Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Cafenea (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=233)
-   -   LA MULTI ANI! (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=87398)

GhitzaCartitza 30 Dec 2005 14:54

Sa ne mearga netu', sa avem inspiratie cand scriem despre filme si umor atunci cand NU scriem despre filme; sa scapam de stress si sa scoata o data Nightwane caseta aia cu scene fierbinti. Toata lumea o asteapta :P .
La Multi Ani tuturor!!!

silver_boy 04 Jan 2006 20:55

LA MULTI ANI domnului Pitbull cu ocazia implinirii celor 46 de "fade out-uri" . Cum bine conchidea undeva herbertissimu, nici eu n-am "antipatii decisive". Mai cu seama daca textul lui Pasolini iti spune ceva.
Si tot in virtutea lui ( a textului) ii urez lui Mihnea (aka Pitbull) sa se "exprime" cat mai tarziu cu putinta. :)


"Cît timp are un viitor, adicã atîta timp cît comportã o necunoscutã, un om este neexprimat. Se poate întîmpla ca un om onest, la 60 de ani, sã comitã o crimã: o asemenea acþiune modificã toate acþiunile sale din trecut. Atîta timp cît eu nu sînt mort, nimeni nu va putea fi sigur cã mã cunoaºte, nimeni nu va putea da un sens acþiunii mele.


. Moartea desãvîrºeºte un montaj fulgerãtor al vieþii noastre: ea alege momentele cele mai semnificative ºi le pune cap la cap, fãcînd din prezentul nostru, infinit, instabil ºi incert, un trecut clar, stabil ºi cert. Numai graþie morþii, viaþa noastrã ne permite sã ne exprimãm."

(Pier Paolo Pasolini [5 martie 1922 - 2 noiembrie 1975]:
"Observaþii asupra planului-secvenþã", în Empirismo eretico,
1972)

Ambra Blu 04 Jan 2006 21:53

Grele cugetari. Mi-au placut. Seamana cu alea despre timp ca durata, desfasurare, istorie si anistorie ale lui Le Goff.

herbert 05 Jan 2006 01:43

Draga Pitbull, La Multi Ani!
sa te razbuni artistic in 2006 si mai incolo pt nedreptatile vietii si ale parteneriatului din Casa Creatorilor ramasi pe drum...
o poezee popolara:
Pitbull - caine bun anul imprejur
in 2006 nu ne va musca de kur

emanuel 05 Jan 2006 14:10

La multi ani Pitbull!
Inca asteptam sa vedem "Neinvinsa-i dragostea". :) L-ai recuperat de la CNC?

st3fan 05 Jan 2006 14:13

Pitbull cinemagician
A mai pus pe el un an
L-a gandit, l-a regizat
Si pe urma l-a montat.

(La Multi Ani...si...ok, ok, ma las de versuri :) )

MinRep 05 Jan 2006 14:20

La multi ani, Pitbull! Fara versuri, dar cu toate urarile posibile... :)

Pitbull 06 Jan 2006 08:10

Multumesc pentru uräri
Care bat orice mäscäri! ;)

Multumesc si, dacä vreti,
Cä ati fost putin poeti! :)

Multumesc pentru citate,
Cä-s curatä sänätate! :D

Multumpesc pentru em-peu,
Cä a fost pe gustul meu, :P

Multumesc pentru e-mail-ul
Ce-mi fu scump ca Holy Grail-ul :happy:

Multumesc cui a uitat,
Cä n-a fost intentionat. 8)

Multumesc, prieteni si frati,
Doar atât: cä existati! :love:

raptor 06 Jan 2006 14:19

.clasicul la multi ani.
:? e nevoie de o urare noua.

ricutza 06 Jan 2006 15:21

eu m-am trezit mai tarziu din betia de Anul Nou, asa ca va urez de abia acum La Multi Ani si sa vedeti numai filme bune (daca s-ar putea sa fie si cu numele meu de generic ar fi genial! :P )!
La Multi Ani si pt Pitbull!sper ca 2006 sa-ti aduca proiecte ceva mai norocoase decat Casa Creatorilor!
pupici...

Nae 06 Jan 2006 18:08

cheers, si la multi ani.... sory, cam tarziu, stiu..,

Bulumulu 28 Jan 2006 01:00

la multi ani wolfgang a. mozart!
la 250 te tii bine, tot asa!!! :love:

Pitbull 28 Jan 2006 01:33

Gând la cvasigând cu bucurie! Alaltäieri, în 26 ianuarie, si eu i-am urat "La multe eternitäti" lui Nea Nicu, pe forumul Vama Veche. Päcat cä nu mi-am amintit de topicul ästa, merita s-o pun si-aici.

qwerty 29 Jan 2006 18:39

La multi ani!

Pitbull 29 Jan 2006 18:52

Mersi.

Pitbull 29 Jan 2006 18:53

Adicä, stai.
Cui - mie, lui Mozart, sau lui Nea Nicu? Sau la toti trei?

qwerty 30 Jan 2006 07:37

Tie in special ''la multi ani cu sanatate si sa-ti dea domnul tot ce doresti,zile senine si fericire la multiiiiii aniiiiii sa traiesti''Incearca sa o pui pe melodie sa vezi ce misto o sa iasa.

Pitbull 30 Jan 2006 12:06

Am pus-o, da' nu spun cum a iesit, cä abia m-am trezit din somn. Multumesc oricum, da' mie mi-a trecut vremea de trei säptämâni jumate, s-au näscut Ceascä si Mozart între timp, si-s convins c-avem si destui CineMagicieni pe teavä.

qwerty 30 Jan 2006 12:50

Niciodata nu e prea tarziu.Nu am stiut ca a trecut ziua ta,lasa nu fii trist ca o sa mai fie.
Si ziua mea a fost in decembrie si profit de aceasta oportunitate sa-mi urez la multi ani.

Bulumulu 30 Jan 2006 12:57

bravo


All times are GMT +2. The time now is 00:05.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.