Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Cafenea (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=233)
-   -   Voi de ce sunteti dependenti? (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=95920)

illotempore2002 31 Jul 2009 19:39

Voi de ce sunteti dependenti?
 
Eu sunt dependenta de controalele medicale (merg saptamanal la cate un doctor, de orice specialitate ar fi el, am sute de controale la activ :D), de pedichiura (pur si simplu sunt nervoasa daca nu e ok si cand sunt deprimata asta-mi ridica moralul la nivelul supravietuirii), de fructe (ma simt rau fizic daca nu am fructe in casa si daca nu mananc zilnic) si de cateva seri de singuratate pe saptamana, in care sa fiu doar io.

Voi?

Nu ne intereseaza dependentele uzuale de muzica sau film, stim, toti de pe acest forum suntem dependenti de ele.

Cinemania 31 Jul 2009 21:55

subscriu la faza cu fructele

5-6 mere pe zi altfel e de rau

adaug cafeaua...nu pot incepe / termina ziua fara ea

illotempore2002 31 Jul 2009 22:08

Da, acuma m-am intors de la piata si mi-am luat mere, nu sunt fan mere dar in seara asta mi s-a facut pohtaaaa

Cinemania 31 Jul 2009 22:14

tigari careva ?

corinka 31 Jul 2009 22:20

Pepsi light si cafea cu lapte.

illotempore2002 31 Jul 2009 23:48

si de BBC UK....imi place sa-l aud prin casa cand fac diverse sau cand stau la comp si citesc, studiez, invatz etc...

redmen 01 Aug 2009 01:28

De lumea care se plimba pe strazi in timp ce eu imi beau cafeaua.

illotempore2002 01 Aug 2009 02:08

Da, e minunat sa stai la masuta unei cafenele si sa te uiti in strada....eu mor sa stau in cafenele toamna cand ploua, sa stau la geam si sa vad cum se prelinge apa si cum oamenii de afara alearga disperati din cauza ploii si sa ma simt foarte bine ca sunt undeva inauntru, la caldura.

EgOisM 01 Aug 2009 08:23

Originally Posted by illotempore2002:

Da, e minunat sa stai la masuta unei cafenele si sa te uiti in strada....eu mor sa stau in cafenele toamna cand ploua, sa stau la geam si sa vad cum se prelinge apa si cum oamenii de afara alearga disperati din cauza ploii si sa ma simt foarte bine ca sunt undeva inauntru, la caldura.




same here:x

keepwalking 01 Aug 2009 08:53

hm...sunt dependent de superstitii...

corinka 01 Aug 2009 09:16

Era sa uit, sunt dependenta de ceas. Trebuie sa am un ceas la mine, fie la mana, fie la mobil.

Pitbull 01 Aug 2009 09:20

"Suma tuturor viciilor rämâne constantä".
Deci, în 2006, când m-am läsat de fumat, am devenit dependent de dropsuri.
In 2007, am devenit dependent si de o bere pe zi. In mod surprinzätor, asta mi-a anulat (involuntar) dependenta de ceaiuri.
In 2008, m-am läsat de dropsuri si am devenit dependent de Geneva.
In 2009, nu m-am putut duce la Geneva si am intrat într-un sevraj nasol, din care m-a scos noua dependentä: Hera..
Cu nessul n-am probleme: dependentä cuminte, stabilä, de lungä duratä...

stefan_c 01 Aug 2009 10:37

De pc-uri si de masina :-S

quills 01 Aug 2009 10:59

Buna, ma numesc (anonim ) si sunt dependent de ciocolata......tone de ciocolata, munti de calorii, :D . Eu sunt cauza pentru care nu prea se mai gasesc vaci mov in Elvetia. Mai sunt dependent de pariuri sportive, dar avand in vedere banutii care-mi intra-n buzunar luna de luna, consider ca e mai mult o afacere ca oricare alta. Dar profitabila, :D .

Machauer 01 Aug 2009 14:04

Sunt obserdat de muzica, de noi descoperiri in muzica, de last.fm (retea sociala music-related) si de informatii despre muzica.
Tigari, coca-cola (pe care am rarit-o) si extreme entertainment.

illotempore2002 01 Aug 2009 14:32

Last.fm rules :x

miercuri 01 Aug 2009 15:20

eu sunt dependenta de facebook, pretty much. de last.fm m-am plictisit la un moment dat.
si mai sunt dependenta de librarii si biblioteci.

Chambord 03 Aug 2009 09:43

Originally Posted by quills:

Buna, ma numesc (anonim ) si sunt dependent de ciocolata......tone de ciocolata, munti de calorii, :D . Eu sunt cauza pentru care nu prea se mai gasesc vaci mov in Elvetia. Mai sunt dependent de pariuri sportive, dar avand in vedere banutii care-mi intra-n buzunar luna de luna, consider ca e mai mult o afacere ca oricare alta. Dar profitabila, :D .


pai da-ne un pont pt Timisoara - Sahtior. Eu intentionez sa pun un mare 2. :P Daca nu se califica macar sa castig ceva :P Si nu e singurul motiv.

keepwalking 03 Aug 2009 10:02

Originally Posted by Chambord:

Originally Posted by quills:

Buna, ma numesc (anonim ) si sunt dependent de ciocolata......tone de ciocolata, munti de calorii, :D . Eu sunt cauza pentru care nu prea se mai gasesc vaci mov in Elvetia. Mai sunt dependent de pariuri sportive, dar avand in vedere banutii care-mi intra-n buzunar luna de luna, consider ca e mai mult o afacere ca oricare alta. Dar profitabila, :D .


pai da-ne un pont pt Timisoara - Sahtior. Eu intentionez sa pun un mare 2. :P Daca nu se califica macar sa castig ceva :P Si nu e singurul motiv.


neee..eu merg pe scor exact la final: 1-1.

vave 03 Aug 2009 11:19

Deşi mă izolez adesea, sunt dependentă de oameni. De fapt, cred că de unii anume.


All times are GMT +2. The time now is 08:32.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.