Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Animatie (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=248)
-   -   Desenele de pe fox kids,care au fost memorabile (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=97117)

Psychoprincess 23 May 2010 11:08

Desenele de pe fox kids,care au fost memorabile
 
:)) Si la 14 ani ai mei,inca ma mai uit la desne insa ssi acum tin minte cat de amuzante erau desnele cu Viata cu Louie sau copii de la 402 sau Lumea lui Boby ,cine le poate uita.....eu sincer nu.......
Anyway sper sa nu fiu singura cu parerea asta.....

CristinaRMC 24 May 2010 22:15

Sau Capsunica. Mai tine cineva minte? Cu Button Nose si Chewie parca.
Ceva mai recent si Andy.
Nu stiu daca mai sunt acum pe.. cum il cheama acum?
Nu mai e nici Fox Kids, nici Jetix.. A da, Disney Channel :)
Eek, X-Men, Beetleborgs, Nascar.

La 14 ani ma uitam zilnic la desene :))

Acum nu ma mai uit ca nu mai am timp, plus ca nu imi place ce se produce astazi. Parca duc lipsa de imaginatie si uratesc pe cat posibil peronajele...

Psychoprincess 25 May 2010 09:21

sau mai erau niste desne cu o chinezoaica care facea vraji si la sfarsit o femei care semana cu desenul si ne arata trucurile........era foarte frumos...si aia cu printesa sisi......sau mai erau niste desene cu mica sirena "petre pan" si inca un desen cu un tip care era detectiv si imita clasicele desenele cu alba ca zapada ,cei trei muschietari ,etc......
________________________________
Am avut o copilarie frumoasa,Anyway..........

CristinaRMC 25 May 2010 22:55

Originally Posted by Mistah J:

Beetleborgs nu erau desene animate...
Şi nu sunt de acord cu ideea asta:
Originally Posted by CristinaRMC:

(...) astazi. Parca duc lipsa de imaginatie si uratesc pe cat posibil peronajele...

:|
Amintiţi-vă de experimentele animate din colecţia "What a cartoon!" (de prin 1995)... Design-ul personajelor era la fel de extravagant/simplist/postmodernist ca şi al celor mai recente... Există stiluri şi stiluri, indiferent de epocă.
Intuiesc că motivul pentru care nu îţi mai plac desenele animate este pierderea spiritului copilăriei...



Mmm poate ai dreptate. Nu stiu ce sa zic.
Dar chiar nu-mi place cum sunt realizate in ziua de azi, opinia mea.

ooo333 26 May 2010 14:02

I :x Fox Kids ! Pacat ca a disparut acum e Diseny Channel cu prosti ca Hannah Montana ! Mie imi placea cam toate desnele d pe Fox Kids mai ales Ce-i Cu Andy ? Piratul Jack Cel Tribil & RoboGandaceii


Aici Sunt Toate desele : http://www.youtube.com/watch?v=5i0mIKa4Mlk
E si un Pool : http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96950












Psychoprincess 26 May 2010 16:07

wow nu sunt singura carei ii lipseste foxkids si mai erau niste desne cu un motan..............Yck parca..........pana si desenele de pe jetix imi lipsesc........ar fi frumos sa le redifuzeze si pe alea tot pe disney....si pana la urma si pe disney sunt filme frumoase................anyway.........geniala poza........si in chiestia aia de pe youtube unele desne nu tin minte sa fi fost difuzate...aia cu oggy nici o data nu am vazut-o...........anyway a fost dragut............

hellsteed 26 May 2010 16:58

Draga Psycho nu faci cinste limbii pe care o scrii si o vorbesti prin mesajele pe care le lasi. Vad ca ti-ai editat mesajul si totusi a ramas plin de greseli gramaticale. Acceptam anglicanisme si alte -isme dar macar cuvintele romanesti sa le punem in forma lor corecta. Cum zice si Piratul JACK :' Ceea ce esti si ceea ce spui , sunt exact trei lucruri diferite".

CristinaRMC 26 May 2010 18:04

Eek se numea motanul mov :)

Psychoprincess 27 May 2010 09:39

Originally Posted by hellsteed:

Draga Psycho nu faci cinste limbii pe care o scrii si o vorbesti prin mesajele pe care le lasi. Vad ca ti-ai editat mesajul si totusi a ramas plin de greseli gramaticale. Acceptam anglicanisme si alte -isme dar macar cuvintele romanesti sa le punem in forma lor corecta. Cum zice si Piratul JACK :' Ceea ce esti si ceea ce spui , sunt exact trei lucruri diferite".

