Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   FotoMagia (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=270)
-   -   Sa impartasim - Joc secund. (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=102421)

Cretzulynne 09 Jul 2017 19:49

Sa impartasim - Joc secund.
 
Lansez o provocare!

Incep eu cu un cuvant. Voi posta aici imaginea ce imi place cel mai mult in legatura cu acel cuvant cautat pe "Google Imagini" si voi scrie alt cuvant pentru urmatoarea imagine. O notezi dupa cum ti-a placut si postezi o noua imagine conform cuvantului primit. Va bagati ?

Cretzulynne 09 Jul 2017 19:51

amonit



cautare: abajur

Twinsen 09 Jul 2017 21:45

8.8888808



cautare: profilactic

rvn 10 Jul 2017 21:20

2 Attachment(s)
un pic greut sa gasesti rapid ceva sugestiv si interesant, legat de profilactic. totusi....
o glumita pusa-n versuri...
Attachment 3087
si apoi, un dar al naturii, intr-o ipostaza exceptionala...
Attachment 3089

si sa urmeze cascada

Cretzulynne 10 Jul 2017 21:44

rvn, te rog frumos sa notezi imaginea lui Twinsen si sa te limitezi la o singura imagine, adica prima.
Nu vreau sa devina o alta cafenea in cafenea. Lasati threadul curat. Va rog frumos.
Sa ne jucam frumos.

rvn 11 Jul 2017 08:36

ah, iarta-mi scaparea. nu am retinut ca trebuie sa notez, dealtfel, nu-mi place sa acord note, nici filmelor pe care le vad nu le dau. las treaba asta in seama lui alali. ideea ta mi s-a parut atractiva, mai ales ca exista o resursa nelimitata pe net. trebuie doar sa gasesti cele mai interesante si nastrusnice asocieri vizuale. nu am inteles ce ai vrut sa spui cu "cafeanea in cafenea", dar, te asigur, n-am vrut sa "murdaresc" nimic. il las pe Twinsen sa aleaga intre cele doua poze ale mele, el fiind moderator. cat despre abajurul lui, pot spune ca omul, are intotdeauna creativitate, chiar si cand are la indemana foarte putine variante pentru a-si pune in practica opera. astfel, frumusetea (sau uratenia), capata noi valente, vecine cu utilitatea.

Cretzulynne 11 Jul 2017 11:01

Originally Posted by rvn:

ah, iarta-mi scaparea. nu am retinut ca trebuie sa notez, dealtfel, nu-mi place sa acord note, nici filmelor pe care le vad nu le dau. las treaba asta in seama lui alali. ideea ta mi s-a parut atractiva, mai ales ca exista o resursa nelimitata pe net. trebuie doar sa gasesti cele mai interesante si nastrusnice asocieri vizuale. nu am inteles ce ai vrut sa spui cu "cafeanea in cafenea", dar, te asigur, n-am vrut sa "murdaresc" nimic. il las pe Twinsen sa aleaga intre cele doua poze ale mele, el fiind moderator. cat despre abajurul lui, pot spune ca omul, are intotdeauna creativitate, chiar si cand are la indemana foarte putine variante pentru a-si pune in practica opera. astfel, frumusetea (sau uratenia), capata noi valente, vecine cu utilitatea.


De acord cu tine, dar postarea ta nu se incadreaza in ideea mea.

1. Daca nu acorzi note filmelor, este problema ta. Aici este un joc cu niste reguli.
2. alali nu poate da note in locul tau, pentru ca el nu este tu.
3. Twinsen nu poate alege in locul tau, indiferent de pozitia lui pe acest site, fiindca el nu este tu.
4. Cel ce urmeaza dupa tine, carei imagini sa dea nota ? Il pui in dificultate.
5. In acest caz, regulile nu au fost facute pentru a fi fentate. Au fost facute pentru a decurge jocul cum trebuie.
6. Mesajul tau nu-si are rostul. Ori te conformezi, ori e mai bine sa nu mai participi.
7. Fara suparare.

Originally Posted by Cretzulynne:

Lansez o provocare!

Incep eu cu un cuvant. Voi posta aici imaginea ce imi place cel mai mult in legatura cu acel cuvant cautat pe "Google Imagini" si voi scrie alt cuvant pentru urmatoarea imagine. O notezi dupa cum ti-a placut si postezi o noua imagine conform cuvantului primit. Va bagati ?

