Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Premii, festivaluri (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=231)
-   -   Memento (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=81605)

crimsonking 20 Aug 2001 13:22

Ati vazut Memento? Dupa ce il vedeti veniti pe forum, avem de discutat multe despre el.

emceul 22 Aug 2001 17:50

da eu l-am vazut... e chiar interesant... dar totusi nu cred ca are ce cauta la subiectul oscar... un film remarcabil

crimsonking 22 Aug 2001 20:51

Quote:

On 2001-08-22 18:50, emceul wrote:
da eu l-am vazut... e chiar interesant... dar totusi nu cred ca are ce cauta la subiectul oscar... un film remarcabil


de ce? e prea remarcabil?

emceul 23 Aug 2001 10:17

nu "merita" oscar... parerea mea... e genul de film bun care nu intra in carti la oscar e neglijat... oricum pt. cel mai bun film, actor, actrita , etc nu are sanse pe bune poate la scenariu sau regie dar slabe... eu il percep mai mult ca pe un film interesant care merita vazut atat

Al Capone 28 Aug 2001 21:09

Felicitari celor care au vazut acest film!
Daca suntetzi buni, spunetzi-mi si mie cum de atzi fost asa norocosi?
Umblatzi "pe-afara"?
Eu cred ca acest film va junge si in Romania.. Am intins citeva antene si cred ca este posibil sa-l vedem pe ecrane ( cu toate ca nici un distribuitor "mare" nu a preluat acest film).
Sunt si eu curios sa-l VAZ!
PA!

crimsonking 29 Aug 2001 07:25

Ce antene poti sa mai intinzi? Poate apar si pe la noi alte doua filme extraordinare ignorate cu nonsalanta de distribuitori, ma refer la Magnolia si Being John Malkovich. (poate domnul Fugasin stie ceva). Memento l-am vazut pe calculator in format divx.

Constantin Fugasin 29 Aug 2001 11:47

" BEING JOHN MALKOVICH " a aparut deja pe video, scos de Transglobal cu titlul " IN MINTEA LUI JOHN MALKOVICH ".
" MAGNOLIA" nu este, deocamdata, pe line-up-ul nici-unui distribuitor de la noi.Si cu cit trece timpul sansele de a-l mai aduce scad.

crimsonking 30 Aug 2001 13:44

Ca tot veni vorba, avem vreo sansa sa vedem 'Traffic' pe ecrane la noi?

Moromete 31 Aug 2001 02:15

Mi se pare extrem de interesanta ideea din memento. Daca vreti cu adevarat sa vedeti filme care nu prea sunt aduse la noi downloadati-le de pe net. Eu ma chinui sa conving un prieten cu cablu de un car de ani sa downloadeze memento da el prefera prostii de genu mummy 2. Asta-i viata.

crimsonking 31 Aug 2001 07:23

Sunt de acord cu Moromete. Hai sa recunoastem ca filmele intr-adevar bune, dar care nu prea au scos bani pe afara, nu prea vin pe la noi. A vazut cineva aici pe ecrane Being John Malkovich, Magnolia, Fargo, Shine, Secrets and Lies, care oricum sunt filme de Oscar? De abia am vazut o saptamana, doua la un cinematograf Boys Don't Cry care dupa parerea mea este un film EXTRAORDINAR. Inteleg ca problema asta trebuie privita si din punct de vedere comercial. Daca romanul vrea Mumia, Van Damme sa le aducem (gusturile nu se discuta si se scot bani) dar hai sa gasim o solutie si pentru alt fel de filme in cinematografe. Daca nu, ramane internetul si calculatorul. In lipsa de altceva.... Chiar sunt curios daca si cand va veni Memento la noi si cam care va fi media de spectatori pe spectacol.

emanuel 31 Aug 2001 17:13

Quote:

On 2001-08-30 14:44, crimsonking wrote:
Ca tot veni vorba, avem vreo sansa sa vedem 'Traffic' pe ecrane la noi?

TRAFFIC va ajunge pe ecranele noastre lunile acestea si va fi distribuit de New Films. Si eu abia astept sa-l vad.

Blizz 13 Feb 2002 05:08

Si uite ca pana la urma "Memento" a fost luat in considerare pentru Oscar, e adevarat pentru unul dintre premiile cu mai putina priza la publicul larg: Film Editing. Care dupa umila-mi parare va fi luat insa de... "Moulin Rouge" ?

ugly 01 Mar 2002 09:51

problema e ca nici pe net, nu gasesti tot timpul ce trebuie, ca si ripp-eri scot de obicei chestii comerciale


All times are GMT +2. The time now is 12:29.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.