Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Vreau sa stiu (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=225)
-   -   Caut un film cu o semizeita (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=100242)

slamaster 27 May 2013 23:21

Caut un film cu o semizeita
 
Salut, caut de mult un film cu o semizeiţă. Am văzut filmul mai de mult la televizior dar nu am putut reține numele filmului.
Totul a început pe (nu cred ca era chiar acela începutul) o barca, unde au fost atacați de niște pasări (monștri trimiși de semizeiţă), aceștia naufragiază pe o insula, unde se afla o semizeiţă, aceasta trăia numai dacă omora oameni cărora le lua sufletul (din câte țin eu minte), ea putea fi omorâtă decât prin ceva viu (ei au folosit un țăruș de lemn cu care au omorâto), aceștia erau ademeniți de ea ca sa fie omorâtă. Tot în film spuneau ca semizeiţa a fost data afara de către zeii.

Mulțumesc. Am cautat peste tot, fără niciun rezultat :S , sper ca aveți răspunsul ;)

White1 27 May 2013 23:25

Very Long Shot: Ulysses.

slamaster 27 May 2013 23:33

Originally Posted by White1:

Very Long Shot: Ulysses.


Pe acesta l-am văzut și eu, dar nu e ca cel pe care îi caut, seamăna povestea, dar totul se întâmpla pe acea insula. Filmul se termină cu moartea semizeiţei.

Twinsen 27 May 2013 23:39

Originally Posted by slamaster:

ea putea fi omorâtă decât prin ceva viu (ei au folosit un țăruș de lemn cu care au omorâto), aceștia erau ademeniți de ea ca sa fie omorâtă.

Makes perfect sense.

slamaster 27 May 2013 23:42

Originally Posted by Twinsen:

Originally Posted by slamaster:

ea putea fi omorâtă decât prin ceva viu (ei au folosit un țăruș de lemn cu care au omorâto), aceștia erau ademeniți de ea ca sa fie omorâtă.

Makes perfect sense.

*omorâţi (my fault)

Twinsen 27 May 2013 23:43

Ce noroc ca au gasit un tarus viu ca s-o omoare!

slamaster 27 May 2013 23:48

Originally Posted by Twinsen:

Ce noroc ca au gasit un tarus viu ca s-o omoare!

defapt era vorba de ceva care a fost viu, nu era viu atunci cand l-au folosit :P

Twinsen 28 May 2013 00:29

Originally Posted by slamaster:

defapt era vorba de ceva care a fost viu, nu era viu atunci cand l-au folosit :P

Stai o clipa, vorbim de tarus sau de scenarist?

charles 28 May 2013 15:36

Originally Posted by slamaster:

caut de mult un film cu o semizeiţă.


Bridgite Bardot, în ...And God Created Woman. Suficient de semizeiţă pentru tine? :D

margott 28 May 2013 16:18

Originally Posted by slamaster:

Originally Posted by White1:

Very Long Shot: Ulysses.


Pe acesta l-am văzut și eu, dar nu e ca cel pe care îi caut, seamăna povestea, dar totul se întâmpla pe acea insula. Filmul se termină cu moartea semizeiţei.


O fi minunatia asta.

slamaster 28 May 2013 19:36

Originally Posted by margott:

Originally Posted by slamaster:

Originally Posted by White1:

Very Long Shot: Ulysses.


Pe acesta l-am văzut și eu, dar nu e ca cel pe care îi caut, seamăna povestea, dar totul se întâmpla pe acea insula. Filmul se termină cu moartea semizeiţei.


O fi minunatia asta.


Mersi mult, acesta este, nu o fi cel mai bun film dar asta e :P


All times are GMT +2. The time now is 01:00.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.