.

rvn 11 Jul 2017 12:36

sa incep de la coada:
1. n-am motive de suparare. asta-i un joc, nu-i un concurs cu premii.
apoi:
2. nu am avut intentia de a-l delega pe alali sa noteze aici. m-am referit doar, la faptul ca, el are un stil aparte de a nota, este chiar fan inrait al zecimalelor, dar in cazul filmelor. nu am idee daca ar nota si pozele de-aici cu aceeasi frenezie, trebuie sa-l intrebam...
3.Twinsen are toate drepturile sa stearga orice considera ca incalca regulile, in calitate de moderator al Cafenelei. intr-un fel, l-am lasat pe el sa aleaga intre citat si miere, asa ca...distractie. daca nu doreste sa-mi faca pe plac, nu-i bai, nu ma supar.
4. de cele mai multe ori, regulile unui joc pot fi incalcate, mai ales daca nu-i vorba de vreo miza. adica, pot sugera aceluia care ar dori sa intre in joc dupa mine, sa acorde note ambelor poze. nu cred ca s-ar schimba prea mult din ideea jocului, nu-i vorba de vreo alegere intre viata si moarte...
5.cred, dar asta-i doar parerea mea, ca mai interesanta decat nota, este alegerea expresiei vizuale vizavi de cuvantul propus, fiindca aceea surprinde, te face curios si te tenteaza sa intri in acest joc, chiar daca are o mare doza de infantilism. el poate deveni chiar foarte interesant, datorita unor asocieri dragute si subtile.
6. m-am oprit la 5.

Cretzulynne 11 Jul 2017 14:19

Originally Posted by rvn:

sa incep de la coada:
1. n-am motive de suparare. asta-i un joc, nu-i un concurs cu premii.
apoi:
2. nu am avut intentia de a-l delega pe alali sa noteze aici. m-am referit doar, la faptul ca, el are un stil aparte de a nota, este chiar fan inrait al zecimalelor, dar in cazul filmelor. nu am idee daca ar nota si pozele de-aici cu aceeasi frenezie, trebuie sa-l intrebam...
3.Twinsen are toate drepturile sa stearga orice considera ca incalca regulile, in calitate de moderator al Cafenelei. intr-un fel, l-am lasat pe el sa aleaga intre citat si miere, asa ca...distractie. daca nu doreste sa-mi faca pe plac, nu-i bai, nu ma supar.
4. de cele mai multe ori, regulile unui joc pot fi incalcate, mai ales daca nu-i vorba de vreo miza. adica, pot sugera aceluia care ar dori sa intre in joc dupa mine, sa acorde note ambelor poze. nu cred ca s-ar schimba prea mult din ideea jocului, nu-i vorba de vreo alegere intre viata si moarte...
5.cred, dar asta-i doar parerea mea, ca mai interesanta decat nota, este alegerea expresiei vizuale vizavi de cuvantul propus, fiindca aceea surprinde, te face curios si te tenteaza sa intri in acest joc, chiar daca are o mare doza de infantilism. el poate deveni chiar foarte interesant, datorita unor asocieri dragute si subtile.
6. m-am oprit la 5.


1. Fie ca-i joc, fie chestie serioasa, n-ai avea de ce sa te superi cand ti se atrage atentia asupra a ce-i important, mai ales cand nu tii cont.
2. Daca nu ai avut intentie, de ce te-ai exprimat astfel ?
Nu se intelege ca ai fi spus-o la modul general. Atentie mai multa la exprimare.

Originally Posted by rvn:

las treaba asta in seama lui alali.


3. De ce ii dai mai multa munca lui Twinsen ? Plus ca nici nu este moderator al acestei sectiuni, ci Stefan si omudindulap!
4. Se schimba tot. Exista un jucator care nu respecta nici ideea, nici jocul, nici jucatorii, adica tu. Gandeste-te de mai multe ori daca chiar vrei sa gandesti in acest mod.
5. Intr-adevar, am dorit sa asociez o imagine cuvantului. Asta-i ideea principala a jocului.
Sa alegem expresia vizuala reprezentativa cuvantului aferent. Ca atunci cand eram mici si invatam ce inseamna fiecare obiect. Astazi, o facem la modul artistic, cu ajutorul fotografiilor artistice.
Si vii tu cu doua imagini asociate unui cuvant! Deci ? Hotaraste Stefan sau devii inteleapta
si decizi tu ?

Te rog frumos sa intelegi si sa ma intelegi.

----------------------------------------------------------

Gata, m-am decis. Acest thread este pentru jucatorii ce nu respecta regulile.
Acest thread este pentru cei ce respecta regulile. Acelasi joc.

