Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Acum pe ecrane (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=228)
-   -   Hangover 2 (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=98037)

iiii 07 Jun 2011 10:27

Hangover 2
 
Ramas placut surprins de primul film, am mers aseara la 19 la CinemaPro sa vad un film, pe care l-am asteptat cu mare interes. Pregatit de ras, cu o portie de Nanchos in brate, intru in sala si astept sa inceapa filmul.... dupa reclamele de rigoare ( doneaza 2 % din impozit, sau mesaj la 1890 sa ajuti spitalul Marie Curie ) , incep prezentarile de filme... unele chiar au reusit sa imi capteze interesul, dar asta este o alta poveste. Incepe filmul ... (evident ca nu se putea sa nu ii sune unuia telefonul , dar trec iar peste... )


Povestea este foarte asemanatoare primului... la multe noutati nu ma asteptam, dar glumele nu lipsesc inca din inceputul filmului. Cei 4 ajung in Thailanda, la nunta lui Stu, insotiti de Teddy ( un asiatic ) fratele viitoarei mirese, care are doar 16 ani dar un geniu, un geniu urat de Alan, exact inversul lui Alan.

Aceeasi idee... beau ceva... ajung sa consume droguri, uita memoria... se trezesc intr-o camera din Bangkok, impreuna cu Mr. Chow... si ghiciti.... la fel ca in primul , lipseste cineva , in cazul acesta Teddy. Urmeaza peripetiile amuzante, despre seara trecuta cand afla ce au facut, faze amuzante: furtul unui calugar, huliganism pe o strada, tatuajul lui Stu , mers la un bordel unde unul dintre ei a fost regulat de o shemale, si pana la urma ajung sa il gaseasca pe tanarul Teddy , in acelasi bloc de unde au plecat. Evident ca nu puteau lipsi, dupa nunta, pozele de pe un telefon mobil.


Concluzia mea : o copie a primului film... tras de par... amuzant, dar pentru mine tot primul ramane cel mai bun.

Va recomand vizionare placuta, celor dintre voi care nu il vazurati inca , si sa nu uit, ras placut .

PoliFanAthic 07 Jun 2011 16:46

Vorba aceea cu supa reincalzita. Dar altora din sala parea sa le fi placut, deci n-o fi chiar degeaba.

iiii 07 Jun 2011 16:48

Originally Posted by PoliFanAthic:

Vorba aceea cu supa reincalzita. Dar altora din sala parea sa le fi placut, deci n-o fi chiar degeaba.

pai nu am zis ca nu mi-a placut :D am explicat o parere , ca daca nu imi placea nu mai deschideam topicul

White1 07 Jun 2011 16:54

Saracii, au baut asa de mult incat si-au uitat memoria:(
Nici primul nu a fost asa de amuzant. Din cate ai povestit e exact la fel si al doilea. Deci clar nu o sa ma uit, nici macar de curiozitate.

marius_em 07 Jun 2011 19:03

M-am dus pregatit sa vad acelasi lucru ca in Hangover, m-a avertizat articolul de pe cinemagia. Dar mi-am zis ca primul a fost bun, deci nu m-ar deranja sa vad un lucru bun intr-un decor mai oriental.

Problema nu e ca s-a pastrat formula primului film, problema e calitatea, care nu se ridica la nivelul primului film. Sigur, aceleasi personaje, aceleasi peripetii, dar umorul e de cacat. Abia daca scoate un zambet pe alocuri. In rest, product placement, un Mike Tyson absolut penibil (serios, asta si-a luat prea multi pumni in cap, e prea idiot), caricaturi ale personajelor primului Hangover, glume rasuflate, si mai mereu umor de strambaturi, de genul ce fata face Garcea. M-am uitat pe imdb, si au cam schimbat echipa de scenaristi, cred ca de aici toata diferenta.

Urat film. Nu stiu ce naiba mi-a trebuit, trebuie sa fi revazut primul si eram mai multumit, si cu ceva bani economisiti.

rc-st. 08 Jun 2011 07:56

il nominalizez la dezamagirile anului 2011

Gebeleizis 10 Jun 2011 01:10

Originally Posted by rc-st.:

il nominalizez la dezamagirile anului 2011

subscriu.

Pupaila 26 Jun 2011 22:04

Cu ceva mai multe personaje si cateva intamplari noi in rest acelasi subiect.Nu pot sa spun ca nu am ras,dar parca traiam un deja-vu.

costyn162 28 Jun 2011 21:47

Inca nu l-am vazut insa daca e macar pe jumatatea primului atunci e ok....oricum super amuzanta ideea, iar actorii foarte bine alesi...poate o sa il vad mai mult pe Doug in acest film...

iiii 30 Jun 2011 11:33

Originally Posted by costyn162:

Inca nu l-am vazut insa daca e macar pe jumatatea primului atunci e ok....oricum super amuzanta ideea, iar actorii foarte bine alesi...poate o sa il vad mai mult pe Doug in acest film...

nup :D nu ai sa il vezi

sergiuseling 09 Jul 2011 21:10

Așa cum ne așteptam cu toții a fost la fel ca primul și pentru o continuare e destul de bun. E adevărat că e ca o ciorbă reîncălzită, dar nu e prima dată când se întâmplă asta. Mi-a adus aminte de seria Home Alone: aceeași poveste în locații diferite
Ce a funcționat în primul a funcționat și în al doilea, de exemplu mie-mi plăcea de isteria lui Stu.

E slab, dar nu pot să spun că mă așteptam să fie altfel, e exact ca primul și din cauza asta nu-l pot considera o dezamăgire.


All times are GMT +2. The time now is 03:37.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.