Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Vreau sa stiu (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=225)
-   -   Cum se numeste filmul? (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=98413)

George1000 03 Dec 2011 09:44

Cum se numeste filmul?
 
Va rog frumos stiti cum se numeste filmul acela in care era vorba despre un cine si un doctor care i-a implantat un cip si asfel l-a facu sa vorbeasca apoi era urmarit de niste indivizi si el trebuia sa protejeze cip-ul ala? Cipul il facuse l fel de inteligent ca un om. A fost acum 1 an sau 2 la TV dar eu am fost in ziua aia la munte in excursuie. Va intreb pe voi amatorii de SF ca voi sunteti cei mai in masura dintre toti cinefilii, din cate imi dau seama.

WildR0se 04 Dec 2011 14:52

Singurul care-mi suna cunoscut este un film vechi: C.H.O.M.P.S (1979) - la noi a rulat sub titlul "Cainele electronic".
http://www.imdb.com/title/tt0078924/

George1000 05 Dec 2011 00:20

A, nu, nu e asta dar asta. Dar oricum interesant si acesta.

sabinus 17 Dec 2011 20:09

Am vazut demult ( acum vreo 25 de ani cred) un film sf comedie, in care doi tipi care fusesera conservati in stare vie, sunt treziti undeva in viitor , intr-o epoca in care toti barbatii disparusera de pe pamant in urma unei boli contagioase incurabile, iar femeile locuiau intr-un oras subteran datorita faptului ca la suprafata pamantului se credea ca atmosfera este irespirabila. Societatea era organizata sub reguli stricte , femeile erau fertilizate artificial si nasteau numai fete. Se petrec tot felul de intamplari datorita aparitiei calor doi barbati intamplari care culmineaza la sfarsit cu nasterea primului baietel. De fapt asa se si termina filmul. Poate ma ajutati sa aflu cum se numeste.

ReeAdna 18 Dec 2011 15:29

Cum se numeste filmul?
 
Buna. Am vazut acum multi ani un film in care o familie ajunge intr-un oras (minier, parca) parasit, iar in final niste fantome le fura chipul. Stie cineva cum se numeste? ;;)

chit-chit 10 Jan 2012 18:12

caut si eu un film despre doi batrani care nu erau tocmai prieteni prin timpul facultatii si care s-au intalnit cu ocazia nuntii copiilor lor....trec ei printr-o gramada de peripetiim si nu sunt sigura daca pana la urma ajung la timp la nunta lor....a fost difuzat acum vreo 3 ani pe prima tv....ma poate ajuta cnv?

charles 10 Jan 2012 18:31

The Odd Couple.

adelinutsa 29 Jan 2012 12:54

Cum se numeste filmul?
 
Am vazut un film si nu mai stiu cum se numeste.Poate ati putea sa ma ajutati. In film se intampla cam asa : Se intalnesc 2 persoane la aeroport,amandoi sunt casatoriti si se vad atunci prima data,isi dau intalnire undeva intr-un turn, iar ea incercand sa ajunga la locul de intalnire la o ora stabilita de ei,coborand dintr-un taxi , o loveste o alta masina, si ramane invalida pe viata.Se revad abia peste multi ani, ea fiind intr-un scaun cu rotie, amandoi despartindu-se ulterior de parteneri,iar cand o vede el in scaunul cu rotile, atunci isi da seama de ce nu a ajuns ea la intalnire. Va rog..daca stiti cineva cum se numeste filmu.:)

c0nt 29 Jan 2012 13:39

Cred ca e An Affair to Remember. Sigur era aeroport?

adelinutsa 29 Jan 2012 13:58

Acesta este.:) Multumesc.

sabinus 04 Feb 2012 13:40

Originally Posted by sabinus:

Am vazut demult ( acum vreo 25 de ani cred) un film sf comedie, in care doi tipi care fusesera conservati in stare vie, sunt treziti undeva in viitor , intr-o epoca in care toti barbatii disparusera de pe pamant in urma unei boli contagioase incurabile, iar femeile locuiau intr-un oras subteran datorita faptului ca la suprafata pamantului se credea ca atmosfera este irespirabila. Societatea era organizata sub reguli stricte , femeile erau fertilizate artificial si nasteau numai fete. Se petrec tot felul de intamplari datorita aparitiei calor doi barbati intamplari care culmineaza la sfarsit cu nasterea primului baietel. De fapt asa se si termina filmul. Poate ma ajutati sa aflu cum se numeste.