Distractie placuta! >:) O:-)

rvn 11 Jul 2017 14:53

Originally Posted by Cretzulynne:

Deci ? Hotaraste Stefan sau devii inteleapta
si decizi tu ?

mi-e indiferent cine hotaraste. acordarea de note in cazul acesta mi se pare nesemnificativa, in comparatie cu potentialul oferit de fotografia aleasa, ca factor motivant de a intra in joc. ar trebui tu,sa arati putina intelepciune si s-o lasi un pic mai moale cu ratoiala. nu am omorat pe nimeni, am pus doar doua poze in loc de una, incercand sa continui un joc de care nu prea au fost interesati multi forumisti, socotind dupa numarul postarilor din cele doua zile de cand l-ai lansat.

Cretzulynne 11 Jul 2017 15:01

Originally Posted by rvn:

am pus doar doua poze in loc de una, incercand sa continui un joc de care nu prea au fost interesati multi forumisti, socotind dupa numarul postarilor din cele doua zile de cand l-ai lansat.


sa citez pe multi : "forumul asta nu mai e ce a fost".

rvn 11 Jul 2017 15:15

ai perfecta dreptate! timpul a devenit din ce in ce mai pretios.
p.s. am totusi o curiozitate, apropo de intelepciune: de ce mi-ai impus sa sterg poza cu mierea si nu m-ai lasat pe mine sa decid?

Cretzulynne 11 Jul 2017 15:19

Originally Posted by rvn:

ai perfecta dreptate! timpul a devenit din ce in ce mai pretios.
p.s. am totusi o curiozitate, apropo de intelepciune: de ce mi-ai impus sa sterg poza cu mierea si nu m-ai lasat pe mine sa decid?


Scuze, intr-adevar, prima data ti-am zis sa fie prima, avand in vedere ca aia a fost prima ta decizie si sa ramana asa. Imaginile ulterioare sa fie sterse. Insa, dupa aceea, te-am rugat cu cerul, cu pamantul sa alegi! :))
Ai scapat de tot! :)

rvn 11 Jul 2017 15:37

Originally Posted by Cretzulynne:

Scuze, intr-adevar, prima data ti-am zis sa fie prima

ooops! exact. mi-ai zis. lipsa de tact (sau de intelepciune). sau defect profesional.

Cretzulynne 11 Jul 2017 16:01

Originally Posted by rvn:

Originally Posted by Cretzulynne:

Scuze, intr-adevar, prima data ti-am zis sa fie prima

ooops! exact. mi-ai zis. lipsa de tact (sau de intelepciune). sau defect profesional.


:-O


Asa, asa, scoate-mi ochii cu asta ca iti place. :-< [-( Ignora in continuare ce ai facut tu in trecut ca sa defilezi acum voioasa cu intelepciunea ta.[-(

klute 11 Jul 2017 17:19


Cretzulynne 11 Jul 2017 18:07

=))

K, intr-adevar-i caldura mare! si prea mult estrogen.

Namaste 11 Jul 2017 18:40

Fuckin' hell. :|
Nu vrei mai bine sa pastrezi thread-ul asta si sa stergi replicile focoase? Sper ca rvn sa nu ti-o ia in nume de rau si sa participe in continuare.

p.s.: pms?

Cretzulynne 11 Jul 2017 20:31

Originally Posted by Namaste:

Fuckin' hell. :|
Nu vrei mai bine sa pastrezi thread-ul asta si sa stergi replicile focoase? Sper ca rvn sa nu ti-o ia in nume de rau si sa participe in continuare.

p.s.: pms?


Nu-i bai! ne jucam aici si dincolo. :D
Putem, fiecare din noi, sa dublam mesajele. Aici punem tot ce ne trece prin cap si acolo...stiti voi.

exemplu: rvn are mesajul ala si pune acelasi mesaj asa cum trebuie pe celalalt thread, daca vrea, cu precizarea sa fie cum zice moi. Daca nu vrea, ramane asa cum e aici si nu mai scrie acolo, pana la momentul in care se hotaraste sa faca cum zice moi.
E perfect.

Twinsen 11 Jul 2017 21:05

Originally Posted by Cretzulynne:

exemplu: rvn are mesajul ala si pune acelasi mesaj asa cum trebuie pe celalalt thread, daca vrea, cu precizarea sa fie cum zice moi. Daca nu vrea, ramane asa cum e aici si nu mai scrie acolo, pana la momentul in care se hotaraste sa faca cum zice moi.

Vezi ca ai luat cam mult avant, deja vad ca ajungi sa le explici cum stau lucrurile pe forum unor oameni care au contribuit la o gramada de discutii. Bunul simt e important, chiar si pe Internet. Sa nu-ti imaginezi ca dictezi tu aici ce scrie rvn, sau eu, sau oricine altcineva.


All times are GMT +2. The time now is 16:50.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.