Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Horror (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=249)
-   -   Grave Encounters (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=98274)

CosminHorrorMaster 03 Oct 2011 16:38

Grave Encounters
 
Grave Encounters

Poate a-ti vazut ca tot in laud in ultima vreme. Nu ma asteptam sa fie asa bun, de acee l-am adaugat in top 10 filmele mele de groaza favorite. Te tine in suspans tot timpul fata de Paranormal Activity care ba 20 de min pauza, ba 5 te sperie etc.

Cei ce l-ati vazut, spune-ti-va parerea.

Cristina_ 06 Oct 2011 14:51

Originally Posted by CosminHorrorMaster:

Grave Encounters

Poate a-ti vazut ca tot in laud in ultima vreme. Nu ma asteptam sa fie asa bun, de acee l-am adaugat in top 10 filmele mele de groaza favorite. Te tine in suspans tot timpul fata de Paranormal Activity care ba 20 de min pauza, ba 5 te sperie etc.

Cei ce l-ati vazut, spune-ti-va parerea.

Nu te-ai asteptat sa fie bun? A fost nasol.Am crezut ca adorm cand l-am vazut.Prima jumatate a fost cat de cat.Dar apoi a devenit nu stiu cum sa iti zic(:| .

CosminHorrorMaster 06 Oct 2011 15:12

Originally Posted by Cristina_:

Originally Posted by CosminHorrorMaster:

Grave Encounters

Poate a-ti vazut ca tot in laud in ultima vreme. Nu ma asteptam sa fie asa bun, de acee l-am adaugat in top 10 filmele mele de groaza favorite. Te tine in suspans tot timpul fata de Paranormal Activity care ba 20 de min pauza, ba 5 te sperie etc.

Cei ce l-ati vazut, spune-ti-va parerea.

Nu te-ai asteptat sa fie bun? A fost nasol.Am crezut ca adorm cand l-am vazut.Prima jumatate a fost cat de cat.Dar apoi a devenit nu stiu cum sa iti zic(:| .


Da primele 20 de minute sunt plictisitoare dar cred ca dupa aia devine mai interesant. Parerea mea.

NightChild 13 Oct 2011 21:12

E bun filmu, sincer nu ma asteptam. Au fost cateva faze care m-au speriat rau de tot :))

Spre deosebire de Paranormal Activity e foarte bun.

CosminHorrorMaster 14 Oct 2011 13:31

de acord in totalitate

Nikolle007 09 Jan 2012 21:44

Paranormal Activity e o exagerare imensa e unui caz de la emisiunea ''A haunting'' de pe discovey :)) ,deci e naspa :D
Si mie mi-a placut Grave Encounters , in sensul ca m-a speriat destul de bine :D E destul de originala si ideea cu camerele de filmat,in sensul ca reda ce s-a inregistrat pe camera, astfel ca vedem si in tonuri de verde, ceea ce adanceste si mai tare misterul si suspansul. M-am uitat noaptea la film, dar , desi mam uitat la o duzina de filme horror, tot am lasat lumina aprinsa :)) deci e tare filmul ;)

gill331 16 Apr 2012 11:45

interesant o sa il vad si yo mai tarziu ms de info guys :)

paul_aramis 16 Apr 2012 14:20

na că ne-am mai procopsit cu un spamer...

chuckyfan 16 Apr 2012 19:50

Originally Posted by gill331:

interesant o sa il vad si yo mai tarziu ms de info guys :)


așa...și?

CosminHorrorMaster 18 Apr 2012 09:54

Originally Posted by paul_aramis:

na că ne-am mai procopsit cu un spamer...

?

inception_II 17 Oct 2012 18:16

A fost destul de inspaimantator si claustrofobic. Unul dintre cele mai bune filme horror de genul asta. M-a speriat mai rau decat the ring sau HAUNTED CHANGI, ultimile neimpresionandu-ma foarte tare. Decat un lucru nu se leaga... momentul in care geamul cladirii este deschis, dar "vraja" este deja activata, asta ar insemna ca se putea evada, un lucru care nu ar trebui sa fie posibil.

Namae 27 Mar 2013 09:23

L-am vazut acum un an si consider ca a fost un horror bun.
Nu ma asteptam ca un film cu aceasta tema (casa, castel, spital bantuit) sa ma mai impresioneze, pentru ca nu stiu ce elemente noi ar mai putea aduce (si e stupid sa astepti nouati de la filme cu locuri bantuite - deoarece tema a fost deja exploatata), insa Grave Encounters a facut-o si a iesit in evidenta printre filmele cu fantome ce au aparut in 2011 ( de exp. Paranormal Activity 3).
Grave Encounters are plusurile si minusurile lui, insa consider ca merita o sansa.

Cristina_ 09 Apr 2013 23:41

Grave Encounters 2 este destul de interesant.Dar nu se compara cu primul.

Namae 10 Apr 2013 12:34

Originally Posted by Cristina_:

Grave Encounters 2 este destul de interesant.Dar nu se compara cu primul.


Sunt de acord cu cele spuse de tine. Daca prima parte a fost o experienta placuta, partea a doua nu se ridica la nivelul antecesorului sau, iar eu am fost dezamagita, asta poate pentru ca am avut ceva asteptari de la el, intr-un avant de optimism am sperat chiar sa fie mai bun decat primul.
Inceputul e enervant de lung si plictisitor, dureaza cam 40 de minute pana cand actiunea incepe sa se deruleze cu adevarat (intr-un mod extrem de previzibil).
Personajele din aceasta continuare au fost prost concepute si prost interpretate. Poate ca intentionat au interpretat precum niste amatori, pentru a parea cat mai credibili, insa au reusit exact opusul.
Totusi, poate nu e cazul sa critic prea dur Grave Encounters 2 tinand cont de faptul ca sunt nenumarate filme bune care au avut continuari... slabe (aici ar fi de amintit diferenta dintre REC 1 si REC 3).
Grave Encounters 2 nu e cel mai slab horror vazut, dar in mod sigur se putea si mai bine.

Cristina_ 10 Apr 2013 20:47

Seria REC si Quarantine sunt absolut geniale.Pot sa spun ca sunt mult mai bune decat Grave Encounters sau Paranormal Activity.

AlexGo0d 15 Apr 2013 17:01

Primul meu film horror a fost "Hellraiser"...Aveam vreo 7 ani cand l-am vazut...

Rippa 27 Feb 2014 18:02

shitty movie

Mr.Halloween 26 May 2015 21:24

Dupa parerea mea, un film de nota 10.Suspansul e cuvantul care il defineste, plus niste sperieturi bune.Am gasit pe net cum ca va fi si partea 3 si se va numi:Grave Encounters:The Beginning.


All times are GMT +2. The time now is 16:10.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.