Am uitat sa va spun ca era o productie poloneza sau ceha.

sabinus 04 Feb 2012 13:55

Va rog!!!!! Chiar nu a vazut nimeni filmul ala. Tin minte ca l-am vazut la cinema Festival pe bulevard. A fost o comedie excelenta care cenzura comunista mai lasase cate un san si cate un fund de femeie gol, la fel ca in Actiunea Edellweiss, daca isi mai aduce aminte cineva, un film politist cehoslovac. Tin minte ca la inceputul filmului, cand cei doi se trezesc incet incet din starea de hibernare indusa, vad la televizor, in salonul de spital in care stateau, un meci de basket feminin cred , la sfarsitul caruia fetele isi schimba intre ele tricourile fara nici o inhibitie, faza la care cei doi raman perplecsi!. Era normal intr-o societate in care existau numai femei.
Scena de final e super. La maternitatea unde, pana atunci, femeile se insamantau artificial si nasteau numai fete, deodata dupa o prioada de cativa zeci de ani, moasa sefa constata cu un cu groaza, ca bebelusul ce tocmai se nascuse era baiat!!! Un tipat disperat si filmul ia sfarsit.

jansic 20 Feb 2012 14:04

Ştie cineva filmul, de care nu-mi amintesc sub nicio formă, în care apare preţ de câteva secunde posterul de la Ichi the Killer? Actiunea se petrecea în momentul respectiv într-un magazin de închiriat filme.

sergiuseling 20 Feb 2012 14:30

Poate e Zombie Girl: The Movie.

Namaste 20 Feb 2012 14:57

Sau poate Ruang rak noi nid mahasan.

jansic 20 Feb 2012 15:08

Moaaaa :) Ăsta e, mulţumesc, Namaste

Ratusca_vesela 22 Feb 2012 23:00

Caut si eu de ceva vreme un film dar nu stiu cum se numeste. Actiunea se petrece intr-un lagar de concentrare, aici o poloneza, avand studii a fost pusa ca asistenta medicala, iar ea facea mici manevre vanzand diverse "pe sub mana" prizonierilor. Cand o prinde soldatul neamt, o pune la perete si ii zdrobeste mana cu tocul pustii. Poloneza este si cea care povesteste ce s-a intamplat in lagarul de concentrare. In final este lasata sa plece. Dupa cativa ani afla ca de fapt eliberarea ei a fost o greseala...:|
Va roggg, cine imi spune cum se numeste filmul?

dinuionut2007 08 Mar 2012 19:51

am vazut si eu un film mai de mult timp si incerc sal gasesc de multa vreme este vorba despre un barbat si o femeie care incearca sa treaca o frontiera dar sunt prinsi sechestrati si bagatri in inchisoare nevasta lui e gravida si in inchisoare la baga ceva de genu o saiba in gura pana in stomac un fel de sistem de protectie..seful lor e in lichid facut .spre sfarsit imi amintesc ca iei rauseasca sa scape doar ei doi..................daca poate cineva sa ma ajute cu un nume ceva i multumesc foarte mult....gracias este un pic cam vechi filmul dar sper sa va amintiti

Valex 10 Mar 2012 16:21

Originally Posted by Ratusca_vesela:

Caut si eu de ceva vreme un film dar nu stiu cum se numeste. Actiunea se petrece intr-un lagar de concentrare, aici o poloneza, avand studii a fost pusa ca asistenta medicala, iar ea facea mici manevre vanzand diverse "pe sub mana" prizonierilor. Cand o prinde soldatul neamt, o pune la perete si ii zdrobeste mana cu tocul pustii. Poloneza este si cea care povesteste ce s-a intamplat in lagarul de concentrare. In final este lasata sa plece. Dupa cativa ani afla ca de fapt eliberarea ei a fost o greseala...:|
Va roggg, cine imi spune cum se numeste filmul?

Poate fi serialul documentar: Auschwitz: The Nazis and the 'Final Solution

Valex 10 Mar 2012 16:25

Originally Posted by dinuionut2007:

am vazut si eu un film mai de mult timp si incerc sal gasesc de multa vreme este vorba despre un barbat si o femeie care incearca sa treaca o frontiera dar sunt prinsi sechestrati si bagatri in inchisoare nevasta lui e gravida si in inchisoare la baga ceva de genu o saiba in gura pana in stomac un fel de sistem de protectie..seful lor e in lichid facut .spre sfarsit imi amintesc ca iei rauseasca sa scape doar ei doi..................daca poate cineva sa ma ajute cu un nume ceva i multumesc foarte mult....gracias este un pic cam vechi filmul dar sper sa va amintiti

Fortress (1992)


All times are GMT +2. The time now is 01:34.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.