Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Acum pe ecrane (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=228)
-   -   Brave/Neînfricată (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=98794)

StefanDo 19 Jun 2012 15:44

Brave/Neînfricată
 
Au apărut primele cronici la Brave şi lucrurile stau mai prost decât mă aşteptam... Ce se întâmplă cu Pixar?

iiii 19 Jun 2012 15:47

ramane de vazut daca acele cronici sunt ok sau nu.
eu astept sa apara, mai ales ca ce am vazut din trailare , mi-a creat un viu interes...

StefanDo 19 Jun 2012 16:06

65% pozitiv pe rottentomatoes e un procent îngrijorător pentru un film pixar...
iar părerile negative ţintesc scenariul!
ai şi tu dreptate, dar eu deja mi-am coborât mult aşteptările...

Redy 20 Jun 2012 00:04

Cred ca e foarte greu daca nu imposibil sa mentii nivelul de calitate asa sus dupa atatea filme. Venind asa de repede dupa How to train your dragon nu am fost atat de interesat sa vad un film tot intr-un univers "scotian". Din cate am inteles filmul se adreseaza mai mult celor mici.

Kriss_Kringle 20 Jun 2012 00:30

In plus e cam reciclata povestea,adica e intr-un fel versiunea feminina a lui Robin Hood care e in conflicte cu maica-sa si din trailere nu pare sa duca spre vreun climax.Era o scena cu ursul dar daca intradevar spre lupta aia duce atunci e cam subtire.

Pixar nu prea a tras rateuri deocamdata dar e aproape imposibil sa o tii pe o linie pozitiva cu toate filmele cum a zis si Redy,asa ca nu vad de ce StefanDo se panicheaza atata.:))

Arlequinade 26 Jun 2012 16:31

Recenziile sunt negative pentru ca respectivii critici sperau sa vada iarasi ceva "original", ca toate celelalte filme Pixar. Stii tu... lampi care topaie, masini care vorbesc, case care zboara fiind propulsate de baloane cu heliu... prostii din astea. Criticii de film in general primesc cu raceala povestile "traditionale" animate - basmele structurate in 3 acte si fara mari intoarceri in poveste. Ca doar de-aia a scazut si Disney atat de tare in ochii lor si de cate ori e pomenit studio-ul asta e fie intr-un context batjocoritor, fie intr-o gluma. In schimb de Pixar... sa nu indraznesti sa spui vreun lucru rau, ca te jupoaie de viu! Mi se pare normal ca un film Disney/Pixar care da mai mult spre Disney decat Pixar sa fie tratat urat. Da-le avioane cu ochi si gura si jucarii care fac acelasi lucru in fiecare film si or sa aiba orgasme cinematografice. Da-le, in schimb, un basm... cu oameni care au parte de drame clasice... si fugi!

Daca n-a avut succes la snobii iubitori de Pixar eu zic "mersi". Inseamna ca o sa fie un film mai bun decat "Wall-E" si "Toy Story 3" - pentru care s-au udat reviewer-ii atat de tare.

Srdjan 17 Aug 2012 12:15

Eu am vazut aseara filmul si mi-a placut mut. E adevarat ca Pixarii au ridicat stacheta foarte sus si de aceea o animatie cu cateva parti negative este un fail, insa BRave chiar m-a impresionat. Animatiile in acel univers scotian/viking sunt tot mai interesante.

iiii 19 Aug 2012 13:15

am fost ieri la cinema pro la brave, si trebuie sa recunosc, mi-a placut. nu ma asteptam la asa ceva, mai ales ca in trailer nu era nici un urs. apoi , abundenta de parti funny, mai ales cei mici, tripletii.

Federico 19 Aug 2012 13:56

Cool story, bro.

iiii 19 Aug 2012 15:05

ma iei la misto?

Federico 19 Aug 2012 19:11

Cine? Eu?

marcusARCUS 19 Aug 2012 20:26

Federico nu ia lumea la misto.Federico le indreapta defectele. (slogan electoral)

cristina_84 20 Nov 2012 09:37

In cinema, e Brave titrat in romaneste? Sau doar subtirat?


All times are GMT +2. The time now is 03:26.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.