Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Cafenea (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=233)
-   -   Forumeeting Autobiografia lui Nicolae Ceausescu (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=97501)

StefanDo 21 Oct 2010 14:52

Forumeeting Autobiografia lui Nicolae Ceausescu
 
Avem 30 de locuri la premiera de gala a filmului Autobiografia lui Nicolae Ceausescu.

28 octombrie, ora 18, Sala Palatului.

atentie proiectia incepe la ora 19 (inainte are loc o mica receptie), iar filmul are 180 de minute (deci se va termina pe la 22).

Dupa ne putem retrage intr-o bomba sa discutam, rememoram bla bla bla

cine vine?

Pitbull 21 Oct 2010 15:05

Primii, eu si rvn.
Si apoi, cine mai e.

Si pe mess, îm zise ea,
Cä-s nebun de-a binelea.

rvn 21 Oct 2010 15:22

si cum nu e recomandat sa te pui cu nebunu', n-am cum sa refuz.

Liviu- 21 Oct 2010 21:58

Filmul incepe chiar la 18 sau ceva mai tarziu?

miercuri 21 Oct 2010 23:39

Originally Posted by Liviu-:

Filmul incepe chiar la 18 sau ceva mai tarziu?

Aceeasi intrebare o am si eu. Cred ca as putea ajunge doar pe la 18:20/30

rrs85 22 Oct 2010 00:26

Cat tine filmul? :D
In principiu as veni, chiar cu drag... Dar doar daca gasesc ceva spre Brasov in seara/noaptea respectiva... asta daca ma primiti!:">

StefanDo 22 Oct 2010 11:51

te primim (daca vii cu o sticla de vin :P)

dar atentie, filmul incepe la ora 19 si se termina la 22 (deh, 25 de ani de ceausescu!)

Floydman 22 Oct 2010 15:00

sincer, tema asta cu Ceausescu mi se pare super obosita si ne-tentata la cate filme s-au facut pana acum si la cate s-au spus despre Epoca de Aur in cinema-ul nostru

nu ma atrage subiectul respectiv dar s-ar putea sa vin sa mai stam la o vorba chihlimbarie....

... 3 ore de Ceausescu...hm....pericolul de plictis mi se pare imens....s-ar putea sa vin abia dupa ce se termina filmul....:|

[later edit] si mai e si joi ...seara spre noapte...unii oameni mai si muncesc vineri dimineata domnilor :D .

Pitbull 22 Oct 2010 15:12

Originally Posted by Floydman:

sincer, tema asta cu Ceausescu mi se pare super obosita si ne-tentata
(...)
nu ma atrage subiectul respectiv
(...)
... 3 ore de Ceausescu...hm....pericolul de plictis mi se pare imens....s-ar putea sa vin abia dupa ce se termina filmul....:|

Nu fi bou! X(
Uite, bag clauzä discriminatorie: dacä nu vii si la film, te trimit personal acasä când apari.
In suturi...!!!

Floydman 22 Oct 2010 15:26

asta e cusurul tau! esti violent!

Pitbull 22 Oct 2010 16:49

Sunt măgar şi violent!
Şi n-am maneră!

rvn 22 Oct 2010 20:18

Originally Posted by Floydman:

si mai e si joi ...seara spre noapte...unii oameni mai si muncesc vineri dimineata domnilor :D .


oho, nu te mai plange atat. lenea e cat casa pe tine, Floyd.
eu vineri voi incepe programul de lucru la 8.30, ca de obicei,si nu stiu la ce ora din noapte il voi termina, ca e ultima zi lucratoare a lunii.
si nu preget sa vin.

@stefan,
sticla de vin o dau eu, daca e cazul.

dragonfly_drk 22 Oct 2010 22:08

noroc de voi, astia care stati aproape de Bucuresti... :((

StefanDo 23 Oct 2010 10:09

rvn, tu vino cu cine stie ce dosar cinefiscal, rrs85 e wine loverul cinemagiei... :)

rvn 23 Oct 2010 11:27

@stefan,
s-a marcat. da', nici tu sa nu uiti ochelarii.

StefanDo 23 Oct 2010 13:33

omg, ti-am zis de trei ori ca mi i-am schimbat

ti-i aduc intr-un plic

rrs85 23 Oct 2010 14:09

Originally Posted by StefanDo:

te primim (daca vii cu o sticla de vin :P)

dar atentie, filmul incepe la ora 19 si se termina la 22 (deh, 25 de ani de ceausescu!)


Rahat impachetat, nu pot veni:( ... Dar cu urmatoarea ocazie sper sa pot participa la o chestiune de genul si atunci vinul il aduc eu (in functie de cate persoane vor fi, si de gusturile fiecaruia), pe bune!;)

StefanDo 23 Oct 2010 14:28

rares (banuiesc ca rrs nu vine de la feed reader) daca vrei sa foarte mult sa vezi filmul, pot sa te primesc la mine pana a doua zi si sa pleci de dimineata cu trenul.

nu e nicio problema, sa stii ;)

rrs85 23 Oct 2010 14:39

Nu vine de acolo, desi multa lume asa crede ;) ... Nu este vorba ca nu as avea unde sa stau, doar ca trebuie sa fiu undeva a doua zi foarte dimineata (e mai complicat), oricum multumesc pentru intentia de ospitalitate!:)
Sunt sigur ca se vor mai ivi astfel de evenimente la care sa pot lua parte, si atuci voi apuca sa cunosc o parte din userii cinemagia...;)

vave 24 Oct 2010 21:18

Am văzut filmul [la TIFF] şi pot spune că deşi nu prea sunt atrasă de subiect, nu regret nicio clipă că "am rezistat acelor ore de ceauşism". Munca depusă de cei care s-au ocupat de monaj este una ce merită lăudată, iar printre secvenţele alese chiar au fost câteva ce m-au surprins descoperind o altă postură a lui Ceauşescu [cel puţin faţă de ce ştiam eu].
Prin urmare, aş spune să nu rataţi şansa asta. :P

Pam-pam!


All times are GMT +2. The time now is 22:52.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.