Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Cafenea (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=233)
-   -   Ce coloratura politica aveti in 2012? (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=98702)

Presedintele 28 Apr 2012 20:44

Ce coloratura politica aveti in 2012?
 
Da, stiu ca mai exista un topic consacrat, dar e vechi. Si vreau un nou sondaj.

vave 28 Apr 2012 21:19

Aștept să văd câți vor răspunde...

Presedintele 28 Apr 2012 21:28

Probabil putini, Romanii sunt dashtepti, nu ca idiotii aia de francezi pe care-i intereseaza soarta lor in proportie de 80%.

Twinsen 29 Apr 2012 11:18

Am votat Basescu & PDL la ultimele 2 alegeri. Voi vota PDL si anul asta, l-as vota in continuare pe Basescu daca ar mai avea dreptul sa candideze.

bremen1980 29 Apr 2012 12:02

Originally Posted by Twinsen:

Am votat Basescu & PDL la ultimele 2 alegeri. .

Exact asa si eu dar mai departe chiar nu stiu . In orice caz nu votez PSD ,RM sau pe domnu 'Dan . Mai bine votez cu ungurii sau cu secuii :P

Twinsen 29 Apr 2012 13:01

Eu mult mai degraba as vota PSD decat actualul PNL, care e o gluma jalnica din perspectiva istorica a acestui partid. Iar alea cu Dan Diaconescu Senzational si Vadim Tribunul Justitiar sunt doar :))

paul_aramis 29 Apr 2012 13:27

bre, votați cu nemții, că vajnicul reprezentant al armatei române, acu' că fu trecut în rezervă după elucubrantele sale aventuri prin capitala patriei, deja se visează primare la sibiu. ș-apoi herr johannis ce să se facă? că doar nu poate să rămâie fără de coledzi, dacă mă înțelegi mata...

copila_satanista 01 May 2012 19:39

Coloratura mea politica e neagra :D (eventual de la doliu).
Sunt curioasa - cum convingeti o persoana ca mine, care considera ca e totul prea scarbos in politica romaneasca ca sa mai aiba vreo urma de speranta ori interes, sa se apuce sa se implice totusi?

ghost90 01 May 2012 20:14

Daca PNL e o gluma,atunci ala portacaliu e un experiment sexual genetic nereusit care pute in cel mai rau hal de la atata cacat emanat.

Liviu- 01 May 2012 20:15

Ce PNL? PNL nu mai exista...

PS: Hai sa lasam limbajul asta pentru Crin. Cred ca noi putem ceva mai mult totusi, altlfel topicul asta nu-si are sensul.

vave 01 May 2012 20:15

Originally Posted by paul_aramis:

bre, votați cu nemții, că vajnicul reprezentant al armatei române, acu' că fu trecut în rezervă după elucubrantele sale aventuri prin capitala patriei, deja se visează primare la sibiu. ș-apoi herr johannis ce să se facă? că doar nu poate să rămâie fără de coledzi, dacă mă înțelegi mata...


Eu te înțeleg... :D

Originally Posted by copila_satanista:

Coloratura mea politica e neagra :D (eventual de la doliu).
Sunt curioasa - cum convingeti o persoana ca mine, care considera ca e totul prea scarbos in politica romaneasca ca sa mai aiba vreo urma de speranta ori interes, sa se apuce sa se implice totusi?


Principalul motiv pentru care mă duc la vot este teama că altcineva va vota pe numele meu. Paranoia? Posibil. Dar măcar așa știu că eu am ales greșit, nu că mi s-a furat și dreptul ăsta.

P.S. Ce ziceți de noii miniștri?

Presedintele 01 May 2012 21:48

Stai, vave, sa-i valideze Parlamentul mai intai. :D

Presedintele 02 May 2012 18:03

@Liviu
PNL is alive and kicking orange sluts!

Sincer, ce parare aveti despre o lege care spune ceva de genul: "un kil de cacat are aceeasi valoare cu un kil de aur pentru ca cantitatea e aceeasi" ?
PDL e singura formatiune politica care a permis asa ceva! Mai mult, aplicarea unor astfel de acte normative a mai fost si retroactiva!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PS
Retroactivitatea incalca un principiu elementar de drept roman - nici macar comunistii nu au facut asa ceva!

Liviu- 02 May 2012 22:37

Originally Posted by Presedintele:

PNL is alive and kicking


Cred ca ne gandim la chestii diferite...

Ah da, am urmarit-o in seara asta pe Adriana Saftoiu... palaria jos, oameni de astia in politica ii numar pe degetele de la o mana... de asta nici nu ma mir ca n-are niciun cuvant de spus in partid.

PS: Iti place noul guvern? :P Poti sa comentezi, ca prin Parlament trec 100%.

Presedintele 02 May 2012 22:44

Adriana e cool! What's your point?

Da, probabil va trece, ceea ce nu e bine dpdv politic. Dar economic sper sa fie ok. Nu mai suport s-o vad pe Mama plangand!

dragonfly_drk 03 May 2012 17:07

Originally Posted by copila_satanista:

Coloratura mea politica e neagra :D (eventual de la doliu).
Sunt curioasa - cum convingeti o persoana ca mine, care considera ca e totul prea scarbos in politica romaneasca ca sa mai aiba vreo urma de speranta ori interes, sa se apuce sa se implice totusi?


Votează cu Ţepeş. O să te simţi mai bine. Eu am făcut-o la alegerile trecute. Anul ăsta cred că urmează Ştefan Cel Mare sau Mircea Cel Bătrân.:)

copila_satanista 03 May 2012 17:27

:)) sau fac d-alea si ma votez pe mine

Presedintele 03 May 2012 23:19

Copilito - platesti impozite?

copila_satanista 03 May 2012 23:27

Mda platesc. Alimentez si eu bogatia guvernantilor ca tot omul de rand. Sa ma duc la vot, nu rezolva nimic. Imi ramane doar sa ma bag in politica si sa ma iau la trante cu 99 % din ce misca in clasa noastra politica. Cu atat mai putin se pune problema sa am vreo coloratura. Ori imi fac culoarea mea, ori mai bine las balaceala sa fie balaceala si-mi vad de ale mele.
Nu, nu sunt pe principiul "vreau sa mi se dea". Am prins tare bine ce ai gandit.

Presedintele 03 May 2012 23:34

Deci este dreptul tau! Nu obligatia, ci dreptul!!


All times are GMT +2. The time now is 03:52.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.