Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Horror (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=249)
-   -   Actrite de filme horror (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=92709)

Senseless 24 Apr 2008 22:04

Actrite de filme horror
 
Care este, dupa parere voastra, actrita cea mai buna a filmelor horror sau cea mai proasta actrita de filme horror ? Am vazut destul de multe actrite jucand in filme horror, dar care erau "pe langa" :lol: Apropo de Paris Hilton, parerea mea e ca a jucat destul de bine in House of Wax tinand cont de faptul ca a fost si primul ei film si a avut un rol secundar. So, astept pareri :)

EgOisM 25 Apr 2008 09:28

mi-a plakut Naomi Watts in THE RING:)cred ca a jucat destul de bine.
Calista Flockhart a avut o prestatie buna in fragile sh deasemenea Belen Rueda in El Orfanato:)

Senseless 25 Apr 2008 10:26

sincer, Calista Flockhart a jucat bine de tot in Fragile...am ramas un pic "masca"..nu credeam ca o sa poate juca si intr-un film horror atat de bine...

Mikala 08 Jul 2009 23:22

ASTA AM VRUT SA ZIC SI EU PARIS HILTON ?:))
a fost foarte funny

Senseless 12 Sep 2009 19:32

Originally Posted by Mikala:

ASTA AM VRUT SA ZIC SI EU PARIS HILTON ?:))
a fost foarte funny




sa inteleg ca tu, de la un actor intr;un rol secundar si care apare doar cateva minutele in film, te astepti la un joc de oscar ?

doar pt ca e ea tampita in viata reala, nu inseamna ca nu si;a facut treaba in filmul asta..a jucat exact cum i;a indicat regizorul..

TheNewBlack 13 Sep 2009 03:27

Nu imi dau seama daca atunci cand vorbesc despre cea mai buna actrita horror, ma gandesc strict la actrita sau la filmul in sine. Filmul The exorcism of Emily Rose cred ca a pus-o foarte mult in evidenta pe actrita din rolul principal si Jennifer Carpenter a avut o prestatie foarte buna, a reusit sa ma infioare, poate si din cauza temei biblice ,dar oricum mi-a placut si apoi in Quarantine.
Nicole Kidman in The Others

In ceea ce priveste opusul, la cate filme horror de proasta calitate sunt, este greu sa o gasesti pe cea mai proasta actrita horror:D

Disciple 13 Sep 2009 22:49

Si Alison Lohman a fost draguta si finuta in "Drag Me To Hell".:D

rm_cristian 14 Sep 2009 21:02

Originally Posted by TheNewBlack:

Nu imi dau seama daca atunci cand vorbesc despre cea mai buna actrita horror, ma gandesc strict la actrita sau la filmul in sine. Filmul The exorcism of Emily Rose cred ca a pus-o foarte mult in evidenta pe actrita din rolul principal si Jennifer Carpenter a avut o prestatie foarte buna, a reusit sa ma infioare, poate si din cauza temei biblice ,dar oricum mi-a placut si apoi in Quarantine.
Nicole Kidman in The Others

In ceea ce priveste opusul, la cate filme horror de proasta calitate sunt, este greu sa o gasesti pe cea mai proasta actrita horror:D


daaaaaaaa tipa stie sa joace bine! imi place mult de ea sunt curios daca v-a juca si in quarantine 2 :X

^si da Alison a jucat bine in DMTH

Mikala 15 Sep 2009 11:57

Charlize Theron in Devil's Advocate mi-a placut cum a jucat . Foarte frumos.
Ar mai fi , fetita din Silent Hill , Joedelle Ferland .

vlad4s 31 Mar 2010 07:29

Mie sincer mi - a placut de Sigourney Weaver in toata seria alien.Apoi mai e si Mila Jovovich in Resident evil:D

foxyroxy 31 Mar 2010 20:51

Helena Bonham Carter din Frankenstein dar si din Sweeney Todd:The demon barber of Fleet Street

horatiu_trand 05 Apr 2010 15:34

Calista Flockhart

CosminHorrorMaster 05 Sep 2011 12:31

Jamie Lee Curtis.

NightChild 05 Sep 2011 13:01

Originally Posted by CosminHorrorMaster:

Jamie Lee Curtis.


Subscriu... Mi-a placut foarte mult cum a jucat in Prom Night.

CosminHorrorMaster 15 Sep 2011 15:51

Merci

cosmin742000 15 Sep 2011 21:14

Originally Posted by NightChild:

Originally Posted by CosminHorrorMaster:

Jamie Lee Curtis.


Subscriu... Mi-a placut foarte mult cum a jucat in Prom Night.


Jamie Lee Curtis nu a jucat in Prom Night , actritele mele preferate pt filmele horror sunt Edwige Fenech ,(sunt prea multe filme in care mi=a placut ca sa le enumar pe toate) ,Franka Potente (Anatomie) , Calista Flockhard (Fragile), Ali Larter (Final Destination 1), Nicol Kidman (The Others),
Kathy Bates (Misery) , Jennifer Connelly (Phenomena), Jodie Foster ( The Little Girl Who Lives Down the Lane), Vera Miles (Vera Miles) , Tippi Hedren (The birds), Nastassja Kinski ( Cat people),
Anna Falchi (Dellamorte Dellamore), Emma Stone (Zombieland) ., Laura Linney (The Exorcism of Emily Rose) , Ana Torrent (Tesis) , Lina Leandersson (Låt den rätte komma in) La prestatii proaste e tolba plina , nu ajung 10 pagini , as numi totusi una iesita din comun (de proasta) Brittany Snow (Prom night)

Cinemania 16 Sep 2011 08:17

Originally Posted by cosmin742000:

Originally Posted by NightChild:

Originally Posted by CosminHorrorMaster:

Jamie Lee Curtis.


Subscriu... Mi-a placut foarte mult cum a jucat in Prom Night.


Jamie Lee Curtis nu a jucat in Prom Night


Vezi ca incurci balurile.

CosminHorrorMaster 17 Sep 2011 14:08

Originally Posted by cosmin742000:

Originally Posted by NightChild:

Originally Posted by CosminHorrorMaster:

Jamie Lee Curtis.


Subscriu... Mi-a placut foarte mult cum a jucat in Prom Night.


Jamie Lee Curtis nu a jucat in Prom Night , actritele mele preferate pt filmele horror sunt Edwige Fenech ,(sunt prea multe filme in care mi=a placut ca sa le enumar pe toate) ,Franka Potente (Anatomie) , Calista Flockhard (Fragile), Ali Larter (Final Destination 1), Nicol Kidman (The Others),
Kathy Bates (Misery) , Jennifer Connelly (Phenomena), Jodie Foster ( The Little Girl Who Lives Down the Lane), Vera Miles (Vera Miles) , Tippi Hedren (The birds), Nastassja Kinski ( Cat people),
Anna Falchi (Dellamorte Dellamore), Emma Stone (Zombieland) ., Laura Linney (The Exorcism of Emily Rose) , Ana Torrent (Tesis) , Lina Leandersson (Låt den rätte komma in) La prestatii proaste e tolba plina , nu ajung 10 pagini , as numi totusi una iesita din comun (de proasta) Brittany Snow (Prom night)


Ba a jucat in cel din 2008, nu in cel din2009.

cosmin742000 17 Sep 2011 14:08

Credeam ca se refera la ultimul Prom Night , ce sunt eu de vina daca americanii fac remake dupa remake , dupa remake si nici numele filmelor nu le mai schimba. :))

Cinemania 17 Sep 2011 14:11

A jucat in cel din '80.


All times are GMT +2. The time now is 07:33.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.