Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Vreau sa stiu (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=225)
-   -   cum se numeste filmul ? (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=95098)

ady_crys 07 Mar 2009 21:07

poate sa-mi spuna si mie unde pot gasi filmul, , LILLIE - 1978,

marcusARCUS 08 Mar 2009 21:47

The Hunt For Red October?CU Sean Connery

spartacus 20 Mar 2009 12:18

Caut de mult...
 
Caut un film realizat prin anii '80, traducerea de la noi avea in titlu ceva ce continea si expresia "...cei (-lor) sapte magnifici" sau cam asa ceva... Anyway, actiunea are loc la momentul realizarii filmului, filmul e american (nu e western-ul acela arhicunoscut!) si se referea la 7 tipi, vechi amici, care sunt nevoiti sa refaca echipa pt nu mai tin minte ce chestie, o misiune oricum. Punctul culminant al filmului are loc pe un yacht, unde echipa noastra se bate cu tipii rai si inving, dar unii dintre good-guys sunt raniti grav sau mor. Erau si actori arhicunoscuti in filme de actiune printre ei la acea vreme, dar nu mai tin minte niciunul (nu mai stiu dak era Charles Bronson, Ryan O'Neil sau altul). Are cineva vreo idee?......:confused:

Pitbull 20 Mar 2009 12:37

"Cei sapte fantastici"
http://www.imdb.com/title/tt0079960/

ady_crys 14 Apr 2009 17:40

caut un film ?
 
.. caut un film pe care lam vazut pe caseta video ,si se numea atunci - combustie spontana - ,este vorba despre un cuplu de tineri care sunt bagati intrun buncar antinuclear [ ce mai mia duc aminte] si rezista la un experiment nuclear , dupa care dupa un timp se aprind si mor ,dar bebelusul lor scapa ,asta se intampla imediat dupa al 2 razboi mondial .atat imi aduc aminte

halebardul 14 Apr 2009 17:47

e de-ajuns.

Pitbull 14 Apr 2009 19:24

Originally Posted by ady_crys:

[ ce mai mia duc aminte]

Se zice "viaduct".
(Dacä scriai "ce mai mae duc", ar fi fost "apeduct")

redmen 15 Apr 2009 01:34

Pai daca traduci ce ai zis tu acolo in engleza ... si scrii pe imdb .. ai sa gasesti filmul pe care il cauti.

SIMPLE AS 1,2,3 :)

bndragos 29 Apr 2009 17:52

Cum se numeste filmul?
 
L-am vazut acum vreo 5 ani pe TVR 1 si era vorba despre un sot foarte gelos care banuia ca sotia lui il inseala si pentru a o testa a pus un muncitor tanar sa se dea la ea. Aceasta prima data l-a refuzat insa cand a aflat ca sotul ei a pus planul la cale a inceput sa se culce cu tanarul stiind ca prin casa sunt ascunse camere de filmat...

norww3 01 May 2009 18:25

Deci filmul era cva despre un experiment ... nush daca era actiunea after WW2 copilul creste si la vreo 20 de ani incepe sa ii iasa flacari din mina si sa se inroseasca pielea pe el - ca si cum ardea sub carne si unii de la experiment incep sa il urmareasca - el disparuse cind parintii ii murisera si experimentul trebuia continuat pe el ... cam atit imi amintesc ... ce mai stiu este ca se bazeaza pe CEVA REAL ... Bafta ... poate ai noroc ...
Aaaa ... sint TREEAZ B-)

marcusARCUS 04 May 2009 13:24

Originally Posted by norww3:

Deci filmul era cva despre un experiment ... nush daca era actiunea after WW2 copilul creste si la vreo 20 de ani incepe sa ii iasa flacari din mina si sa se inroseasca pielea pe el - ca si cum ardea sub carne si unii de la experiment incep sa il urmareasca - el disparuse cind parintii ii murisera si experimentul trebuia continuat pe el ... cam atit imi amintesc ... ce mai stiu este ca se bazeaza pe CEVA REAL ... Bafta ... poate ai noroc ...
Aaaa ... sint TREEAZ B-)