........... nu imi pasa ce greseli am facut pe un forum in care toti gresecs....la romana am note mari si imi place roaman......ok?Poate nu ar trebui sa iti dau explicati dar ca sa te lamuresti iti voi spune ca scriu repede si nu ma mai uit ce am scris si apas pe doua taste......anyway..... imi cer scuze..........poate ar trebui sa scri un topic despre gresilile de genul asta........

CristinaRMC 27 May 2010 21:31

Originally Posted by Mistah J:

Originally Posted by Psychoprincess:

la romana am note mari si imi place roaman......ok?

Te provoc să scanezi câteva pagini din carnetul de note şi să le postezi pe forum, să vedem şi noi notele tale la română. Ştii tu, ca în jocul ăla: adevăr sau provocare? :D



Off topic dar eu am in carnetul de note din liceu fix doua note. Un 10 la TIC si un 9 la romana. Complet inutila hartia aia, bine hai, e bun pentru reducerile la cinema si la tren :)



Ca sa fiu on topic. Imi ramanea tot timpul in cap faza cu "Linguraaaaa".

Psychoprincess 28 May 2010 16:26

crede-ma ca daca nu aveam note bune la romana(nu am spus ca am 10) nu mai spuneam nimic de genul asta ca doar nu sunt idioata........am un 8 si un 9 in teza si voi lua un 10 in lectrura suplimentara.............. si chiar daca nu mai imi merge imprimanta pot arata carnetul pe web........anyway am doar note la istorie si la teheno........asa ca pe bune chiestia asta a devenit idioata........si cum spune cristina e inutil carnetul ala.....bine ca nici nu ma duc cu el la diriginte .......:)) deci nu sunt proasta.....greselile pe care le fac sunt doar din neatentie da.......multumesc.......(ar fi culmea ca in monologul meu de nevinovatie sa am greseli =)))

copila_satanista 01 Jun 2010 15:30

si am avut 10 la istorie in draci si sunt tare inculta ;)

Ipu 01 Jun 2010 17:48

Originally Posted by Psychoprincess:

...si chiar daca nu mai imi merge imprimanta pot arata carnetul pe web........


Dacă te apuci să-ți scanezi carnetul de note sau să-l fotocopiezi și să pui dovada aici, nu uita să-ți acoperi datele personale. A mai publicat cineva niște foi pe care-i apărea numele acoperit neglijent cu markerul și pe urmă se mira de unde i-l știe toată lumea.

alex_il_fenomeno 02 Jul 2010 13:42

daca isi mai aminteste cineva de Inspectorul Gadget , Heatcliff , Familia De Ce? , Jim Button , Printesa Sissi? Desene ca astea nu o sa se mai faca niciodata! :|

ofelik_cat 02 Jul 2010 22:35

Where Is Fox Kids ? ::-?
 
Nu Mi-e Rusine Sa Recunosc ,ca Desi Nu Mai Sunt Copil Imi Plac Foarte Mult Desenele Animate :d Prima Data Cand Am Receptionat Postul Fox Kids Am Putut Vedea Desenele Pe Care Ei Nu Le Mai Dau Acum:pinocchio,motanul Eek , Familia De Ce,lumea Lui Bobby,cainii Detectivi, Piratul Jack,motanul Heathcliff,copiii De La 402(super Comice),ce-i Cu Andy,viata Cu Louie ( Super Faine) Robo -gandacelul,peter Pan ,spioanele,denis Pericol Public,hulk,orasulpurceilor,etcacum Ce Dau Ei Pe Acest Post Nu Ma Mai Capteaza Ca In Trecut ....filmele Pt Copii Au Luat Locul Desenelor Minunate De Altadata In Aceste Filme Arata Numai Copii Rasfatati Care Injura Si Au Un Comportament Cam Matur Pt Varsta Lor....unele Filme Chiar Au Un Efect Negativ Asupra Copiilor,acestia Din Urma Chiar Imitandui .....:(

ionutt- 04 Jul 2010 12:17

Life with Louie , Jack piratul cel teribil, copii de la 402

alex_il_fenomeno 11 Jul 2010 07:34

sau Buburuzele , filmul acela cu acele insecte luptatoare , modificate genetic , care luptau de partea binelui , daca isi mai aduce aminte cineva... :-??

marius93 16 Jul 2010 17:50

''Desenele de pe fox kids,care au fost memorabile'' - Life with Louie :X

marcusARCUS 17 Jul 2010 14:50

Mie imi placea Heathcliff cel mai mult si Viata Cu Louie.Si Eek,mai ales partile cu dinozaurii.

alex_il_fenomeno 17 Jul 2010 17:22

Sa nu uitam de Incredibilul Tick , omul-furnica , cel ce se lupta cu raufacatorii! :)


All times are GMT +2. The time now is 14:10.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.