatrice.(unde vor ei)
Twinsen Excelent moderator.(sectiune despre filme asiatice)

Pauline Kael 25 Apr 2009 18:24

Ai grija,pastreaza-ti umorul,ca cere bannarea (si a) ta.:D


All times are GMT +2. The time now is 16:24.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.