Suna a Hellboy da nu poate fi

ady_crys 05 May 2009 13:44

film
 
Originally Posted by norww3:

Deci filmul era cva despre un experiment ... nush daca era actiunea after WW2 copilul creste si la vreo 20 de ani incepe sa ii iasa flacari din mina si sa se inroseasca pielea pe el - ca si cum ardea sub carne si unii de la experiment incep sa il urmareasca - el disparuse cind parintii ii murisera si experimentul trebuia continuat pe el ... cam atit imi amintesc ... ce mai stiu este ca se bazeaza pe CEVA REAL ... Bafta ... poate ai noroc ...
Aaaa ... sint TREEAZ B-)

cred ca filmul se numea -combustie spontana- asa era pe caseta video

ady_crys 05 May 2009 13:46

Originally Posted by norww3:

Deci filmul era cva despre un experiment ... nush daca era actiunea after WW2 copilul creste si la vreo 20 de ani incepe sa ii iasa flacari din mina si sa se inroseasca pielea pe el - ca si cum ardea sub carne si unii de la experiment incep sa il urmareasca - el disparuse cind parintii ii murisera si experimentul trebuia continuat pe el ... cam atit imi amintesc ... ce mai stiu este ca se bazeaza pe CEVA REAL ... Bafta ... poate ai noroc ...
Aaaa ... sint TREEAZ B-)

combustie spontana ,dar nustiu denumirea reala a filmului

gizmo 12 May 2009 11:46

caut si eu un film pe care l-am vazut in urma cu ceva ani...stiu ca este din anii 80, chiar 85 daca nu ma insel, este o comedie despre doi tineri prieteni care pleaca intr-o vacanta in hawaii sau pe o alta insula unde distractia e in toi, actiunea se petrece vara, iar punctul culminant il constituie aparitia unui...mort! Ei bine, cei doi tineri ascund mortul , luandu-l cu ei peste tot, punandu-i ochelari de soare si plimbandu-l prin intreaga statiune. Este o comedie de 5 stele, dar din pacate am uitat cum se numeste. Raman recunoscator daca ma puteti ajuta! :)

Judex 12 May 2009 11:53

Cred ca-i asta:
http://www.imdb.com/title/tt0098627/

Dragomara 12 May 2009 12:08

Lol
 
tb să recunoaştem că numărul de stele şi l-a amintit corect! =))
nu cred că în Hawaii e vreodată iarnă, sau cel puţin nu una cu temepraturi sub 20 de grade Celsius. ;)

gizmo 12 May 2009 12:10

Originally Posted by Judex:



Asta e! Multumesc mult! :-*

blondu88 20 May 2009 21:00

as dori sa stiu cum se numeste un film ...
 
l-am urmarit pe un cd in urma cu ceva timp ... e un film SF si era vorba de o nava care ajunge pe o planeta unde descopera ca nu era niciodata intuneric...deoarece avea 3 sori...afla acolo ca pe sub pamant traiau niste creaturi care ieseau numai noaptea ... iar peste ceva timp cei 3 sori se suprapun si se face ecplipsa....ies acele creaturi la suprafata si distrug aproape tot...cam asa e ideea filmului...dar nu imi pot aminti cum se numeste filmul....e super si as vrea sa il revad....v-as fi recunoscator daca mi-ati putea da un raspuns pe mail(yo_blondu_the_best@yahoo.com) sau pe forum ... va multumesc....

Melck 23 May 2009 19:33

Pitch black
http://www.imdb.com/title/tt0134847/

Gospin 02 Jun 2009 16:17

Cred ca sunt 8 ani de cand am vazut prima data acest film. Este vorba de un copil care are sida. a un moment dat se imprieteneste cu un baiat ceva mai mare (2-3) ani care afland de boala lui incearca sa`l salveze.Astfel ei pleaca fara stirea parintilor intr`o mica calatoriepe o "pluta" daca imi aduc bine aminte.Planul da gres si sunt nevoiti sa se intoarca acasa , la cateva zile copilul moare.Filmul se termina cu o secventa in care ii ia un pantof (raposatului) si il pune pe un rau.
Caut de ceva timp acest film, help please ! :)


All times are GMT +2. The time now is 18:04.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.